آنتی اسکالانت ، قیمت و خرید antiscalant 💯

آنتی اسکالانت antiscalant

آنتی اسکالانت ، قیمت و خرید انتی اسکالانت antiscalant

آنتی‌اسکالانت‌ها (antiscalant) یا بازدارنده‌های رسوب در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس (RO) به عنوان راه حل اساسی گرفتگی فیلترهای ممبران در نگهداری و افزایش طول عمر فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی شناخته می شود.

انتی اسکالانت ها عموماً ترکیبات آلی حاوی گروه‌های عامل سولفونات، فسفونات یا کربوکسیلیک اسید و عوامل کیل‌کننده مانند کربن، آلوم و زئولیت‌ها هستند که یون خاصی را که ممکن است تشکیل شود، جدا و خنثی کنند. اکثر بازدارنده های مقیاس را می توان به عنوان بازدارنده های آستانه طبقه بندی کرد. علاوه بر این، عوامل کیلیت مانند EDTA (نمک تترا سدیم اتیلن دی آمین تترا استیک اسید) برای کنترل سختی (در pH> 6.0) و رسوبات یون فلزی استفاده می شود. آنتی اسکالانت ها با جذب شدن روی فلس از جرم گیری مواد معدنی جلوگیری می کنند و کریستال های نمک را تشکیل می دهند و در نتیجه از جذب نمک فوق اشباع به سطوح کریستال جلوگیری می کنند. از آنجایی که A/S رشد کریستال را مهار می کند، به اندازه یا غلظت آنقدر بزرگ نمی شود که از سوسپانسیون رسوب کند. بسیاری از بازدارنده‌های رسوب حاوی مواد پخش‌کننده هستند که رسوبات را در محلول معلق نگه می‌دارند.

فهرست مطالب

آنتی اسکالانت ها 

تعداد زیادی مواد شیمیایی وجود دارد که می توانند به عنوان ضد رسوب و پخش کننده برای بهبود عملکرد سیستم های RO و نانوفیلتراسیون (NF) مورد استفاده قرار گیرند. آنتی اسکالانت ها خانواده ای از مواد شیمیایی هستند که برای جلوگیری از تشکیل و رسوب نمک های معدنی متبلور که رسوب تشکیل می دهند، طراحی شده اند. بیشتر آنتی اسکالانت ها پلیمرهای آلی ساخته دست بشر هستند (به عنوان مثال، اسیدهای پلی اکریلیک، اسیدهای کربوکسیلیک، اسیدهای پلی مالئیک، ارگانوفسفات ها، پلی فسفات ها، فسفونات ها، پلیمرهای آنیونی و غیره). وزن مولکولی این پلیمرها می تواند بین 2000 تا 10000 دالتون باشد.

فناوری آنتی اسکالانت برای سیستم‌های RO در ابتدا از شیمی‌های مورد استفاده در آب خنک‌کننده و کاربردهای آب دیگ مشتق شد. لازم به ذکر است که تعداد زیادی از شیمی های مختلف ضد اسکالانت که تکامل یافته اند، بسته به کاربرد و پلیمر آلی مورد استفاده، نتایج و کارایی گسترده ای را ایجاد کرده اند. با این حال، آنها باید با احتیاط استفاده شوند.

آنتی اسکالانت ساخته شده از اسید پلی اکریلیک. آنها مستعد تشکیل یک رسوب هستند که در صورت وجود سطوح بالای آهن روی سطح غشا می نشیند. این رسوب فشار خوراک را افزایش می‌دهد، اما معمولاً می‌توان آن را با تمیز کردن با pH پایین تمیز کرد.

آنتی اسکالانت ها ماهیتی آنیونی دارند (به عنوان مثال اسیدهای پلی اکریلیک). هنگامی که یک منعقد کننده بر پایه کاتیونی یا کمک فیلتر در پیش تصفیه استفاده می شود، می توان یک رسوب بسیار چسبناک و چسبناک تولید کرد که نیاز به فشار خوراک را افزایش می دهد و تمیز کردن آن می تواند بسیار دشوار باشد.

یک آنتی اسکالانت که در روزهای اولیه RO رایج بود، سدیم هگزامتافسفات (SHMP) بود، اما استفاده از آن با ظهور آنتی اسکالانت های اختصاصی به دلیل تعدادی محدودیت، بسیار کاهش یافت.

رایج ترین مواد معدنی مورد توجه عبارتند از:

کربنات کلسیم (CaCO3)

سولفات کلسیم (CaSO4)

سولفات استرانسیم (SrSO4)

سولفات باریم (BaSO4)

اسکالانت های معدنی کمتر رایج عبارتند از:

کلسیم فسفات [Ca3(PO4)2]

فلوراید کلسیم (CaF2)

دیسپرسنت ها خانواده ای از پلیمرهای آلی ساخته دست بشر هستند که برای جلوگیری از تجمع و رسوب رسوب ها بر روی سطح غشاء طراحی شده اند. گاهی اوقات از پراکنده ها به عنوان ضد رسوب یاد می شود. رسوب‌ها معمولاً یک رسوب نرم‌تر و غیر کریستالی هستند. مواد شیمیایی پراکنده اغلب دارای خواص ضد اسکالانت هستند. اثربخشی پراکنده‌کننده‌های مختلف می‌تواند برای رسوب‌کننده‌های مختلف متفاوت باشد، بنابراین فرد باید بداند که آنها با چه رسوبی درمان می‌کنند.

رسوبات تحت درمان توسط پراکنده کننده ها به شرح زیر است:

مقیاس های معدنی اکسیدهای فلزی هیدروکسیدها (آهن، منگنز و آلومینیوم)، سیلیس پلیمریزه شده، مواد کلوئیدی (تعریف شده به عنوان ذرات بسیار کوچکی که در یک سوسپانسیون بی نهایت باقی می مانند و می توانند از خاک رس، آهن، آلومینیوم، سیلیس، گوگرد و/یا OM تشکیل شده باشند)

ماده بیولوژیکی حفظ سطوح دوز مناسب یک آنتی اسکالانت/پراکنده کننده مهم است. مصرف کم می تواند باعث پوسته پوسته شدن یا رسوب شود. مصرف بیش از حد می تواند باعث رسوب آنتی اسکالانت/پراکنده کننده بر روی غشا شود و مشکل رسوب ایجاد کند.

کاربرد آنتی اسکالانت ها در تصفیه آب اسمز معکوس (RO)

هنگامی که سختی آب تغذیه کمتر از 100 پی پی ام است، به دلیل هزینه و سهولت کار، آنتی اسکالانت ها به نرم کننده IX ترجیح داده می شوند. اگرچه آنتی اسکالانت ها در جلوگیری از پوسته پوسته شدن کربنات و سولفات غشاها بسیار موثر هستند، اما از ایجاد پوسته پوسته شدن جلوگیری نمی کنند. بلکه تشکیل کریستال های بزرگی را که فلس ها را تشکیل می دهند به تاخیر می اندازند. اثربخشی مهار مقیاس تقریباً 30 دقیقه است. یک سیستم RO/NF که از A/S استفاده می‌کند باید با چرخه شستشوی خودکار پس از خاموش شدن طراحی شود تا از رسوب‌گذاری توسط نمک‌های غلیظ در کانال دفع خوراک بالای سطح غشاء جلوگیری کند.

آنتی اسکالانت ها را می توان به تنهایی استفاده کرد، اما معمولاً با خوراک اسید استفاده می شود. هنگامی که اسید با A/S استفاده می شود، مقدار LSI (جریان رد) 1.0 قابل قبول است (جدول 2.6 را ببینید) اگرچه برخی از سازندگان A/S ادعا می کنند که LSI 2.7 هنگام استفاده از محصول توصیه شده آنها قابل قبول است. دوز /S بسته به پتانسیل تشکیل مقیاس آب تغذیه RO، بازیافت آب محصول و توصیه های سازنده A/S بین 2 تا 10 ppm است. مزیت اصلی یک مقدار LSI بالاتر این است که سیستم RO/NF را می توان با بازیابی بالاتر و در نتیجه هزینه های عملیاتی کمتری کار کرد. از نقطه نظر فرآیند، بازیابی بالاتر منجر به غلظت نمک بالاتر در کانال دفع خوراک می شود که به نوبه خود منجر به فراتر رفتن سریعتر نمک های کم محلول از حد حلالیت آنها می شود. از این رو، بازیابی بالا تنها در هنگام کار با واحد RO گذر دوم یا زمانی که آب تغذیه خالص است یک گزینه است.

هگزامتافسفات سدیم (SHMP) یک عامل آستانه ای است که از کم آبی اسید ارتوفسفریک یا نمک سدیم آن به دست می آید. برای جلوگیری از تشکیل کربنات کلسیم و رسوبات سولفات فلزی استفاده می شود. بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا مهار خوبی را با هزینه کم ارائه می دهد. بسته به غلظت کلسیم و سولفات و بسته به CF (معادله (23))، دوز در محدوده 2-5 ppm است. SHMP می تواند از رسوب سولفات کلسیم تا 150 درصد از حد اشباع جلوگیری کند. ارگانوفسفونات ها نسبت به SHMP بهبود یافته اند زیرا در برابر هیدرولیز مقاوم تر هستند، حتی اگر گران تر باشند. آنها توانایی بازداری مقیاس و پراکندگی مشابه SHMP.14,34 را ارائه می دهند

اسیدهای پلی اکریلیک (PAA) هم در مهار مقیاس و هم در پراکندگی خوب هستند و از SHMP مؤثرتر هستند. PAA با توزیع وزن مولکولی بالا بهترین توانایی پراکندگی را به قیمت توانایی بازدارندگی مقیاس نشان می دهد. با این حال، بارش ممکن است با پلی الکترولیت های کاتیونی یا کاتیون های چند ظرفیتی مانند آلومینیوم یا آهن رخ دهد که منجر به رسوب غشاها می شود. مهارکننده های ترکیبی ترکیبی از وزن مولکولی کم (2000-5000 دا) و وزن مولکولی بالا (6000-25000 Da) PAA یا ترکیبی از PAA با وزن مولکولی کم و ارگانوفسفونات ها هستند که عملکرد پراکندگی و بازدارندگی عالی را ارائه می دهند.
نکته مهم در استفاده از آنتی اسکالانت ها

با این حال، درمان آنتی اسکالانت می‌تواند عمدتاً به دلیل دوز کم یا بیش از حد به ایجاد رسوب کمک کند که منجر به پوسته پوسته شدن یا رسوب شود.

آموزش رفع گرفتی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس با آنتی اسکالانت ( ضد رسوب)

آموزش رفع گرفتی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس با آنتی اسکالانت ( ضد رسوب )

در ویدیو مقابل یک نمونه از رفع گرفتگی دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس RO با استفاده از آنتی اسکالانت (ضد رسوب) را میبیند . لازم به ذکر است که ضدرسوب ها دارای انواع مختلف برای کاربردها و دستگاه های مختلف هستند ، و باید با در دوز مشخص استفاده شود .

برای دریافت مشاوره و خرید انواع انتی اسکالانت ها 

با آبنوس پالایش تماس بگیرید.

راهنمای کامل استفاده ، قیمت و خرید آنتی اسکالانت ها در سیستم اسمز معکوس RO

چه مقدار آنتی اسکالانت باید به تانک روزانه خود اضافه کنم؟
مقداری که باید اضافه شود به چند عامل بستگی دارد از جمله: جریان تغذیه به سیستم، اندازه پمپ دوز ضد اسکالانت شما، اندازه مخزن شیمیایی آنتی اسکالانت و دوز مورد نظر آنتی اسکالانت. لطفاً برای کمک به ماشین حساب دوز آنتی اسکالانت ما مراجعه کنید یا مستقیماً با بخش پشتیبانی فنی ما support@abnoos-p.com تماس بگیرید.

چگونه می توانم بفهمم که از چه نوع ضد رسوب یا پاک کننده ای استفاده کنم؟
نوع آنتی اسکالانت مورد نیاز تا حد زیادی به شیمی منحصر به فرد آب تغذیه و طراحی سیستم شما بستگی دارد. هنگامی که سعی می کنید بفهمید از کدام ماده شیمیایی استفاده کنید، می توانیم با تجزیه و تحلیل شیمی/کیفیت آب که می توانید از طریق این کاربرگ برای ما به آدرس support@abnoos-p.com ارسال کنید، آن را تعیین کنید و ما یک طرح مقیاس برای شما اجرا خواهیم کرد.

چگونه می توانم بدانم که چه مقدار آنتی اسکالانت باید مصرف کنم؟
تعیین مقدار آنتی اسکالانت برای دوز نیاز به یک نرم افزار طرح ریزی مقیاس دارد که برای هر سازنده مواد شیمیایی ساخته شده است. اگر تجزیه و تحلیل شیمی/کیفیت آب خود را از طریق این کاربرگ برای ما به آدرس support@abnoos-p.com ارسال کنید، ما یک طرح مقیاس برای شما اجرا خواهیم کرد.

چگونه پمپ دوز ضد رسوب خود را تنظیم کنم؟
تنظیم پمپ دوز به عوامل مختلفی از جمله: جریان تغذیه به سیستم، اندازه پمپ دوز ضد اسکالانت شما، غلظت آنتی اسکالانت در مخزن روزانه و دوز آنتی اسکالانت مورد نظر بستگی دارد. لطفاً برای کمک به ماشین حساب دوز ما مراجعه کنید یا مستقیماً با بخش پشتیبانی فنی ما تماس بگیرید.

از چه آنتی اسکالانتی استفاده کنم؟
نوع تمیز کننده تخصصی مورد نیاز تا حد زیادی به شیمی منحصر به فرد آب تغذیه و طراحی سیستم شما بستگی دارد. بهترین رویکرد برای تمیز کردن یک سیستم، تعیین این است که مشکل در کجا نهفته است، و درک اینکه چگونه این علائم با ترکیب رسوب یا رسوب ارتباط دارند. نظافت یک علم است که با تجربه به خوبی تنظیم می شود. به طور کلی، ما استفاده از یک پاک کننده با pH بالا و به دنبال آن یک پاک کننده با pH پایین را برای بازیابی عملکرد سیستم پیشنهاد می کنیم. ما محصولاتی برای تمام سیستم های مبتنی بر غشاء داریم.

چگونه سیستم RO خود را تمیز کنم؟
به طور کلی، ما استفاده از یک پاک کننده با pH بالا و به دنبال آن یک پاک کننده با pH پایین را برای بازیابی عملکرد سیستم پیشنهاد می کنیم. از آنجایی که اکثر سیستم‌های غشایی منحصربه‌فرد طراحی شده‌اند، ما روش‌های کلی تمیز کردن را در زیر در سایت خود «کتابخانه بروشور» ارائه می‌کنیم، اما لطفاً برای رویه‌های خاص کارخانه خود با بخش پشتیبانی فنی ما تماس بگیرید. برای روش های رقیق سازی شیمیایی، لطفاً این پیوند را به ماشین حساب CIP ما دنبال کنید.

چگونه می توانم به برگه های اطلاعات محصول و برگه های SDS دسترسی داشته باشم.
به برگه های اطلاعات محصول می توان به “کتابخانه بروشور” دسترسی پیدا کرد. لطفا برای دسترسی به برگه های SDS خاص با ما تماس بگیرید.

من باید هر چند ماه سیستم RO را تمیز کنم ؟
می تواند باشد، اما نه لزوما، و نسبتاً غیر معمول است. تمیز کردن بین سیستم ها بسیار متفاوت است و به کیفیت آب خوراک شما بستگی دارد.

چگونه بدانم چه زمانی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO تمیز است ؟
دانستن زمان تمیز کردن بستگی به جریان نرمال شده یا فشار دیفرانسیل نرمال شده شما دارد. تمیز کردن باید حدود 15٪ کاهش جریان نرمال شده از مقدار پایه شما روی غشاها انجام شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

چگونه می توانم بفهمم که دوز بیش از حد یا کمتر از دوز ضد رسوب دارم؟
هم دوز بیش از حد و هم کم دوز می تواند باعث ایجاد پوسته در غشاهای شما شود. بهترین راه برای تشخیص اینکه آیا مقدار صحیحی را مصرف می‌کنید یا نه این است که با یک برجستگی مقیاس دوبار بررسی کنید. می‌توانید برگه تجزیه و تحلیل شیمی/کیفیت آب را برای ما به آدرس support@abnoos-p.com پر کرده و ارسال کنید.

چه زمانی تعویض یا نظافت فیلتر ممبرین انجام شود؟
تعویض یا نظافت فیلتر ممبرین مزیت شناسایی هر گونه مشکل بالقوه را قبل از غیرقابل کنترل شدن فراهم می کند. با این حال، در بیشتر موارد، کالبد شکافی غشایی تنها زمانی انجام می‌شود که غشا از کار بیفتد یا عملکرد ضعیفی داشته باشد. کاهش قابل توجه در جریان، کیفیت نفوذ یا رسوب قابل مشاهده بر روی خود غشاء نشان دهنده وجود مشکل در عنصر و نیاز به بازرسی آن است.

antiscalant-flocon260-20

قیمت و خرید آنتی اسکالانت (ضد رسوب) برای سیستم تصفیه آب RO

هر سیستم غشایی مانند سیستم RO به طور طبیعی به دلیل وجود مواد جامد معلق، املاح محلول و پارامترهای میکروبی در آب تغذیه مسدود می شود که نیاز به پیش تصفیه مناسب فیزیکی و شیمیایی سیستم دارد.

در ادامه این مطلب راجع به موضوعات زیر صحبت میکنیم :

 • انواع آنتی اسکالانت
 • روش استفاده از آنتی اسکالانت
 • تست آنتی اسکالانت
 • آنتی اسکالانت RO
 • تولید کننده آنتی اسکالانت
 • محاسبه میزان تزریق آنتی اسکالانت
 •  قیمت آنتی آسکالانت فلوکن 260
 • فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت
 • آنتی اسکالانت قلیایی
 • بهترین آنتی اسکالانت
 • چگالی انتی اسکالانت
 • وزن مخصوص آنتی اسکالانت

قیمت خرید آنتی اسکالانت فلوکن 260

 • آنتی اسکالانت فلوکن 260 یک آنتی اسکالانت چند منظوره و
  ضد رسوب برای سیستم های اسمز معکوس
  بسیار موثر در کنترل هر دو تبلور و رسوب ذرات سطوح غشا
 • آنتی اسکالانت فلوکن 260 رسوب CACO3 CACO4 SRSO4 و CAF2 را کنترل می کند
 • آنتی اسکالانت فلوکن 260 برای کنترل آهن محلول و نامحلول فرموله شده است و به طور موثر ذرات را پراکنده می کند.
 • آنتی اسکالانت فلوکن 260 در برابر رسوب سیلیس موثر است
 • آنتی اسکالانت فلوکن 260 دارای تاییدیه های سازگاری از تولید کنندگان غشا است
 • آنتی اسکالانت فلوکن 260 دارای گواهینامه ANSI NSF STANDARD 60 برای استفاده در سیستم های اسمز معکوس تولید کننده آب آشامیدنی است.

آنتی اسکالانت فلوکن 260، یک محلول آبی از پلی کربوکسیلیک اسید می باشد. این محصول برای کنترل رسوب نمک های معدنی و گرفتگی سطح غشای ممبران RO در دستگاه های تصفیه آب صنعتی کاربرد دارد. در واقع آنتی اسکالانت فلوکن 260 دارای ترکیبات موثری است که در فرایند تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) از تشکیل رسوب و هم چنین گرفتگی روزنه های پلی آمید ممبران RO جلوگیری می کند.

آنتی اسکالانت فلوکن 260، یک محلول آبی از پلی کربوکسیلیک اسید می باشد. این محصول برای کنترل رسوب نمک های معدنی و گرفتگی سطح غشای ممبران RO در دستگاه های تصفیه آب صنعتی کاربرد دارد. در واقع آنتی اسکالانت فلوکن 260 دارای ترکیبات موثری است که در فرایند تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) از تشکیل رسوب و هم چنین گرفتگی روزنه های پلی آمید ممبران RO جلوگیری می کند.

آنتی اسکالانت فلوکن 190، محلولی از فسفات آلی می باشد و برای کنترل رسوبات معدنی روی سطح فیلترهای ممبران صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. آنتی اسکالانت فلوکن 190 بر اساس ترکیب، دارای بهترین عملکرد برای کنترل رسوبات کربنات و سولفات است و برای تمام ممبران های تصفیه آب صنعتی قابل استفاده می باشد. آنتی اسکالانت FLOCON 190 دارای تاییدیه های معتبر و بین المللی آب آشامیدنی هم می باشد که استفاده از آن را در صنایع مختلف امکان پذیر می کند.

آنتی اسکالانت فلوکن 230 (FLOCON)، برای استفاده در سیستم های تصفیه آب صنعتی با جریان آب شور به کار می رود. آنتی اسکالانت فلوکن 230 تاثیر بسیار مطلوبی در کنترل تشکیل رسوبات معدنی در سطح فیلترهای ممبران دارد و از بهترین و مقرون به صرفه ترین آنتی اسکالانت های بر پایه فسفونات می باشد. آنتی اسکالانت فلوکن 230 را بر اساس ترکیب شیمیایی، می توانید برای انواع فیلترهای ممبران صنعتی به کار ببرید.

آنتی اسکالانت فلوکن (FLOCON) 230 می تواند از ایجاد رسوبات کربنات، سولفات و فلوراید در سطح فیلترهای ممبران صنعتی جلوگیری کند و بر همین اساس طول عمر فیلترهای ممبران و راندمان کلی سیستم را افزایش می دهد. در زمینه تایید عملکرد آنتی اسکالانت فلوکن 230 می توان به داشتن تاییده NSF/ANSI60 اشاره کرد.

آنتی اسکالانت فلوکن 135، محلول آبی بر پایه فسفینو کربوکسیلیک اسید است که برای جلوگیری از ایجاد رسوب نمک های معدنی و گرفتگی سطح غشای ممبران RO در دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO به کار می رود. تزریق آنتی اسکالانت یکی از موثر روش هایی است که برای رسوب زدایی ممبران های تصفیه آب صنعتی کاربرد دارد، استفاده از آنتی اسکالانت دارای تاثیر بسیار مطلوبی برای افزایش طول عمر ممبران های RO می باشد.

آنتی اسکالانت فلوکن 135، محلول آبی بر پایه فسفینو کربوکسیلیک اسید است که برای جلوگیری از ایجاد رسوب نمک های معدنی و گرفتگی سطح غشای ممبران RO در دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO به کار می رود. تزریق آنتی اسکالانت یکی از موثر روش هایی است که برای رسوب زدایی ممبران های تصفیه آب صنعتی کاربرد دارد، استفاده از آنتی اسکالانت دارای تاثیر بسیار مطلوبی برای افزایش طول عمر ممبران های RO می باشد.

مزایای آنتی اسکالانت FLOCON 260

موثر در کنترل گرفتگی ها و رسوبات محلول و نامحلول آهن کنترل عالی گرفتگی های کربنات، سولفات و فلوراید با هزینه های نگهداری پایین موثر در برابر رسوبات سیلیکا و سازگار با تمامی غشاء ها و ممبرین ها و مورد تایید سازمان های جهانی در زمینه آب آشامیدنی و غلظت بالا افزایش تعداد شستشوی ممبرین آنتی اسکالانت کاهش طول عمر ممبرین و تعویض دیر هنگام ممبرین به هیچ نوع رسوبی چه کربناتی و فسفاتی اجازه رسوب گذاری نمی دهد و به علت قدرت بالا عملکرد بهتری از خود نشان می دهد ، در برابر رسوب گذاری کربنتاتی و سولفاتی عملکرد عالی دارد و احتمال بروز جلبلک و آلایندها را در روی ممبرین از بین می برد و کنترل موثر رسوبات کربناته و سولفاته موثر در کنترل رسوب سیلیکا و سازگار و مناسب برای انواع ممبرین پلی آمیدی و سلولزی و افزایش طول عمر ممبرین و جلوگیری از تعویض زود هنگام ممبری و کاهش تعداد دفعات شستشوی ممبرین و عدم تشکیل جلبلک ها و آلاینده ها بر روی سطح ممبرین به جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان شرکت آبنوس پالایش تماس حاصل فرمائید.

مقیاس و گرفتگی می تواند فاصله موثر بین مواد را کاهش دهد و تلاطم را کاهش دهد که منجر به افزایش پلاریزاسیون غلظت در سطح غشاء می شود. هر چه غلظت محلول در سطح غشا بیشتر باشد، املاح بیشتری از آن عبور می کنند. هنگامی که سطح موثر غشا کاهش می یابد، تلاطم کاهش می یابد و تمیز کردن سطح غشا دشوارتر می شود، زیرا توانایی انتقال محلول شیمیایی به سطوح مسدود شده (توسط مواد جامد) کاهش می یابد، بنابراین جلوگیری از تشکیل رسوب با راندمان مناسب سیستم و تزریق مواد شیمیایی یکی از اصول بدیهی سیستم های RO می باشد.

بازدارنده ها با جلوگیری از رشد کریستال نمک، فرآیند رسوب را کاهش می دهند. این مواد روی سطح کریستالی نمک جذب می شوند و با جلوگیری از جذب نمک فوق اشباع بیشتر روی سطوح کریستال، سرعت انبساط کریستال نمک را کاهش می دهند و در نتیجه هسته بلوری اولیه هرگز به اندازه یا غلظت کافی برای رسوب نمی رسد.

اکثر بازدارنده های مقیاس دارای ساختار مولکولی با گروه های عاملی شامل کربوکسیلیک اسید (-COOH) یا فسفات هستند. مولکول های پلی آکریلات با وزن مولکولی کم (جرم مولکولی بین 100-5000) حاوی چندین گروه عاملی کربوکسیلیک اسید هستند و معمولاً در بسیاری از بازدارنده ها استفاده می شوند. این بازدارنده ها از بهترین ها در جلوگیری از تشکیل سولفات و کربنات هستند، اما خواص پراکندگی آنها محدود است. بنابراین، استفاده از بازدارنده های مخلوط نتایج بهتری نسبت به بازدارنده های تک مولکولی نشان می دهد. اگر از یک بازدارنده تک مولکولی استفاده شود، تزریق بیش از حد این بازدارنده به احتمال زیاد باعث خروج مهارکننده به عنوان یک کاتیون چند ظرفیتی می شود. با ترکیب محصولات و استفاده از بازدارنده های چند مولکولی، سایر بازدارنده ها می توانند در جلوگیری از رسوب اولین بازدارنده موثر باشند. همچنین به غلظت کمتری نسبت به هر یک از اجزای مستقل بازدارنده نیاز دارد.

شرکت آبنوس پالایش با سابقه طولانی در زمینه تولید آنتی اسکالانت به منظور بهبود عملکرد دستگاه های RO و افزایش عمر مفید ممبران اقدام به تولید نوع جدیدی از آنتی اسکالانت های ترکیبی نموده است.

آنتی اسکالانت antiscalant | قیمت انتی اسکالانت | خرید آنتی اسکالانت
آنتی اسکالانت | ضد رسوب | انتی اسکالانت

ضد رسوب

ضد رسوب یا آنتی اسکالانت مواد شیمیایی ضد خوردگی هستند که می توانند برای بهبود عملکرد سیستم های RO و نانوفیلتراسیون (NF) استفاده شوند. انتی اسکالانت ها خانواده‌ای از مواد شیمیایی هستند که برای جلوگیری از تشکیل و رسوب نمک‌های معدنی متبلور تشکیل شده‌اند. بیشتر آنتی اسکالانت ها پلیمرهای آلی ساخته دست بشر هستند (به عنوان مثال، اسیدهای پلی اکریلیک، اسیدهای کربوکسیلیک، اسیدهای پلی مالئیک، ارگانوفسفات ها، پلی فسفات ها، فسفونات ها، پلیمرهای آنیونی و غیره). وزن مولکولی این پلیمرها می تواند بین 2000 تا 10000 دالتون باشد.

سیستم‌های RO جریان‌های آب غلیظ نمکی ایجاد می‌کنند که می‌توانند رسوب یا رسوب ایجاد کنند. آنتی اسکالانت فلوکن 260 ، آنتی اسکالانت آویستا ، آنتی اسکالانت جنسیس ، آنتی اسکالانت اوستا برنامه های پیش تصفیه هستند که برای از بین بردن رسوب و کاهش رسوب در سیستم های غشا با توجه به منبع آب تغذیه طراحی شده اند.

استفاده از ضد رسوب ها طیف وسیعی از مواد تشکیل دهنده رسوب را به حداکثر می رساند و مواد آلوده را در حالت تعلیق نگه می دارد.

و به افزایش عمر سیستم تصفیه آب اسمز معکوس کمک کرده و همچنین باعث صرفه جویی در انرژی می شوند .

خرید آنتی اسکالانت و انواع ضدرسوب ها از آبنوس پالایش را به شما پیشنهاد میکنید ، برای استعلام قیمت آنتی اسکالانت ها و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

آنتی اسکالانت antiscalant | قیمت انتی اسکالانت | خرید آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت اوستا ( آویستا AVISTA VITEC )

آنتی اسکالانت اوستا ( آویستا AVISTA VITEC ) و پخش کننده مایع قوی، با طیف گسترده است که در نرخ های کم دوز و در طیف وسیعی از آب های تغذیه مانند آب شور، فاضلاب و آب دریا بسیار موثر است. Vitec 3000 در صنایع متعددی از جمله، اما نه محدود به، نیمه هادی، غذا و نوشیدنی، برق، و نفت و گاز استفاده می شود. Vitec 3000 حاوی اجزای با وزن مولکولی بالا و پایین است که ثابت شده است نه تنها از بارش رسوب جلوگیری می کند، بلکه ذرات را نیز پراکنده می کند. Vitec 3000 توسط NSF و سازمان بازرسی آب آشامیدنی انگلستان (DWI) تایید شده و مطابق با استانداردهای EN 15040 است.
مزایای عملکرد قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:

کربنات کلسیم(CaCO3)
سولفات کلسیم(CaSO4)
سولفات باریم(BaSO4)
فلوراید کلسیم(CaF2)

آنتی اسکالانت و پراکنده کننده مایع قوی، طیف گسترده که در میزان دوز پایین بسیار موثر است.
حاوی اجزای با وزن مولکولی بالا و پایین است که ثابت شده است نه تنها از بارش رسوب جلوگیری می کند بلکه ذرات را نیز پراکنده می کند.
سازگار با غشاهای پلی آمیدی از تمامی سازندگان بزرگ.
در طیف گسترده ای از آب های تغذیه و محدوده pH بسیار موثر است.

آنتی اسکالانت | انتی اسکالانت | ضد رسوب | آنتی اسکالانت اوستا | آنتی اسکالانت آویستا

انواع آنتی اسکالانت اوستا Vitec

انواع آنتی اسکالانت آویستا Avista Vitec از رسوب جلوگیری می کند و در عین حال ذرات کلوئیدی را نیز پراکنده می کند. خواص بازدارندگی و پراکندگی محصولات Vitec به افزایش زمان اجرای سیستم، کاهش فرکانس تمیز کردن و افزایش عمر مفید عناصر اسمز معکوس (RO) کمک می کند. آنها همچنین در میزان دوز پایین بسیار موثر هستند. همه فرمولاسیون ها دارای تاییدیه NSF و بازرسی آب آشامیدنی بریتانیا (DWI) برای محصولات خاص هستند.

Vitec™ 1070 یک ضد رسوب و پخش کننده مایع برای استفاده در نمک زدایی آب دریا و آب هایی با غلظت فلزات کم است. این یک آنتی اسکالانت با طیف کامل برای آب های کم چالش است که می تواند رسوب کربنات، رسوب فسفات و رسوب فلوراید را مهار کند. این در دوزهای پایین استفاده می شود و با منعقد کننده های آلی که ممکن است به طور غیرمستقیم در آب های تغذیه شهری وجود داشته باشند یا به طور مستقیم در نتیجه درمان های انعقادی یا لخته سازی در بالادست سیستم اسمز معکوس (RO) وجود داشته باشند، سازگار است. Vitec 1070 دارای تاییدیه NSF است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
کلسیم فسفات
(CaPO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
رسوب کربنات ها، سولفات ها، فلورایدها و سیلیس را بر روی سطوح غشایی کنترل می کند.

Vitec™ 1141 یک آنتی اسکالانت و پخش کننده مایع قوی، با طیف گسترده است که در مقادیر کم دوز و در طیف وسیعی از آب های تغذیه مانند آب شور، فاضلاب و آب دریا بسیار موثر است. Vitec 1141 در آب‌هایی استفاده می‌شود که محدودیت‌های سیلیس و سولفات از حد مجاز Vitec 3000 بیشتر است، اما به آنتی‌اسکالان‌های تخصصی مانند Vitec 4000 یا Vitec 7000 نیاز ندارند.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات باریم
(BaSO4)
رسوب کربنات ها، سولفات ها، فلورایدها و سیلیس را بر روی سطوح غشایی کنترل می کند.

Vitec 1200 یک آنتی اسکالانت و پخش کننده مایع بدون فسفر است. این یک آنتی اسکالانت با طیف وسیع برای آب های کم چالش است که دارای محدودیت های تخلیه فسفر هستند.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
کلسیم فسفات
(CaPO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
رسوب کربنات ها، سولفات ها، فلورایدها و سیلیس را بر روی سطوح غشایی کنترل می کند.
بدون فسفر

Vitec 3000 یک آنتی اسکالانت و پخش کننده مایع قوی، با طیف گسترده است که در نرخ های کم دوز و در طیف وسیعی از آب های تغذیه مانند آب شور، فاضلاب و آب دریا بسیار موثر است. Vitec 3000 در صنایع متعددی از جمله، اما نه محدود به، نیمه هادی، غذا و نوشیدنی، برق، و نفت و گاز استفاده می شود. Vitec 3000 حاوی اجزای با وزن مولکولی بالا و پایین است که ثابت شده است نه تنها از بارش رسوب جلوگیری می کند، بلکه ذرات را نیز پراکنده می کند. Vitec 3000 توسط NSF و سازمان بازرسی آب آشامیدنی انگلستان (DWI) تایید شده و مطابق با استانداردهای EN 15040 است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات باریم
(BaSO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
آنتی اسکالانت و پراکنده کننده مایع قوی، طیف گسترده که در میزان دوز پایین بسیار موثر است.
حاوی اجزای با وزن مولکولی بالا و پایین است که ثابت شده است نه تنها از بارش رسوب جلوگیری می کند بلکه ذرات را نیز پراکنده می کند.

Vitec 4000 یک آنتی اسکالانت و پخش کننده مایع است که مانع از رسوب سیلیس عالی می شود و امکان بازیابی سیستم را در آب های تغذیه سیلیس بالا فراهم می کند. Vitec 4000 از رسوب سیلیس تا 2.8 برابر اشباع، بدون افزودن اسید جلوگیری می کند. همچنین در جلوگیری از تشکیل رس (سیلیکات های آلومینیوم) در مرحله دوم سیستم ها و همچنین فسفات کلسیم موثر است. Vitec 4000 همچنین در آب حاوی فلزات بالا مانند آهن، آلومینیوم و منگنز موثر است. Vitec 4000 در بسیاری از صنایع و کاربردهای مختلف از جمله، اما نه محدود به، معدن، آب چاه، سیستم های بازیافت بالا، فاضلاب، و در مناطقی با سیلیس آتشفشانی بالا بسیار موفق است. Vitec 4000 مورد تایید NSF و بازرسی آب آشامیدنی بریتانیا (DWI) است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
سیلیس
(SiO2)
سیلیکات آلومینیوم
(AI2SiO5)
کربنات کلسیم
(CaCO3)
کلسیم فسفات
(CaPO4)
آنتی اسکالانت موثر برای مهار رسوب سیلیس، پوسته پوسته شدن سیلیکات آلومینیوم و فسفات کلسیم.
بر روی آب های حاوی فلزات بالا مانند آهن، آلومینیوم یا منگنز موثر است.

Vitec 7000 یک آنتی اسکالانت و پخش کننده مایع چند جزئی است که سطح بالایی از مهار سولفات را فراهم می کند و امکان بازیابی سیستم اسمز معکوس (RO) را در آب های چالش برانگیز فراهم می کند. از رسوب در مقیاس سولفات کلسیم (CaSO4) جلوگیری می کند و اجازه می دهد تا 6 برابر اشباع شود. کاربرد اصلی این محصول آب شور یا فاضلاب غنی از سولفات است که برای بازیابی اقتصادی سیستم غشایی نیاز به یک محصول تخصصی دارد. در کاربردهای صنعتی و آشامیدنی موفق است. Vitec 7000 توسط NSF و بازرسی آب آشامیدنی انگلستان (DWI) تایید شده و مطابق با استانداردهای EN 15040 است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
سولفات باریم
(BaSO4)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات استرانسیم
(SrSO4)
کربنات کلسیم
(CaCO3)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
فرموله شده با خاصیت اصلاح کریستالی که رشد کریستال نمک معدنی را مخدوش می کند تا رسوب سیستم را کاهش دهد.

Vitec 1400 یک آنتی اسکالانت مایع انحصاری است که برای مهار طیف وسیعی از مقیاس‌ها از جمله کربنات، سولفات و سیلیس در آب‌های تغذیه شهری که غلظت فلز (یعنی آلومینیوم) در خوراک کم است اما پتانسیل مقیاس سیلیس بالا است، طراحی شده است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات باریم
(BaSO4)
سولفات استرانسیم
(SrSO4)
کلسیم فسفات
(CaPO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
مقرون به صرفه به دلیل نیاز به دوز کم.
برای سیستم های آب تغذیه شهری با سطح سیلیس کمی بالا و غلظت فلزات پایین مناسب است.

Vitec 1500 یک آنتی اسکالانت مایع  است که برای مهار یا کاهش سیلیکات آلومینیوم، فسفات کلسیم و رسوب سیلیس طراحی شده است. این آنتی اسکالانت بسیار غلیظ را می توان در دوزهای بسیار کم استفاده کرد و برای فاضلاب و آب چاه با سیلیس بالا مفید است. محصول حاوی مواد پراکنده است که می تواند خاک رس و ذرات را تجزیه کند. Vitec 1500 دارای تاییدیه NSF است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
سولفات باریم
(BaSO4)
سولفات استرانسیم
(SrSO4)
مناسب برای فاضلاب و آب های زیرزمینی حاوی غلظت فسفات کلسیم یا سیلیس بالا.
پخش کننده های موجود در این محصول خاک رس و ذرات را می شکنند.

Vitec 3025 یک آنتی اسکالانت مایع با طیف کامل برای آب های آلی و گل و لای بالا است که پتانسیل کمتری برای رسوب گیری کربنات، سولفات یا سیلیس دارند. Vitec 3025 در کاربردهای کشاورزی و کشاورزی و همچنین مکان هایی که رقیق کردن مواد شیمیایی در آنها امکان پذیر نیست بسیار مؤثر است. Vitec 3025 با منعقد کننده های آلی مانند RoQuest 3000 سازگار است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات باریم
(BaSO4)
سولفات استرانسیم
(SrSO4)
کلسیم فسفات
(CaPO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
سازگار با غشاهای پلی آمیدی از تمامی سازندگان بزرگ.
برای آب های آلی و گل و لای بالا که پتانسیل رسوب پذیری کمتری دارند خوب است.
در کاربردهای کشاورزی و کشاورزی موثر است.

آنتی اسکالانت آویستا Vitec 5100 یک آنتی اسکالانت مایع است که برای مهار یا کاهش سیلیکات های آلومینیوم، فسفات کلسیم و رسوب سیلیس طراحی شده است. این آنتی اسکالانت بسیار غلیظ را می توان در دوزهای بسیار کم استفاده کرد و برای فاضلاب و آب چاه با سیلیس بالا مفید است. Vitec 5100 حاوی مواد پراکنده است که می تواند خاک رس و ذرات را تجزیه کند. Vitec 5100 دارای تاییدیه NSF است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
کلسیم فسفات
(CaPO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات باریم
(BaSO4)
سولفات استرانسیم
(SrSO4)
مناسب برای فاضلاب و آب های زیرزمینی حاوی غلظت فسفات کلسیم یا سیلیس بالا.
پخش کننده های موجود در این محصول خاک رس و ذرات را می شکنند.
در مقادیر کم دوز در طیف گسترده ای از آب های تغذیه و محدوده pH بسیار موثر است.
رسوب و رسوب غیر آلی را کنترل می کند.

Vitec 7000A یک آنتی اسکالانت و پخش کننده مایع اختصاصی است که برای مهار رسوب و پراکندگی ذرات کلوئیدی در سیستم های غشایی اسمز معکوس (RO) و نانوفیلتراسیون (NF) طراحی شده است. این فرمول یک مهارکننده مقیاس سولفات کلسیم (CaSO4) است که تا 7 برابر اشباع می شود. می توان آن را با نرخ های دوز پایین تر از Vitec 7000 که در آن چالش پوسته پوسته شدن کربنات متوسط ​​است استفاده کرد. Vitec 7000A با منعقد کننده های آلی سازگار است و می تواند به طور مرتب یا رقیق شده در طیف گسترده ای از آب تغذیه تزریق شود. Vitec 7000A دارای تاییدیه بازرسی آب آشامیدنی انگلستان (DWI) است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات باریم
(BaSO4)
سولفات استرانسیم
(SrSO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
سیلیس
(SiO2)
میزان اشباع سولفات را دو برابر بیشتر از محصولات طیف وسیع کنترل می کند.
در طیف گسترده ای از آب های تغذیه و محدوده pH بسیار موثر است.
خاصیت اصلاح کریستال رشد کریستال نمک معدنی را مخدوش می کند و رسوب سیستم را کاهش می دهد.
مقرون به صرفه برای استفاده، ارائه مهار مقیاس آستانه در نرخ دوز پایین.

Vitec 7200 یک آنتی اسکالانت و پخش کننده مایع اختصاصی است که برای جلوگیری از رسوب و پراکندگی ذرات کلوئیدی در سیستم های غشایی اسمز معکوس (RO) و نانوفیلتراسیون (NF) طراحی شده است. این فرمول یک مهارکننده رسوب سولفات کلسیم (CaSO4) است که تا 6 برابر اشباع می شود و همچنین یک پخش کننده سیلیس موثر است. Vitec 7200 را می توان به طور مرتب یا رقیق شده در طیف گسترده ای از آب تغذیه تزریق کرد.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات باریم
(BaSO4)
سولفات استرانسیم
(SrSO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
سیلیس
(SiO2)
ایده آل برای برنامه هایی با چالش های سولفات بالا و پوسته پوسته شدن سیلیس بالا.
در طیف گسترده ای از آب های تغذیه و محدوده pH بسیار موثر است.
خاصیت اصلاح کریستال رشد کریستال نمک معدنی را مخدوش می کند و رسوب سیستم را کاهش می دهد.
مهار مقیاس آستانه در نرخ‌های دوز پایین امکان عملکرد اقتصادی سیستم را فراهم می‌کند.

Vitec 7400 یک آنتی اسکالانت مایع با ترکیبی منحصر به فرد از اجزای پلیمری و فسفونات است که برای سیستم هایی با چالش های سیلیس و سولفات بالا استفاده می شود. Vitec 7400 دارای تاییدیه NSF است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
سیلیس
(SiO2)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات باریم
(BaSO4)
سولفات استرانسیم
(SrSO4)
کربنات کلسیم
(CaCO3)
کلسیم فسفات
(CaPO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
برای سیستم هایی با چالش های سیلیس و سولفات بالا بسیار موثر است.
برای آب های زیرزمینی با سیلیس و سولفات بالا، سیستم های بازیافت بالا و نمک زدایی مدار بسته طراحی شده است.

آنتی اسکالانت و پخش کننده مایع Vitec 8100 زیست تخریب پذیر است، با منعقد کننده های آلی سازگار است و در نرخ های کم دوز بسیار موثر است و امکان عملکرد اقتصادی سیستم را فراهم می کند. این محصول برای سایت هایی که در محیط های حساس تخلیه می شوند توسعه یافته است. طبق پروتکل 306 سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در 28 روز بیش از 20 درصد تجزیه زیستی می شود.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات باریم
(BaSO4)
سولفات استرانسیم
(SrSO4)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
سیلیس
(SiO2)
فرموله شده با خاصیت اصلاح کریستالی که رشد کریستال نمک معدنی را مخدوش می کند تا رسوب سیستم را کاهش دهد.
در طیف گسترده ای از آب های تغذیه و محدوده pH بسیار موثر است.


