تصفیه آب آکواریم

تصفیه آب آکواریم

بزرگترین مشکل آکواریم ها کدر شدن آب است که بعضا با بوی نامطبوع همراه بوده و استفاده مناسب از زیبایی های آکواریم را دشوار می کند.

برای زیبایی و شفافیت آب آکواریم ها باید از دستگاه تصفیه مناسب جهت فیلتر کردن آب آکواریوم و جذب ذرات معلق استفاده کنید.

 

فیلتر جزء اصلی هر آکواریوم محسوب می شود که اگر به درستی کار کند و مناسب با حجم آب آکواریم باشد , حتی تا ۲ – ۳ سال نیاز ندارید آب آکواریوم را عوض کنید . پس در خرید فیلتر ها باید خیلی دقت کنید . فیلترها برای انوع ماهی ها هم فرق می کنند . مثلا برای ماهی هایی مثل ماهی طلایی یا گربه ماهی ها یا ماهی های گوشتخوار باید فیلتر های قوی بکار برد چون این ماهی ها آب را گل آلود می کنند بخاطر پر خور بودن و بلعیدن ماسه ها و تعادل آب رو به هم میریزند ! کلا نوع فیلتر بستگی به اندازه و تعداد ماهی ها و سایز آکواریوم شما دارد و هر اندازه ماهی ها بزرگتر و بیشتر باشند و آکواریوم بزرگتر باشد, فیلترها هم باید قویتر و بزرگتر باشند و هر اندازه ماهی ها کوچکتر و کمتر باشند, نیاز چندانی به فیلتر های حرفه ای نیست !
تصفیه کن، وسیله ای است برای تمیز کردن آب تانک ، به صورتی که مواد ریز را از آب جذب کرده و سبب بالا ماندن کیفیت آب می شود .
در تانک های مدرن وجود صافی ضروری است ، ولی اگر در تانک از تعداد زیادی گیاه طبیعی سالم استفاده می کنید ، دیگر نیازی به صافی ندارید ؛ چرا که صافی در واقع به طور مصنوعی قدرت زیستی آب را بالا می برد ، در صورتی که گیاهان طبیعی همین کار را به طور طبیعی انجام می دهند .
توصیه می شود ابرهای درون صافی را هر هفته با آب و نمک بشویید تا کارایی آن افزایش یابد .
غذا دادن زیادی به ماهی هم باعث می شود که آب آکواریوم شما زودتر کدر شود، توصیه میشه یک بار در روز ماهی ها تغذیه شوند و یا نهایتاً دو بار در روز با فاصله این کار انجام شود.
هر آکواریومی در صورت نداشتن پمپ هوا و فیلتر بصورت آب راکدی در می آید که سریعا در معرض فساد قرار می گیرد و رفته رفته بوی بسیار بدی فضای محیط را فرا می گیرد. برای رفع این مشکل، تنها بکارگیری پمپ کافی نیست. با افزایش مقدار فضولات و پس مانده های غذایی و تجزیه آنها بر میزان گازهای مضر و بدبو افزوده می شود.
فیلتر ها در انواع مختلف و اشکال مختلف ولی با عملکرد مشابه عمل تصفیه آب را بعهده دارند و فرق آنها بیشتر در سرعت و میزان عمل کرد آنهاست.
بیشتر مشکلات آکواریم ها با تعویض به موقع آب آکواریم و همچنین استفاده مداوم از دستگاه های تصفیه آب و قطره های شفاف کننده برطرف خواهد شد.
ماهی ها برای زنده ماندن نیاز اکید به مراقبت های بهداشتی آب آکواریوم دارند در غیراینصورت امکان بیماری و تلف شدن آنها افزایش می یابد.

Leave a comment

Your email address will not be published.

15 − 13 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

'Web Designed By | Parse-Design 02165612583'