تصفیه آب ۸ مرحله ای یعنی چه؟

تصفیه آب ۸ مرحله ای یعنی چه؟

در دهه‎های اخیر به علت بارش‎های جوی بسیار کم، مشکل کم آبی دامنگیر بسیاری از جوامع شده که آلودگی آب‎ها و افزایش فاضلاب‎ها مزید بر علت شده است. به همین علت تصفیه آب‎های آلوده موجب رفع بحران کم آبی و همچنین داشتن آبی سالم می‌گردد. تصفیه آب مانع از تجزیه مواد آلی آب‎های آلوده و انتشار گازهای بد بو و در نتیجه حفظ محیط زیست می‌شود. فاضلاب‎های صنعتی حاوی میکرو ارگانیسم‎های بیماری زا، مواد آلوده و سمی و همچنین برخی مواد مغذی که موجب رشد گیاهان آبزی می‌شود، هستند. از این رو تصفیه این آب‎ها نه تنها امری ضروری به نظر می‌رسد که برای کشور جنبه اقتصادی و درآمدزایی نیز دارد.

دستگاه تصفیه آب ۸ مرحله ای برای مناطقی که به دلیل بالا بودن سختی آب و وجود موادی چون نیترات، آرسنیک، هدایت الکتریکی EC و بطور کلی ناخالصی‎های معلق، آب آشامیدنی مناسبی ندارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.این دستگاه تنها سیستم قابل استفاده برای منازل می‌باشد که می‌تواند مواد محلول در آب مانند نمک و نیترات را از بین ببرد. در دستگاه تصفیه آب ۸ مرحله‎ای بطور کامل تمامی مواد و آلاینده موجود در آب از بین می‌روند.

 

• ۸ مرحله تصفیه آب

مرحله اول (PP): در اولین مرحله فیلتر کارتریج پلی پروپیلن در دستگاه موجب حذف ذرات محلول در آب مانند شن، گل و لای و ذرات مخلوط در آب یا زنگ لوله‌ آب تا قطر ۵ میکرون می‌گردد.
مرحله دوم (UDF)یا (GAC): در مرحله دوم فیلتر کارتریج کربن اکتیو بو، طعم‎های نامطبوع و مواد ارگانیک و سمی مثل آفت کش‎ها و برخی مواد شیمیایی را از آب جدا می‌کند. کارکرد اصلی این فیلتر باردار کردن یون‎های منفی آب و گرفتن موادی همچون نیترات از آن می‌باشد.
مرحله سوم (CTO): در این مرحله فیلتر کارتریج کربن فشرده، بو، مزه ناخوشایند و مواد شیمیایی آب همچون کلر را حذف می‌کند. وظیفه اصلی این فیلتر جذب یون‎های باردار شده در مرحله دوم می‌باشد.
مرحله چهارم (RO): در این مرحله دستگاه با بهره‎گیری از تکنولوژی اسمز معکوس RO و به کارگیری RO MEMBERAN مواد را به صورت فیزیکی از آب جدا می‌کند. این قابلیت تا اندازه ۰۰۰۱/۰ میکرون می‌باشد و سپس مواد تفکیک شده وارد فاضلاب می‌گردند. پس از این مرحله آب بدست آمده آبی خالص است بطوری که تقریباً ۹۵ درصد مواد آلاینده و ۹۹ درصد ویروس‎ها و باکتری‎ها از بین برده می‎شوند.
مرحله پنجم ((POST CARBON : اگر چه در مرحله سوم حذف هر نوع بو، طعم و مزه ناشی از ذخیره شدن آب در منبع صورت می‌گیرد، اما در عین حال بوهایی از جمله بوی گوگرد که در ردیف ترکیبات شیمیایی آب محسوب می‌شوند، بدون استفاده از POST CSRBON قابل حذف نیستند.
مرحله ششم MINERAL BALL)): همانطور که گفته شد، در مرحله چهارم تمام مواد محلول و مخلوط در آب از جمله مواد معدنی حذف شده‎اند، بنابراین باید مواد معدنی مورد نیاز بدن انسان جایگزین این مواد شوند تا بدن دچار کمبود مواد معدنی نشود.
مرحله هفتم (MEDICAL STON): در این مرحله مواد ریز، حیاتی و مفید بدن وارد آب می‌شود. نیاز این مواد برای هر نفر در طول ماه به اندازه ۲ گرم می‌باشد اما فقدان آنها موجب اختلال در جریان متابولیسم بدن و بر هم خوردن تعادل روانی و جنسی می‌گردد.
مرحله هشتم (SUPER SEDIMENT) : مرحله نهایی سدیمنت فوق فشرده برای تصفیه نهایی آب می‌باشد که آلکالاین، مواد قلیایی و آنتی اکسیدان اضافه و PH آب نیز تنظیم می‎شود.
• ویژگی‎های دستگاه تصفیه آب ۸ مرحله‎ای
– دارای استاندارد NSF و سایر استانداردهای بین المللی
– دارای قطعات برای نصب و راه اندازی
– حذف میکرو ارگانیزم‎ها نظیر باکتری، ویروس و… به وسیله اشعه ماوراء بنفش
– طراحی هوشمند برای روشن و خاموش شدن دستگاه
– دارای اتصالات درجه اول و استاندارد
– مجهز به گیج فشار یا مانومتر جهت تعیین زمان تعویض فیلترها
– حذف کلر، بو، طعم نامطبوع و ترکیبات آلی و سمی آب
– تبدیل آب شور دریا به آب شیرین و آشامیدنی
– اضافه کردن املاح معدنی مفید و مورد نیاز بدن
– حذف گل و لای، لجن و مواد جامد بزرگتر از ۵ میکرون
– وجود بوستر پمپ قوی جهت تأمین فشار آب مناسب برای دستگاه
– امکان نصب به یخچال
– دارای شیر تنظیم TDS
– ضد زنگ بودن شیر روی سینک

Leave a comment

Your email address will not be published.

سه + 14 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

'Web Designed By | Parse-Design 02165612583'