آنتی اسکالانت Vitec 8200 یک ترکیب تمام پلیمری بدون فسفونات برای سیستم هایی با محدودیت دفع آب نمک است. این محصول بر روی آب های سطحی و چاه هایی با آلی بالا موثر است. Vitec 8200 دارای تاییدیه NSF است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
CaCO3
سولفات کلسیم
CaSO4
سولفات باریم
BaSO4
سولفات استرانسیم
SrSO4
فلوراید کلسیم
CaF2
فاقد فسفونات و فسفات برای سیستم هایی با محدودیت دفع آب نمک.
آنتی اسکالانت با طیف کامل برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن متوسط.
مناسب برای آب های سطحی و چاه هایی با مواد آلی بالا.


آنتی اسکالانت و پخش کننده مایع Vitec 8300 زیست تخریب پذیر، بدون فسفات و سازگار با انواع غشا است. Vitec 8300 برای استفاده در برنامه هایی که از نظر محیطی بسیار حساس هستند مناسب است. برای مکان هایی که تخلیه مستقیم دریا مورد نیاز است، فرموله شده است و می تواند در سیستم های صنعتی و آشامیدنی اعمال شود. Vitec 8300 در طیف گسترده ای از آب های تغذیه و محدوده pH بسیار موثر است.
مزایای عملکرد
قدرتمند در برابر این و انواع دیگر مقیاس:
کربنات کلسیم
(CaCO3)
سولفات کلسیم
(CaSO4)
سولفات باریم
(BaSO4)
سولفات استرانسیم
(SrSO4)
سیلیس
(SiO2)
فلوراید کلسیم
(CaF2)
فرموله شده با خاصیت اصلاح کریستالی که رشد کریستال نمک معدنی را مخدوش می کند تا رسوب سیستم را کاهش دهد.
فاقد فسفات و مناسب برای مناطق حساس به محیط زیست.
مطابق با استانداردهای بریتانیا (BS) EN 15039:2006 و برای استفاده در دریا و تخلیه توسط مرکز علوم محیط زیست، شیلات و آبزی پروری (Cefas) تایید شده است.

آنتی اسکالانت antiscalant | قیمت انتی اسکالانت | خرید آنتی اسکالانت
آنتی اسکالانت جنسیس | خرید آنتی اسکالانت جنسیس

خرید آنتی اسکالانت جنسیس genesys

آنتی اسکالانت جنسیس Genesys
همه آبهای تغذیه اسمز معکوس (RO) از نظر ترکیب یونی متفاوت هستند. در نتیجه

آنتی اسکالانت های غشایی Genesys
انتخاب آنتی اسکالانت مناسب برای ایجاد شرایط عملیاتی بهینه برای گیاهان RO دریا و آب شور بسیار مهم است. کاربرد صحیح محصول به اطمینان از کارآمدترین کارخانه کمک می کند. همچنین می تواند هزینه های عملیاتی را از طریق صرفه جویی در انرژی، افزایش بازیابی کارخانه، کاهش نیاز به تمیز کردن و افزایش عمر غشاها کاهش دهد.

کالبد شکافی غشایی همچنین یک ابزار بسیار مفید برای شناسایی دقیق رسوب غشایی و کمک به تعیین انتخاب صحیح مواد شیمیایی است.

از آنجایی که تمام آب های خوراک RO از نظر ترکیب متفاوت هستند Genesys گسترده ترین طیف وسیعی از آنتی اسکالانت های غشایی ویژه موجود در جهان امروز را توسعه داده است. ما برای بهینه سازی هزینه های عملیاتی روی محصولات با نرخ دوز پایین تمرکز می کنیم. آنتی اسکالانت جنسیس در بریتانیا در کارخانه سفارشی ما تولید می شوند تا از کیفیت مطلوب محصول نهایی اطمینان حاصل شود.

مجموعه ای از آنتی اسکالانت های Genesys برای آب های خوراکی چالش برانگیز عبارتند از:

 • Genesys LF – آنتی اسکالانت وسیع الطیف مناسب برای اکثر آب های خوراک با فعالیت در برابر فلس های رایج از جمله کربنات کلسیم، آهن، سولفات کلسیم و سیلیس.
 • Genesys SI – در مناطقی با سیلیس بالا مانند ژاپن، فیلیپین و آمریکای لاتین استفاده شود.
 • Genesys CAS – در بسیاری از مکان‌های جغرافیایی و معمولاً در کاربردهای معدنی، مقیاس سولفات کلسیم یک مسئله اولیه است.
 • Genesys BS – اگرچه مقیاس سولفات باریم کمتر رایج است، برای غشاها بسیار آسیب رسان است و این محصول به طور گسترده در آفریقا و استرالیا استفاده می شود.
 • Genesys PHO – کلسیم فسفات می تواند در سیستم های تغذیه آب های سطحی، استفاده مجدد از فاضلاب و شیرابه های کشاورزی یک مشکل باشد.
آنتی اسکالانت فلوکن 260 | آنتی اسکالانت فلوکن 135

آنتی اسکالانت فلوکن

آنتی اسکالانت فلوکن Flocon که به عنوان پیش تصفیه برای سیستم های اسمز معکوس استفاده می شود.

آنتی اسکالانت فلوکن 260 برای سیستم تصفیه آب اسمز معکوس RO

آنتی اسکالانت فلوکن 260 Flocon که به عنوان پیش تصفیه برای سیستم های اسمز معکوس استفاده می شود، در جلوگیری از پوسته پوسته شدن غشاء بسیار موثر هستند. Flocon 260 یک محلول آبی از یک اسید پلی کربوکسیلیک تخصصی است که در کنترل رسوب نمک های تشکیل دهنده رسوب معدنی و رسوب ذرات بر روی سطوح غشا بسیار موثر است.
مزایا انتی اسکالانت فلوکن 260 :

 • طولانی شدن عمر غشاء با جلوگیری از تجمع رسوب.
 • مقرون به صرفه تر و فضا کارآمدتر از نرم کننده های آب.
 • هیچ بازسازی مورد نیاز نیست: هیچ آبی برای تخلیه شسته نمی شود. بدون زمان استراحت

ویژگی آنتی اسکالانت فلوکن 260 :

 • کنترل عالی فلس های کربنات، سولفات و فلوراید برای عملیات مقرون به صرفه
 • آهن محلول و نامحلول را به طور موثر کنترل کنید
 • موثر در برابر رسوب سیلیس
 • متفرق کننده
 • سازگار با تمام غشاهای اصلی
 • تاییدیه های بین المللی آب آشامیدنی

سیستم های کاربردی آنتی اسکالانت فلوکن 260 :

 • سیستم های غشایی تجاری
 • سیستم های آب شور
 • سیستم های آب دریا
 • سیستم های بازیابی بالا
 • بازدارنده مقیاس
سطح دوز
سطح دوز مورد نیاز بستگی به کیفیت دارد
 
مشخصات فیزیکی
رنگظاهر مایع زرد کم رنگ
PHpH < 2
دما نگهداریدر 20/20 درجه سانتی گراد
محدوده نقطه انجماد 0 تا -10 درجه سانتیگراد
 
 
flocon_antiscalant-details
 

آنتی اسکالانت فلوکن 135 برای سیستم تصفیه آب اسمز معکوس RO

آنتی اسکالانت فلوکن 135 Flocon که به عنوان پیش تصفیه برای سیستم های اسمز معکوس استفاده می شود، در جلوگیری از پوسته پوسته شدن غشاء بسیار موثر هستند. Flocon 135 Antiscalant for RO Systems یک محلول آبی از اسید فسفینوکربوکسیلیک تخصصی است که در کنترل رسوب نمک های تشکیل دهنده رسوب معدنی بر روی سطوح غشایی بسیار موثر است.

مزایا آنتی اسکالانت فلوکن 135 :

 • طولانی شدن عمر غشاء با جلوگیری از تجمع رسوب.
 • آنتی اسکالانت فلوکون نسبت به نرم کننده های آب مقرون به صرفه تر و در فضا کارآمدتر است.
 • هیچ بازسازی مورد نیاز نیست: هیچ آبی برای تخلیه شسته نمی شود. بدون زمان استراحت
 ویژگی آنتی اسکالانت فلوکن 135 :
 • کنترل عالی مقیاس های کربنات و سولفات برای عملکرد مقرون به صرفه
 • با تمام غشاهای اصلی سازگار است
 • تاییدیه های بین المللی آب آشامیدنی
 • متفرق کننده
 • مقاوم به آهن
سیستم های کاربردی آنتی اسکالانت فلوکن 135 :
 • سیستم های غشایی تجاری
 • سیستم های آب شور
 • سیستم های آب دریا
 • سیستم های بازیابی بالا
 • بازدارنده مقیاس
سطح دوز :

سطح دوز مورد نیاز بستگی به کیفیت دارد

 
مشخصات فیزیکی
رنگ ظاهر مایع زرد کم رنگ
PH 3.5 تا 4.5
دما نگهداری در 20/20 درجه سانتی گراد
محدوده نقطه انجماد  0 تا -3 درجه سانتیگراد
 
 

آنتی اسکالانت فلوکن 190 برای سیستم تصفیه آب اسمز معکوس RO

آنتی اسکالانت فلوکن 190 Flocon که به عنوان پیش تصفیه برای سیستم های اسمز معکوس استفاده می شود، در جلوگیری از پوسته پوسته شدن غشاء بسیار موثر هستند. Flocon 190 Antiscalant for RO Systems یک محلول آبی از اسید فسفینوکربوکسیلیک تخصصی است که در کنترل رسوب نمک های تشکیل دهنده رسوب معدنی بر روی سطوح غشایی بسیار موثر است.

مزایا آنتی اسکالانت فلوکن 190 :

 • طولانی شدن عمر غشاء با جلوگیری از تجمع رسوب.
 • آنتی اسکالانت فلوکون نسبت به نرم کننده های آب مقرون به صرفه تر و در فضا کارآمدتر است.
 • هیچ بازسازی مورد نیاز نیست: هیچ آبی برای تخلیه شسته نمی شود. بدون زمان استراحت
  ویژگی آنتی اسکالانت فلوکن 190 :
 • کنترل عالی مقیاس های کربنات و سولفات برای عملکرد مقرون به صرفه
 • با کمک های منعقد کننده پلیمری برهمکنش نامطلوب نخواهد داشت
 • سازگار با تمام غشاهای اصلی
 • تاییدیه های بین المللی آب آشامیدنی
 سیستم های کاربردی آنتی اسکالانت فلوکن 190 :
 • سیستم های غشایی تجاری
 • سیستم های آب شور
 • سیستم های آب دریا
 • سیستم های بازیابی بالا
 • بازدارنده مقیاس
سطح دوز
سطح دوز مورد نیاز بستگی به کیفیت دارد
رنگظاهر مایع زرد کم رنگ
PH> 10
دما نگهداریدر 20/20 درجه سانتی گراد
محدوده نقطه انجماد 0 تا -3 درجه سانتیگراد
 
آنتی اسکالانت antiscalant | قیمت انتی اسکالانت | خرید آنتی اسکالانت

فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت

فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت و مواد شیمیایی ضد خوردگی در ادامه باهم بررسی میکنیم :
مواد شیمیایی دکلره:
هیچ وقت نباید کلر آزاد در آب تغذیه RO وجود داشته باشد. حتی سطوح بسیار پایین از
کلر موجود در جریان خوراک باعث آسیب اکسیداسیون جبران ناپذیری به غشا خواهد شد.
بنابراین اپراتورها باید اطمینان حاصل کنند که اکسیدان ها وارد سیستم RO نمی شوند. دوتا بیشتر روشهای رایج پیش تصفیه برای کاهش سطح کلر از طریق جذب روی فعال می باشد
فیلتر کربن دانه ای یا با استفاده از یک عامل کاهنده شیمیایی مانند سدیم
بی سولفیت فیلترهای کربن تحت فشار معمولاً در سیستم های کوچک (50 تا 100 گرم در دقیقه یا کمتر) استفاده می شوند.

ملاحظات هزینه سرمایه توصیه می شود از کربن درجه یک استفاده شود. در
درجه کربن ترجیحی برای حذف فلزات سنگین و سختی اسید شسته شده است و دارای
سطوح بسیار پایین جریمه های کربنی که می تواند RO را آلوده کند. هر زمان که رسانه کربن جدید نصب می شود،
فیلتر کربن باید کاملاً شسته شود تا زمانی که تمام ذرات کربن در پساب وجود نداشته باشد (این
می تواند چند ساعت تا چند روز طول بکشد). برای محافظت از RO نمی توان به فیلتر کارتریج 5 میکرونی اعتماد کرد
عنصر رسوب ناشی از ریز کربن.
مزایای فیلترهای کربنی (1) توانایی آن در حذف مواد آلی از آب تغذیه است که می تواند
RO و (2) را خراب کنید که در تصفیه تمام آب خوراک قابل اطمینان تر از یک ماده شیمیایی هستند
سیستم تغذیه عیب استفاده از فیلترهای کربنی این است که برای پرورش بدنام هستند
باکتری که می تواند منجر به رسوب بیولوژیکی RO شود. فیلترهای کربن دیده شده است
تعداد باکتری های زنده در 24 ساعت دو برابر می شود. بخار سرمایه بر و اپراتور فشرده
ضد عفونی کردن تنها راه حل برای کنترل جمعیت میکروبی است. ضدعفونی بخار برای
کاربردهای حیاتی (مانند تولید آب USP برای صنعت داروسازی) می تواند به عنوان
1 تا 7 روز مکرر بی سولفیت سدیم [SBS] یک عامل کاهش دهنده کلر معمولی برای سیستم های RO بزرگتر است.
توجه: SBS نباید کبالت کاتالیز شود. محلول SBS با حل کردن سدیم جامد ساخته می شود
متابی سولفیت به آب تبدیل می شود و دارای pH 4.6 با قدرت محلول 1.0٪ (وزنی). 10 درصد (توسط وزن) محلول SBS به افزودن 0.51 پوند متابی سولفیت سدیم جامد نیاز دارد.

یک گالن آب متابی سولفیت سدیم به صورت تجاری با خلوص 97.5 تا 99 درصد در دسترس است
و می توان تا شش ماه با خیال راحت در یک منطقه ذخیره سازی خشک نگهداری کرد. راه حل SBS پایدار نیست ، به هوا می رود و با اکسیژن و همچنین کلر واکنش می دهد، بنابراین توصیه می شود که دسته های کمتری مصرف کنند.

بیش از 2 درصد وزنی در 3 تا 7 روز استفاده شود و محلول های دسته ای کمتر از 10 درصد استفاده شود. طی 7 تا 14 روز از نظر تئوری، 1.47 ppm از SBS (یا 0.70 ppm متابی سولفیت سدیم) خواهد بود. 1.0 ppm کلر را به صورت استوکیومتری خنثی می کند. طراحان برای استفاده از دوز شناخته شده اند ؛ نرخ 1.8 تا 3.0 ppm SBS در هر ppm 1.0 کلر به طوری که یک فاکتور ایمنی صنعتی برای سیستم های RO آب شور SBS باید به اندازه کافی در بالادست عناصر RO اضافه شود ، حداقل 20 ثانیه زمان واکنش را تضمین کنید. اختلاط خطی مناسب مورد نیاز است که ترجیحاً شامل یک میکسر استاتیک
Na2S2O5 (متابی سولفیت سدیم) + H2O 2 NaHSO3 (بی سولفیت سدیم)
NaHSO3 + HOCl NaHSO4 (بی سولفات سدیم) + HCl (اسید کلریدریک)
NaHSO3 + Cl2 + H2O NaHSO4 + 2 HCl
مزایای دکلره SBS این است که سرمایه کمتری نسبت به فیلترهای کربنی دارد

سیستم های بزرگ، محصولات جانبی واکنش به آسانی توسط RO حذف می شوند و SBS باقیمانده نیز حذف می شود
به راحتی توسط RO حذف می شود.
از معایب SBS می توان به نیاز به جابجایی و مخلوط کردن حجم کمی از مواد شیمیایی و
در صورت نظارت و کنترل کافی، افزایش خطر ورود کلر به غشاها
در سیستم دکلره طراحی نشده اند. در چند مورد که کاهش گوگرد
باکتری [SBRs] در خوراک وجود دارد، بی سولفیت به عنوان یک ماده مغذی عمل می کند و
رشد آنها را افزایش می دهد. SBR ها معمولاً در بی هوازی (میزان اکسیژن کم) کم عمق یافت می شوند
چاه ها در مناطقی مانند فلوریدا. اغلب سولفید هیدروژن (H2S) نیز به عنوان یک وجود دارد
محصول جانبی فرآیند متابولیک SBR
نظارت بر دکلره را می توان با استفاده از کلر آزاد موجود انجام داد
مانیتور، نظارت بر غلظت بی سولفیت باقیمانده، یا توسط یک مانیتور ORP. هیدرولیک
توصیه می کند که تغذیه سیستم RO/NF مجهز به یک اکسیداسیون-کاهش باشد
پتانسیل (ORP) متر. سپس آب خوراک را می توان به طور مداوم برای حضور کنترل کرد
اکسید کننده به جز در کاربردهای فاضلاب که از کلرامین استفاده می شود، ORP متر
خواندن باید همیشه زیر 300 میلی ولت باشد. اگر بیش از 300 میلی ولت باشد، اپراتور نیروگاه باید
یک هشدار دریافت کنید که سطح خطرناکی از اکسیدان به غشاها می رسد و باید
اقداماتی مانند افزودن یا افزایش دوز SBS برای کاهش غلظت اکسیدان انجام دهید.
اگر مقدار ORP به 350 میلی ولت برسد، کارخانه باید تا زمان اکسیدان تعطیل شود
غلظت را می توان به یک مقدار مطمئن کاهش داد (ORP <300 میلی ولت).
غشاهای CPA تخمینی دارند

سوالات متداول مصرف - خرید - قیمت آنتی اسکالانت و مواد شیمیایی ضد خوردگی

میزان دوز مصرفی آنتی اسکالانت
 مورد نیاز برای جلوگیری از تشکیل رسوب بستگی به درجه فوق اشباع نمک های نامحلول در نقطه بالاترین غلظت در سیستم دارد. درجه فوق اشباع به نوبه خود به غلظت گونه های یونی در آب تغذیه، شوری کلی خوراک، دمای آب تغذیه، درصد آب تغذیه بازیافت شده به عنوان تراوا و نوع غشاء مورد استفاده برای کاربرد بستگی دارد.

ضد رسوب باید قبل از فیلتر کارتریج نهایی به یک سیستم غشایی اضافه شود. در صورت استفاده از فیلتراسیون مدیا یا کربن فعال، باید بعد از این مراحل درمان اعمال شود.

ضد رسوب یا ضد خوردگی باید با دوز پمپ از یک مخزن رقیق‌سازی، مستقیماً از درام یا از تأسیسات ذخیره‌سازی فله، به آب تغذیه با سرعتی که بر اساس اندازه سیستم غشا، میزان دوز توصیه شده و محدوده تحویل تعیین می‌شود، تحویل داده شود. پمپ دوز توصیه می شود که پمپ دوز بر اساس طول ضربه تنظیم شود، در حالی که فرکانس ضربه را تا حد ممکن در سطح بالایی حفظ کند تا توزیع یکنواخت مواد ضد خوردگی در آب تغذیه سیستم غشایی به دست آید.

آنتی اسکالانت (ارگانو-پوفونات) و AM-88 (متا بی سولفیت سدیم برای دکلره) گاهی هر دو برای پیش تصفیه استفاده می شوند.

هیچ واکنش شیمیایی بین این دو ماده شیمیایی وجود ندارد.

آنتی اسکالانت بیش از حد می تواند باعث ایجاد رسوب در غشا شود. این رسوب را می توان با شستشوی غشاها با آب در pH 2-3 تمیز کرد.

آنتی اسکالانت یک پیش تصفیه است که قبل از ورود آب تغذیه به غشاهای RO به آب تغذیه تزریق می شود. وجود آن واکنش بین کلسیم منیزیم و بی کربنات را به تاخیر می اندازد. این نتایج به دلیل اینکه آب توسط RO تصفیه می شود، رسوب تشکیل نمی شود. از آنجایی که مدت زمان آب در سیستم غشایی در طول تصفیه نسبتاً کوتاه است، از تشکیل رسوب جلوگیری می شود.

25 نظر

  1. با سلام و عرض احترام. حداقل خرید آنتی اسکالانت به علت نوع بسته بندی 25 کیلوگرم هست. برای سفارش و ارسال به شهرستان کافی هست آنتی اسکالانت مورد نظر خودتون و انتخاب کنید و اینترنتی یا تلفنی سفارش بدین و مابقی کارهای ارسال انتی اسکالانت خریداری شده رو به آبنوس پالایش بسپارین.

  1. آننتی اسکالانت با همون ضد رسوب یه بازدارنده در دستگاه های تصفیه آب هست که از رسوب در غشاء ها جلوگیری میکنه. در اصل اگر آنتی اسکالانت در دستگاه های تصفیه آب صنعتی استفاده نشه باعث رسوب سریع در ممبران ها میشه. در اصل میشه اینطور متصور شد که آنتی اسکالانت کار کلیه، در بدن انسان و انجام میده.همونطور آنتی اسکالانت در اصل از رسوب و گرفتگی منافذ جلوگیری میکنه. این مفهوم خیلی ساده به زبان عمومی هست. اگر قصد مطالعه عمیق تر دارید پیشنهاد میدم با دقت همین صفحه رو مطالعه بفرمایید.

  1. قیمت آنتی اسکالانت بسته به نوع و کیفیت محلول آنتی اسکالانت تعیین میشه که این مورد هم به نوع کیفیت آب ورودی به دستگاه، نوع فرآیند محصول تولیدی و یا نوع استفاده آب و . . . برمیگیرده. پیشنهاد میدم که از کارشناسان آبنوس پالایش به طور رایگان مشاوره بگیرین.

 1. آنتی اسکالانت فلوکن 260 آنتی اسکالانت خوبی هست؟ ما قبلا ازش خیلی راضی هستیم ولی چند مدتیه که اون کیفیت قبلی رو نداره و ممبران ها زودی کیپ میشن

  1. سلام و عرض احترام. آنتی اسکالانت فلوکن 260 یکی از بهترین نمونه های انتی اسکالانت در ایران هست که کارآیی بسیار بالایی هم دارند. متاسفانه در سالهای اخیر انواع بسیار بی کیفتی از آنتی اسکالانت به نام آنتی اسکالانت فلوکن 260 روانه بازار ایران شدن و مشکلات بسیار جدی ای برای صاحبان دستگاه به وجود آوردن. در آبنوس پالایش با توجه به الویت بسیار بالای کیفیت. آنتی اسکالانت فلوکن 260 با بالاترین سطح کیفی ممکن عرضه میشه و همچنین ضمانت بازگشت مبلغ و جبران خسارت وارده نیز به دستگاه تضمین میشه. با خیال راحت میتونید از آبنوس پالایش آنتی اسکالانت مورد نظر خودتون و انتخاب کنید و از کیفیت بالای محصول لذت ببرید.بدون نگرانی از آسیب به ممبران و دستگاه تون.

 2. سلام. از ابتدای نصب دستگاه از آنتی اسکالانت استفاده نکردیم و الان دو تا از ممبران ها خراب شدن. از چه آنتی اسکالانتی باید برای ممبران ها استفاده کنیم؟

  1. با سلام. اشتباه طراح دستگاه شما همین بوده که از ابتدا آنتی اسکالانت رو توی سیستم استفاده نکرده. برای انتخاب آنتی اسکالانت باید آنالیز دقیق آب ورودی رو داشته باشین و با کارشناسان ما تماس بگیرید تا برای انتخاب مدل مناسب راهنمایی تون کنن.

 3. با سلام. آنتی اسکالانت آبنوس پالایش رو به چه روشی باید سفارش بدیم؟ آیا امکان سفارش آنلاین آنتی اسکالانت هست یا نه؟

  1. با سلام خدمت شما. آنتی اسکالانت های بر اساس پارامترهای مختلف انواع زیادی دارند. برای مثال آنتی اسکالانت های اسیدی و قلیایی و … اگر برای خرید آنتی اسکالانت به این اطلاعات نیاز دارید بهتره از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 4. آنتی اسکالانت چه اثرات بدی برای دستگاه تصفیه آب صنعتی داره؟ برای این که از رسوبات جلوگیری بشه چه مقدار آنتی اسکالانت باید توی سیستم تزریق بشه؟

  1. دقیقا اثر بد آنتی اسکالانت به مقدار دوز تزریق اون توی سیستم بر می گرده و نوع مناسب آنتی اسکالانت. اگر از آنتی اسکالانت مناسب و مقدار دوز تزریق صحیح اون در سیستم استفاده کنید از ایجاد رسوبات در فیلتر ممبران جلوگیری کرده و طول عمر آنها را افزایش می دهد.

 5. آنتی اسکالانت حتی اگر از نوع خوبش هم انتخاب بشه باز می تونه عوارضی برای دستگاه یا آب تصفیه شده ای که برای آشامیدنی استفاده می شه ایجاد کنه؟

 6. برای فروش آنتی اسکلالانت فلوکن در مشهد و اصفهان نمایندگی یا عاملین فروشی دارید که به اونها مراجعه کنم؟ یا باید مستقیم از سایت خودتون سفارش بدم؟

 7. آنتی اسکالانت با همون ضد رسوب یه بازدارنده در دستگاه های تصفیه آب هست که از رسوب در غشاء ها جلوگیری میکنه. در اصل اگر آنتی اسکالانت در دستگاه های تصفیه آب صنعتی استفاده نشه باعث رسوب سریع در ممبران ها میشه. در اصل میشه اینطور متصور شد که آنتی اسکالانت کار کلیه، در بدن انسان و انجام میده.همونطور آنتی اسکالانت در اصل از رسوب و گرفتگی منافذ جلوگیری میکنه. این مفهوم خیلی ساده به زبان عمومی هست. اگر قصد مطالعه عمیق تر دارید پیشنهاد میدم با دقت همین صفحه رو مطالعه بفرمایید.

 8. آنتی اسکالانت فلوکن 260 آنتی اسکالانت خوبی هست؟ ما قبلا ازش خیلی راضی هستیم ولی چند مدتیه که اون کیفیت قبلی رو نداره و ممبران ها زودی کیپ میشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *