Blog

مزایای تصفیه آب

آب مایه حیات و سرچشمه زندگی همه افراد جامعه بشری است ودر همه امور زندگی بشراز تغذیه ونظافت گرفته تا صنعت و کشاورزی جریان دارد. همانطور که زندگی بدون آب غیرقابل تصور است ،آب آلوده هم می تواند سرمنشا بیماری و حتی مرگ انسان باشد.
سال ها از اپیدمی حصبه و مرگ به خاطر آب آلوده گذشته اما با وجود پیشرفت چشم گیر تکنولوژی هنوز هم شاهد مرگ انسان ها به دلیل عدم دسترسی به آب بهداشتی و تصفیه شده هستیم.
تصفیه آب در دو بخش صنعتی و خانگی صورت می پذیرد که با وجود شباهت های کلی تفاوت های آشکاری با یکدیگر دارند.
تصفیه صنعتی فرایندی است فیزیکی که قادر می باشد ۹۹درصد جامدات محلول موجوددر آب (TDS) و کلوئیدی مواد آلی محلول و غیر محلول ، اندوتوکسین ها ،ویروس ها ، باکتری ها و آلاینده های میکروبیولوژی را به کمک غشاء نیمه تراوا حذف نماید .
تصفیه آب صنعتی کاربرد و مزایای بیشماری دارد که برخی از مهمترین آنها عبارت اند از: تهیه و تولید آب شرب از آب های شور به ویژه مناطق نزدیک به دریا،تامین آب مناسب جهت مصارف کشاورزی، تامین آب جهت رشد سریع دام و طیور، تصفیه آب جهت مصارف صنعتی وداروسازی، تامین آب و تصفیه آب حاصل از نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی، تصفیه آب جهت بازیافت پساب های صنعتی.
دستگاه های تصفیه آب در صنایع مختلفی از مصارف کشاورزی مثل حوضچه ها پرورش ماهی جهت حفظ سلامت ماهی ها تا تامین آب بهداشتی جهت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد.
این امرصنعت تصفیه آب را به یک صنعت استراتژیک و کاربردی در سطح جهان تبدیل کرده است. تاجایی که برای نجات جان میلیون ها انسان پروژه های عظیم تحقیقاتی با حمایت سازمان ها و نهاد های بین المللی در جریان است.
در صنعت آب برای مصارف گوناگون کاربرد دارد و کیفیت های متفاوتی از آب مورد نیاز است. مانند: تولید مواد غذایی ، داروسازی ، خنک کاری ، تولید آب آشامیدنی ، نساجی ، رنگ سازی ، شرب طیور و … همچنین کیفیت آب خام موجود و میزان مصرف آن در هر واحد صنعتی متفاوت است و ممکن است منبع تامین آب از چاه ، دریا ، رودخانه و … باشد.
به طور کلی روش‌های مورد استفاده درفرآیند تصفیه آب عبارتند از فرایندهای فیزیکی مانند فیلتراسیون، ته‌نشینی، تقطیر و فرایندهای زیستی مانند فیلترهای شنی و ماسه‌ای کند، کربن اکتیو (زغال فعال) و فرایندهای شیمیایی مانند کلرزنی,اذن زنی، دفلوکولانت، استفاده از تابش الکترومغناطیسی مانند اشعه ماوراء بنفش.
فرایند تصفیه آب ممکن است به کاهش غلظت ذرات معلق یا ذرات محلول در آب از جمله ذرات معلق، انگل‌ها باکتری‌ها، جلبک‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و طیف وسیعی از مواد محلول و ذرات معلق موجود در آب منجر شود.
در خرید دستگاه های تصفیه آب بیش از هر کالایی دقت کنید ، خرید یک تلویزیون بی کیفیت در بدترین حالت ممکن منجر به ضرر مالی میشود اما خرید یک دستگاه تصفیه آب بی کیفیت منجر به ورود موادمضر به بدنتان در هر لیوان آب مصرفی شما در شبانه روز خواهد شد . در انتخاب میان خرید یک دستگاه بدون استاندارد معتبر و شناسنامه از یک نمایندگی غیررسمی و نخریدن این دستگا های ضروری ، گزینه پیشنهادی ما گزینه دوم است .
دستگاه تصفیه آب خود را از میان برندهای معتبر ، نمایندگی های معتبر و با گارانتی معتبر تهیه نمایید..

اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *