آب مقطر

آب مقطر

آب قطر که به نام های آب خالص و چکیده هم شناخته می شود ماده اولیه برای صنایع داروسازی، کشت سلول، بافرهای خالص سازی یا بافرهای کروماتوگرافی و غیره …. است.

دمای جوش در آب مقطر پایین‌تر از آب معمولی است بدین ترتیب برای رسیدن به نقطه جوش نیاز به صد درجه نیست.
روش های مختلفی برای تولید آب مقطر وجود دارد:
• عبور آب از روی رزین
• جوشاندن و تقطیر کردن
• تصفیه بوسیله فیلترهای اسمز معکوس و نانو فیلتر
البته می توان روش های بالا را با هم و یا جدا از هم استفاده نمود.

PH آب مقطر خنثی و در حدود ۷ می‌باشد. رسانایی ویژه آن (عکس مقاومت) بسیار کم می‌باشد. زیرا رسانایی الکتریکی آب با انحلال نمکها در آن افزایش می‌یابد. دمای جوش آن پایین تر از آبهای طبیعی می‌باشد و به علت عدم وجود مواد محلول خاصیت خورندگی ندارد.
از این رو در صنایع کاربرد های فراوانی دارد آب معمولی به دلیل به همراه داشتن مواد آلی و محلول های زیاد مشکلات فراوانی دارد.

وجود ناخالصیها در آب باعث ایجاد رسوب در دستگاههای حرارتی و دیگ بخار می‌شود که این عمل باعث کاهش عمر مفید دستگاه می‌گردد. بخاری که از آبهای ناخالص تولید می‌شود دارای کیفیت بسیار پایینی می‌باشد به عنوان مثال سیلیس همراه بخار خارج شده و در اثر سرد شدن روی پره‌های توربین رسوب می‌کند. خوردگی بویلرها و تأسیسات حرارتی و لوله‌ها، اتلاف مواد شیمیایی و باقی گذاشتن لکه روی محصولات غذایی و نساجی از عوارض دیگر آبهای ناخالص می‌باشد.
اب مقطر را بوسیله دستگاه ای معملی اب مقطر گیری تهیه می کنند که در این دستگاها اب به بخار تبدیل می شود و سپس بخار اب در تماس با یک بخش سرد کننده بحالت مایع در امده و توسط شلنگی از دستگا ه خارج شده و در ظرف استریل جمع آوری می شود بدین ترتیب آب مقطری که فاقد املاح نمکی است بدست می آید که از آن برای شستشوی پیپت و لوله و…..و همچنین در بن ماری می توان استفاده نمود….

در گذشته این عقیده رایج بود که نوشیدن آب مقطر بدلیل اینکه این مواد معدنی را ندارد می تواند برای بدن مضر باشد و حتی با بر هم زدن توازن یونی پمپ قلب سبب ناراحتی های قلبی گردد. البته اکنون مشخص شده است که اگر چه وجود مواد معدنی در آب برای بدن ضروری است ولی مواد معدنی که در اکثر آبها و از جمله آب معدنی وجود دارد بدلیل اینکه نمی توانند غیر باردار شوند و بصورت کوآنزیم درآیند مورد استفاده بدن نیستند و استفاده از این آب معدنی ها نه تنها کمکی به بدن نمی کند بلکه با کریستالیزه شدن در جداره رگها رسوب کرده و باعث شکنندگی و آسیب دیدن آنها می شوند هم اکنون در اروپا و آمریکا مردم برای آب نوشیدن از آب مقطر استفاده می کنند و برای پخت و پز و سایر مصارف غذایی از همان آب معمولی لوله کشی استفاده می کنند.

برخی دستگاه های تصفیه آب دارای خاصیت هایی است که می توان آب مقطر تولید نماید.

Leave a comment

Your email address will not be published.

نوزده − 4 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

'Web Designed By | Parse-Design 02165612583'