Blog

مزایای تصفیه آب خانگی

کیفیت آب شهری در تمام شهرها تقریبا برابر است. در مورد آب ما با دو واژه کیفیت و مطلوبیت مواجه هستیم. کیفیت آب باید بر اساس استانداردهای بین الملی و در حد استاندارد باشد. یعنی آب گند زدایی و کلرزنی شده و قابل مصرف، ولی در مورد مطلوبیت استاندارد خاصی وجود ندارد به طور مثال در مورد بوی آب شاخص خاصی وجود ندارد پس اگر آب شهر دارای بوی خاصی بود دلیل بر بی کیفیتی آب نیست، بلکه آن آب مطلوب نیست همچنین در مورد کلر که نیاز نیست وارد بدن ما شود پس کلر از آب گرفته می شود تا بو و طعم کلر در آب نباشد در نتیجه آب عاری از هر گونه میکروب، ویروس، انگل و املاح مضر و سرطان زا و دارای مطلوبیت برای نوشیدن می شود.

Household water treatment.png

استفاده از تجهیزات تصفیه خانگی بخصوص فیلترهای خانگی در بسیاری از شهرهای کشور رایج شده است و بسیاری ازشهروندان با اطلاع یا بدون اطلاع ازکارآیی آنها و یا مطلوب بود یا نبودن این دستگاه ها به استفاده از این صافی ها در منازل روی آورده اند.بررسی ها نشان داده که افزایش املاح و آلودگی های آب تحت تاثیر عواملی چون افزایش جمعیت، افزایش آلاینده های صنعتی، فرسوده بودن سیستم های انتقال آب شهری و بعضا بیماری های عفونی مردم را آگاهانه به سمت دستگاه های تصفیه خانگی آب کشانده است.

Household- water -treatment

کاربرد دستگاه تصفیه آب
دستگاه تصفیه اب خانگی معمولا در محل مصرف آب شرب مانند آشپزخانه، ورودی انواع آبسردکن ها و یخچال ها نصب شده و توسط شیری مجزا مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه تصفیه آب واترسیف دارای انواع مختلفی از لحاظ سیستم تصفیه می باشد که هر کدام از آنها دقتی متفاوت دارند. بدین ترتیب هر مصرف کننده می تواند با توجه به کیفیت آب در دسترس خود مدل دستگاه تصفیه آب خود را انتخاب کند. تفاوت عمده این مدل ها در سیستم تصفیه، دقت، تعداد و نوع فیلترها، محل نصب و امکانات دستگاه می باشد.
دستگاه های خانگی تصفیه آب با توجه به مدل انتخاب شده،می توانند در زیر سینک ظرفشویی، روی میز و یا قرار بگیرند. جایی که در واقع آخرین نقطه شبکه توزیع آب شهری بوده و نقطه به مصرف رسیدن آب می باشد. به این ترتیب درست قبل از به مصرف رسیدن آب، کلیه املاح و ناخالصی ها و ترکیبات مضر نظیر گل و لای، زنگ لوله ها، نیترات، سرب، آرسنیک، کلر، و … از آب حذف می شوند و آبی سالم و گوارا تولید شده و در منبع دستگاه تصفیه، ذخیره می شود. آب تصفیه شده در هر لحظه از شبانه روز از طریق یک شیر برداشت مجزا، در دسترس شما قرار می گیرد.
انتخاب دستگاه های تصفیه آب
واضح است که نمی توان کیفیت عالی، استانداردهای معتبر جهانی، به کارگیری متخصصان در ساخت و خدمات گسترده، گارانتی و … را در انتخاب دستگاه نادیده گرفت
در خرید دستگاه های تصفیه آب بیش از هر کالایی دقت کنید، خرید یک دستگاه تصفیه آب بی کیفیت منجر به ورود مواد مضر به بدن در هر لیوان آب مصرفی در شبانه روز خواهد شد. دستگاه تصفیه آب باید استاندارد، معتبر و دارای شناسنامه از یک نمایندگی رسمی باشد.پس دستگاه تصفیه آب خود را از میان برندهای معتبر، نمایندگی های معتبر و با گارانتی معتبر تهیه نمایید.
مخزن دستگاه های تصفیه اب
مخزن دستگاه تصفیه آب باید متناسب با میزان مصرف باشد و هیچ تاثیری بر توانایی دستگاه ندارد. بطور مثال خانواده کم جمعیتی که مصرفش ۳ تا ۵ لیتر در روز است باید نهایتاً از مخزن شش لیتری استفاده کند تا حداقل یک بار در روز مخزن دستگاه خالی و آب تازه جایگزین آن شود.
نحوه کار دستگاه تصفیه آب ۶ مرحله ای کاملا فیزیکی است. یعنی بدون استفاده از مواد شیمیایی آب را تصفیه می کند و آب صرفا با عبور از یک سری منافذ تصفیه می شود و برای تصفیه آب هیچ ماده ای به آن اضافه نمی شود. این که این دستگاه ها یک سری املاح که شاید برای بدن مفید باشند را از آب می گیرد درست نیست، چون دستگاه تمامی املاح آب را نمی گیرد. از طرفی ما می توانیم بوسیله دستگاه TDS متر نشان دهیم که آب بعد از تصفیه دارای املاح است و معمولا املاح آن بالای ۴۰ PPM است.
از طرفی بدن ما تمامی املاحی را که نیاز دارد فقط از آب نمی گیرد. بلکه از غذاها، میوه ها و سبزیجات تامین می کند بدن انسان فقط ۱۰% از املاحی را که نیاز دارد را از آب تامین می کند.
فواید نوشیدن آب تصفیه شده
۱- داشتن پوستی سالم، و از بین رفتن بیماری های پوستی
۲- کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماریهای کبدی
۳- از بین رفتن ناراحتی های دستگاه گوارش
۴- تنظیم متابولیسم بدن و دفع سموم از بدن
۵- جلوگیری از بیماریهای کلیوی
۶- کمک به حفظ سلامت عضلات و مفاصل
۷- کاهش بیماریهای قلب و عروق
۸- داشتن نشاط و انرژی بیشتر و رفع خستگی

اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *