Blog

کلرزنی آب

کلرزنی یکی از شیوه های مرسوم تصفیه آب در نواحی شهری و روستایی است که به منظور انهدام عامل‌های میکروبی بیماری‌زا، کنترل میکروارگانیسم‌های مزاحم، ممانعت از رشد مجدد میکروبی در شبکه‌های آب‌رسانی و حذف یا تقلیل رنگ، طعم و بوی آب به کار می رود.

استفاده از کلر علیرغم اینکه مزایا و فواید بسیاری به همراه دارد، دارای معایب و مضراتی نیز هست. که نیازمند توجه ویژه متخصصان به نحوه گندزدایی آب به واسطه کلراست.

کلر گازی سمی است که برای اولین بار از آن در جنگ جهانی اول به عنوان بمب شیمیایی استفاده شد استنشاق گاز کلر در غلظت بالا باعث مرگ می شود و مواجهه با غلظتهای پایین کلر بصورت مداوم عوارض و بیماریهای بسیاری را به همراه دارد کلر توانایی کشتن میکروبهای درون آب و ضدعفونی را دارد، البته کلر توانایی از بین بردن انگل ها را ندارد.

از آنجا که مزایای استفاده از کلر بسیار بیشتر از معایب آن است مزایای متعدد کلرزنی در تحقق سلامت میکروبی آب سبب شده، سازمان جهانی بهداشت به صراحت اعلام نماید”پیامدهای بهداشتی ناشی از فرآورده‌های جانبی کلرزنی، در مقایسه با عدم کفایت انجام آن، بسیار جزیی است و کلرزنی آب بدون توجه به کنترل فرآورده‌های جانبی حاصل از آن باید انجام ‌شود”

با توجه به حجم آب مورد گندزدایی و وسعت پروژه، روش کلرزنی تعیین می‌گردد. کلر ممکن است به یکی از اشکال زیر در دسترس باشد:

الف) گازکلر Cl2

ب) کلرامین NH2 Cl و NHCl2

ج) پرکلرین High Test Hypochlorit) H.T.H)

د) دی اکسید کلر Clo2

از ترکیب سه قاشق مرباخوری ( ۱۵ گرم ) از پودر پرکلرین۷۰درصد در یک لیتر آب، کلر مادر بدست می آید که باید در یک بطری تیره رنگ یا پوشیده با کاغذ آلومینیوم نگهداری شود. ۳ تا ۷  قطره از این محلول کلرمادر در یک لیتر آب بمدت ۳۰ دقیقه آنرا بهداشتی و قابل شرب می نماید.

از دیگر روشهای گندزدایی استفاده از نور فرا بنفش می‌باشد که با ایجاد رادیکال آزاد باعث از بین رفتن موجودات بیماری‌زای آب می‌شود. روش جدیدتر استفاده از صافیهای نانومتری می‌باشد که مانع از عبور مولکولهای آلی زیستی و دیگر مولکولهای آلی بزرگ می‌شود که اندازه آنها بزرگتر از نانومتر است.

با این وجود هنوز محبوبترین روش گندزدایی آب استفاده از کلر است چرا که استفاده از آن آسانتر از سایر روش ها بوده و هزینه های کمتری هم دارد و مهمتراین که حیات موجودات زنده آب را تهدید نمی کند.

برای اطمینان از سالم بودن آب باید کلرسنجی روزانه و نمونه برداری میکروبی ماهیانه (روستاها) یا روزانه به صورت منظم صورت پذیرد که این امور به عهده ی شرکت های آب و فاضلاب می باشد.

آب های زیرزمینی دربیشتر موارد بدون نیاز به هیچ گونه تصفیه ای تنها با گندزدایی در اختیار جوامع قرار می گیرند و رایج ترین روش گندزدایی آب شرب در کشور ما کلرزنی است.

اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *