Blog

روش های تصفیه آب

 

ابتدایی ترین روشی که برای تصفیه آب به ذهن می رسد همان جوشاندن آب است که در اغلب موارد توصیه می شود مخصوصا جایی که از سلامت آب در آنجا اطمینان نداریم. به این ترتیب میکروارگانیزم های آب از بین می رود.

اما روشی که اغلب در تصفیه خانه ها و استخرها برای تصفیه آب بکار می رود روش شیمیایی است. این روش برای ضدعفونی کردن آب به کار می رود. مرحله اول این کار با استفاده از دو ماده شیمیایی می تواند انجام شود، ید و کلر. این دو ماده سبک و ارزان بوده و استفاده از آنها آسان است. ید در کشتن ویروس ها، باکتری ها و تک یاخته ها موثر است. ماده ضدعفونی کننده دوم، کلر است. مواد دیگری هم مانند ازن و دفلوکولانت نیز بعضی وقت ها برای تصفیه آب استفاده می شود.
فیلتراسیون از روش های دیگری است که برای حذف ناخالصی ها و آلاینده های معلق و محلول در آب استفاده می شود، در این روش جدا کردن ذرات درشت از آب آسانتر از جدا کردن ذرات ریز تر می باشد.بنابراین اندازه منافذ فیلترها، مقاومت فیلترها در برابر انواع آلاینده ها و توانایی آنها در حذف ناخالصی ها بسیار مهم است.
سه روش اصلی تصفیه آب عبارتند از :
کربن اکتیو (زغال فعال)
برای حذف کلر، رنگ، بو و تری هالومتانها بکارمی رود. فیلترهای کربن فعال خاصیت جذب مواد آلی و بعضی فلزات سنگین محلول در آب را دارد و رنگ، بو، کلر و ترکیبات کلر آب را حذف می نماید. مشابه فیلترهای رزین، بستر کربن فعال محیط مساعدی برای تغذیه و تکثیر باکتری ها بشمارمی آیند و پس از آن گندزدایی و تصفیه میکربی ضروری می باشد.
روش اولترافیلتراسیون
در تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون ( Ultra Filtration) آب از یک غشاء ( Ultra – Filter Membrane ) که دارای منافذ بسیار ریز با حداکثر قطر ۰۲/۰ میکرون است، عبور داده می شود. ریزترین میکروارگانیزمی که می تواند در آب وجود داشته باشد ویروس پولیو، عامل بیماری فلج اطفال است که اندازه آن از ۰۲/۰ میکرون بزرگتر است. سایر میکروارگانیزمها قطری به مراتب بزرگتر از این اندازه دارند. بنابراین با عبور آب از منافذ این غشاء مذکور کلیه میکروارگانیزمها به طریق فیزیکی از داخل آب حذف می شوند چرا که قادر به عبور از منافذ غشاء نیستند.
امروزه غشاء اولترافیلتر به صورت نی های تو خالی ( Hallow Fibers ) ساخته می شود. جنس نی ها از Poly Amid و یاPoly Propylene است و روی بدنه آنها منافذی با قطر حداکثر ۰۲/۰ میکرون وجود دارد. آب با عبور از این منافذ، از طریق بدنه نی ها وارد شده و از انتهای نی ها خارج می شود.تصفیه آب با فناوری غشاء اولترا فیلتر در سطح جهان به ثبت رسیده و به عنوان یک تحول راهگشا در تصفیه آب های آشامیدنی مورد تحسین کارشناسان بین المللی قرار گرفته است.
روش اسمز معکوس
اسمز معکوس، تکنولوژی مدرنی است که آب را برای مصارف متعددی از جمله نیمه رساناها، خوراک پزی، تکنولوژی زیستی، داروها، تولید برق، نمک زدایی آب دریا و آب خوردنی شهری، تصفیه می نماید.
از اولین آزمایشاتی که در سال ۱۹۵۰ انجام شد طی آن هر ساعت چند قطره آب تولید می شد، امروزه نتیجه صنعت اسمز معکوس در تولید مشترک جهانی به بیشتر از ۷/۱ میلیون گالن در هر روز رسیده است.
با افزایش روز افزون تقاضاها برای آب خالص (تصفیه شده) ، رشد صنعت اسمز معکوس در قرن اینده با افزایش روبه رو خواهد شد.

اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *