خرید و قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب خانگی ؛ همه ما می دانیم که نوشیدن آب کافی چقدر مهم است. در حالی که بسیاری از مردم در منزل خود دستگاه تصفیه آب خانگی دارند، برخی هنوز به آب لوله کشی متکی هستند. اگر اینطور است، ممکن است بخواهید یک فیلتر آب به ابزار و وسایل آشپزخانه خود اضافه کنید تا با فیلتر کردن آلاینده های مضر مانند کلر، سرب، آفت کش ها و موارد دیگر بتوانید طعم، کیفیت و در برخی موارد شفافیت آب بهتری را تجربه کنید.

 

آبنوس پالایش مجموعه ای مطمئن و متعهد در زمینه طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب ؛ کارشناسان ما برای اطمینان از فیلتر کردن صحیح آلاینده‌های مضر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی بازار را مورد آزمایش قرار داده اند و تا بتوانند با معرفی انواع فیلتر تصفیه آب به شما گزینه های پرفروش را معرفی کنند ، تقریبا هر نوع مشکل کیفیت آب با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب قابل برطرف کردن است. نحوه عملکرد همه دستگاه های تصفیه اب مشابه یکدیگر و به روش فیلتراسیون می باشد و تنها تفاوت آنها در نوع فیلترهای تصفیه آب خانگی به کار برده شده در دستگاه یا تکنولوژی تصفیه آب است. در واقع فیلترهای مختلف تصفیه آب کارکردهای متفاوتی دارند؛ بعضی از آن ها طعم و مزه آب را بهتر می کنند و برخی دیگر فقط مواد شیمیایی مضر و میکروب ها را از آب حذف می کنند.در این مطلب میخواهیم با  ارزیابی حذف آلاینده ها در دستگاه های تصفیه آب خانگی چند مرحله ای اسمز معکوس از برند های مختلف و همچنین نحوه نصب فیلتر، سرعت فیلتر شدن، سنگینی آن هنگام پر شدن ، تمیز کردن آسان و موارد دیگر را نیز بررسی کنیم و شما را در انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی همراهی کنیم.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی بسته به روش های تصفیه آب ؛  دستگاه های تصفیه آب را می توان به 5 نوع طبقه بندی کرد :

 • دستگاه تصفیه آب خانگی RO (اسمز معکوس)
 • اشعه ماوراء بنفش (UV)
 • اولترافیلتراسیون (UF)
 • کربن فعال.
 • فیلتر رسوبی

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO)

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO) برای عبور آب از غشای RO، از پمپ آبی استفاده می شود که آب سخت خام را تحت فشار قرار می دهد تا از غشای RO عبور کند. در طی این فرآیند جامدات محلول مانند آرسنیک، فلوراید، سرب، کلر، نیترات ها و سولفات ها به دام می افتند، در غشای RO گیر می کنند و در نتیجه آب تصفیه شده به دست می آید.
دستگاه تصفیه آب RO مؤثرترین دستگاه برای تصفیه آب نمک سخت است که حاوی مواد جامد و مواد شیمیایی محلول است. تنها دستگاه تصفیه آب RO قادر به حذف ذرات فلزی مانند آرسنیک، فلوراید، سرب، کلر، نیترات ها و سولفات ها است. اگر این نوع آب خانگی دارید، فقط یک دستگاه تصفیه آب مناسب RO تهیه کنید و مطمئن باشید که آب آشامیدنی تصفیه شده و سالم دریافت می کنید.

انواع دستگاه تصفیه آب RO

دستگاه تصفیه آب RO بسته به محل نصب به دو نوع طبقه بندی می شود:

 • دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی
 • دستگاه تصفیه آب زیر سینک یا Under-Counter RO
  دستگاه تصفیه آب دیواری یا رومیزی روی دیوار یا روی میز آشپزخانه نصب می شود، در حالی که دستگاه تصفیه آب Undersink در زیر سینک آشپزخانه قرار می گیرد تا مخفی شود.


مزایای دستگاه تصفیه آب RO


دستگاه تصفیه آب RO مواد جامد محلول، ذرات فلزی مانند آرسنیک، فلوراید و سرب را حذف می کند. همراه با این دستگاه تصفیه آب RO قادر به حذف بیماری های منتقله از آب است که باعث ایجاد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها، ویروس ها می شود. اجساد مرده میکروب ها خارج می شوند، به طوری که آب تصفیه شده از اجساد مرده میکروب عاری می شود.
دستگاه تصفیه آب RO با حذف آلاینده هایی که باعث ایجاد طعم و بوی بد می شوند، طعم و بوی آب را بهبود می بخشد.
دستگاه تصفیه آب RO ایمن، مقرون به صرفه و نگهداری آسان است.
معایب دستگاه تصفیه آب RO
دستگاه تصفیه آب RO برای کار به برق نیاز دارد. حتی به آب جاری با فشار آب مطلوب نیاز دارد.
دستگاه تصفیه آب RO مقدار زیادی فاضلاب تولید می کند. هر ماده جامد محلول باشد، میکروب ها همراه با فاضلاب از طریق زهکشی شسته می شوند. برای تصفیه 10 لیتر آب، دستگاه تصفیه آب RO تقریباً 5 لیتر فاضلاب تولید می کند که باید تخلیه شود. برای اطلاعات کامل، مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب RO را بررسی کنید.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی براساس عواملی مانند : 

 • تعداد مراحل تصفیه آب
 • نوع فیلترهای تصفیه آب استفاده شده
 • میزان ظرفیت آب ورودی و خروجی دستگاه
 • برند دستگاه تصفیه آب
 • مدت گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب

بستگی دارد و شما میتوانید برای دریافت مشاوره و خرید با کارشناسان آبنوس پالایش در ارتباط باشید.

دستگاه تصفیه آب UV چیست ؟

دستگاه تصفیه آب UV یا فرابنفش یک فناوری اثبات شده است که قادر به از بین بردن بیماری های ناشی از آب، میکروارگانیسم ها، عوامل بیماری زا مانند باکتری ها، ویروس ها و کیست ها است. این فناوری دوستدار محیط زیست از هیچ ماده شیمیایی در طول فرآیند تصفیه استفاده نکرد. دستگاه تصفیه آب UV یک لوله لامپ UV است که آب برای تصفیه باید از آن عبور کند. لامپ UV لامپ UV را آزاد می کند، هنگامی که آب جاری در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد، هر میکروب مانند باکتری و ویروس آسیب دیده باشد، غیرفعال است. اجساد مرده میکروب ها در آب باقی می مانند، اما اینها دیگر مضر نیستند.

دستگاه تصفیه آب UV برای آب هایی با TDS کم (کل مواد جامد محلول) مانند دریاچه ها، آب رودخانه ها ایده آل است. دستگاه های تصفیه آب UV قادر به تصفیه آب سخت نیستند که سطح TDS بالایی دارند. درست مانند یک دستگاه تصفیه آب UF، دستگاه تصفیه آب UV مواد شیمیایی مانند کلر، آرسنیک، فلوراید موجود در آب را حذف نمی کند.

مزایای دستگاه تصفیه آب UV

هزینه نگهداری کم لامپ ماوراء بنفش را سالی یک بار یا زمانی که از کار افتاد عوض کنید.
نرخ تصفیه بالا. دستگاه تصفیه آب UV قادر است 2 تا 4 لیتر آب تصفیه شده را در عرض یک دقیقه تحویل دهد. در حالی که سایر دستگاه های تصفیه آب RO، UF، کربن فعال چند دقیقه طول می کشد تا یک لیتر آب را تصفیه کند.
مصرف انرژی کم. دستگاه تصفیه آب UV به اندازه لامپ برق از برق استفاده می کند.
تمیز کردن دستی بسیار کمتر اگر یک دستگاه تصفیه آب UV با مخزن ذخیره دارید، نیاز به تمیز کردن دو بار در هفته دارد، در حالی که دستگاه تصفیه آب بدون مخزن ذخیره تقریباً نیازی به تمیز کردن دستی ندارد.
طعم آب را تغییر نمی دهد. دستگاه تصفیه آب UV از هیچ گونه مواد شیمیایی یا غشای نیمه مجاز استفاده نمی کند. بنابراین طعم آب تغییر نمی کند.
UV مواد معدنی ضروری را حفظ می کند. مواد معدنی ضروری انسان موجود در آب را حذف نمی کند، تغییر نمی دهد.

معایب دستگاه تصفیه آب UV

بدن میکروب در آب تصفیه شده باقی می ماند. دستگاه تصفیه آب UV بیماری های ناشی از آب را که باعث باکتری ها، ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا می شود را از بین می برد، اما اجساد مرده آنها همچنان در آب آشامیدنی تصفیه شده باقی می ماند. در صورتی که میکروب های کمتری در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار نگیرند و زنده بمانند یا دوباره رشد کرده و جمعیت خود را تکثیر کرده و آب را نجس می کنند.
UV طعم یا رنگ آب را بهبود نمی بخشد. با استفاده از دستگاه تصفیه آب UV قبل و بعد از تصفیه طعم و رنگ تغییر نمی کند. اگر آب تصفیه شده دارای بوی بد و بوی بدی است باید از دستگاه تصفیه آب کربن فعال با ترکیبی از تصفیه کننده آب UV استفاده کنید.
روی آب گل آلود و گل آلود موثر نیست. جامدات حل نشده مانند ماسه، گل و سایر مواد جامد آلی مانعی برای عبور نور UV از آب می شوند.
دستگاه تصفیه آب UV آب سخت را تصفیه نمی کند. دستگاه تصفیه آب UV برای تصفیه آب دریاچه و رودخانه با TDS کم (کل مواد جامد محلول) طراحی شده است.
دستگاه تصفیه آب UV مواد شیمیایی سمی را حذف نمی کند. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش بر روی مواد شیمیایی مانند کلر، فلوراید تاثیری ندارد.

دستگاه تصفیه آب UF (UltraFilteration) چیست ؟

UF یا اولترافیلتراسیون از الیاف توخالی غشایی استفاده می کند که از لایه نازکی از مواد ساخته شده است که قادر به جداسازی آب و سایر ذرات موجود در آب است. هنگامی که آب از طریق غشای UF تغذیه می شود، مواد جامد معلق، باکتری ها و ویروس ها می چسبند، به دام می افتند و در غشای UF باقی می مانند. اساساً UF مشابه فناوری RO است، تنها تفاوت این است که RO می تواند ذرات بسیار ریز را مسدود کند، در حالی که UF ذرات کوچک بزرگ را مسدود می کند.
دستگاه تصفیه آب UF

دستگاه تصفیه آب UF برای مکان هایی که آلودگی شیمیایی کم است ایده آل است، زیرا UF مواد شیمیایی موجود در آب را حذف نمی کند، فقط می تواند میکروب هایی مانند باکتری ها و ویروس ها را مسدود کند.

نکته مهم این است که به یاد داشته باشید که UF با آب سخت کار نمی کند. از آنجایی که UF نمک های محلول موجود در آب سخت را حذف نمی کند، در نتیجه قبل و بعد از تصفیه، آب فقط سخت است.

مزایای دستگاه تصفیه آب UF

بدون برق کار می کند. فقط آب خام را در مخزن ذخیره بالایی ریخته و آب تصفیه شده را در مخزن ذخیره پایینی جمع آوری می کند. نیازی به زحمت در مورد فشار آب نیست.
در شرایط کم فشار آب کار کنید.
از مواد شیمیایی استفاده نمی کند. UF از غشاهای توخالی برای جلوگیری از باکتری ها و ویروس ها استفاده می کند.
آب گل آلود را نیز فیلتر کنید. UF قادر به حذف کپک ها و میکروب ها از آب است، در حالی که سایر تصفیه کننده های آب مانند UV قادر به تصفیه آب گل آلود نیستند.
بدون میکروب اجساد مرده در آب تصفیه شده. هر گونه میکروب مانند ویروس ها، باکتری ها در غشای UF مسدود می شوند. آب تصفیه شده از اجساد مرده آنها عاری است، در حالی که سایر تصفیه کننده های آب مانند UV، حتی پس از تصفیه، اجساد مرده میکروب ها در آب تصفیه شده شناور هستند که می تواند آب را بیشتر آلوده کند.
طول عمر را ثبت کنید. از آنجایی که غشای UF میکروب‌ها را مسدود می‌کند و در حین تمیز کردن دستی، این میکروب‌های به دام افتاده خارج می‌شوند. غشای UF را می توان هزاران بار تمیز کرد. آفت کش ها، مواد شیمیایی قادر به آسیب رساندن به غشاهای توخالی UF نیستند. در شرایط خوب، غشای UF تا 3 تا 5 سال قابل استفاده است.

معایب دستگاه تصفیه آب UF

با آب سخت کار نمی کند. UF جامدات محلول را حذف نمی کند که باعث سختی آب می شود. از UF نمی توان برای حفر آب چاه که دارای مواد جامد محلول در سطح بالایی است استفاده کرد. توصیه می شود از یک دستگاه تصفیه آب UF با آب تامین عمومی از دریاچه ها، رودخانه ها استفاده کنید.
تمیز کردن مکرر مورد نیاز است. در دستگاه تصفیه آب UF میکروب ها به دام می افتند، در غشای UF مسدود می شوند و تا زمانی که غشای UF به صورت دستی تمیز شوند، در آنجا می مانند. در حالی که باکتری‌ها و ویروس‌ها در غشای UF باقی می‌مانند، احتمالاً میکروب‌ها تکثیر می‌شوند و جمعیت آن‌ها افزایش می‌یابد که باعث ناخالصی‌ها می‌شود. به همین دلیل اجباری است که غشا UF را دو بار در هفته به طور مرتب تمیز کنید.

دستگاه تصفیه آب کربن فعال چیست ؟

کربن فعال شکلی از کربن (که از زغال سنگ، پوسته نارگیل، پوسته مهره، چوب ساخته شده است) است که به قطعات کوچک تقسیم می شود. معمولاً کربن فعال ساخته شده از زغال سنگ. کربن فعال بیشتر بیماری های ناشی از آب را که باعث آفت کش ها و فلزات سنگین می شود را حذف می کند. کربن فعال مواد شیمیایی را که باعث طعم و بوی بد آب می شوند را حذف می کند. کربن فعال برای حذف کلر از آب بسیار موثر است.

دستگاه تصفیه آب کربن فعال

کربن فعال از خاصیت “Adsorption” برای تصفیه آب استفاده می کند. در طول فرآیند جذب، مواد شیمیایی و فلزات موجود در آب به سطح کربن فعال می‌چسبند. هنگامی که آب از کربن فعال عبور می کند، مواد شیمیایی مانند کلر و سایر آفت کش ها به آن می چسبند و آب تصفیه شده به مخزن ذخیره پایین تر منتقل می شود.

مزایای کربن فعال

بیماری های ایجاد کننده آفت کش ها و مواد شیمیایی سمی مانند کلر را از بین می برد.
ذرات فلزات سنگین را از بین می برد
آب را خوشبو و خوش طعم می کند.
کربن فعال با مسدود کردن کلر و سایر ذرات که به غشاء RO آسیب می رسانند به بهبود عمر غشاء RO کمک می کند.

معایب کربن فعال

کربن فعال نمک های محلول را که باعث سختی آب می شود را حذف نمی کند.
باکتری ها و ویروس ها را از بین نمی برد. بدترین چیز نگهداری نادرست است که باعث رشد بیشتر باکتری ها در سطح کربن فعال می شود. در صورتی که دستگاه تصفیه آب کربن فعال برای مدت طولانی مورد استفاده قرار نگیرد، میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها و ویروس ها روی سطح کربن فعال شروع به رشد می کنند.

فیلتر رسوبی

این یکی یک پیش فیلتر است به این معنی که همراه با سایر تصفیه کننده های آب مانند RO، UV استفاده می شود. ماده ای که در کف آب یا مایع جمع می شود به عنوان رسوب شناخته می شود. رسوب ممکن است پوسته های زنگ لوله های فلزی، ذرات ماسه یا گل باشد و کدورت آب را از بین ببرد. فیلتر رسوب اساسا گرد و غبار ناخواسته، ذرات گل موجود در آب را می گیرد.

فیلتر آب رسوبی

در هند بیشتر فیلترهای رسوبی از پنبه و الیاف پلی استر ساخته می شوند. فیلتر رسوبی به شکل رول است، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، در محفظه محفظه دربسته پلاستیکی قرار دهید. فیلتر رسوب در نقطه درست قبل از هر ورودی آب دیگر دستگاه تصفیه آب. وقتی از فیلتر رسوبی عبور می کنید، هر گونه کثیفی، ذرات گرد و غبار در آن به دام می افتد. خروجی آب فیلتر رسوب به عنوان ورودی آب به دستگاه تصفیه آب RO یا UV متصل می شود.

مزایای فیلتر رسوبی

آلودگی، گرد و غبار، زنگ زدگی، ذرات گل موجود در آب را از بین می برد.
هر گونه آلاینده قابل مشاهده را در طول پیش فیلتراسیون حذف می کند، که ممکن است بیشتر وارد سیستم تصفیه دیگر شده و آسیب ببیند.
فیلتر رسوبی با حذف ذرات شن، RO، تصفیه کننده های UV را از آسیب محافظت می کند و باعث افزایش طول عمر RO، UV می شود.

معایب فیلتر رسوبی

مواد جامد محلول، فلزات سنگین و میکروب هایی مانند باکتری ها، ویروس ها را حذف نمی کند.
با این حال، فیلتر رسوب به عنوان پیش فیلتر به همراه سایر تصفیه های Ro، UV استفاده می شود که قادر به حذف جامدات محلول، فلزات سنگین و میکروب هایی مانند باکتری ها، ویروس ها است.

معرفی بهترین برندهای تصفیه آب خانگی رومیزی و زیرسینکی

دستگاه تصفیه آب خانگی ارگانیسم (Organism)

دستگاه تصفیه آب ارگانیسم از محصولات با کیفیت  می باشد، که با برای تصفیه کردن آب از سیستم اسمز معکوس استفاده می کند. این دستگاه تصفیه آب با گذراندن 6 مرحله فیلتراسیون به وسیله فیلترهای پیش تصفیه، فیلتر ممبران 13 لایه شکل و فیلترهای پست کربن و مینرال، عملیات خالص سازی آب را انجام می دهد و منجر به حذف تمامی املاح و مواد مضر موجود در آب می شود.

دستگاه تصفیه آب رومیزی ارگانیسم دارای هوزینگ ها و فیلترهای مرغوب و بسیار با کیفیتی می باشد، که در فرایند تصفیه آب به بهترین شکل ممکن نقش به سزایی دارند. کلیه قطعات این دستگاه تصفیه آب اصلی می باشد و برای جلوگیری از آلوده شدن آب داخل مخزن نیز، مخزن ذخیره آن به صورت آنتی باکتریال ساخته شده است.
دستگاه تصفیه آب خانگی هر نوع مشکل کیفیت آب را به روش فیلتراسیون برطرف می نمایند ؛ تنها نحوه ی فیلتر تصفیه آب خانگی در دستگاه های مختلف با تکنولوژی های متفاوت می باشد ؛ هر فیلتر تصفیه آب کارکرد متفاوتی دارد ، بعضی از آن ها طعم و مزه آب را بهتر میکنند و برخی دیگر مواد شیمیایی مضر و میکروب ها را از آب حذف می کنند.دستگاه تصفیه آب خانگی چند مرحله اسمز معکوس از انواع فیلتر های مختلف برای تصفیه آب استفاده میکند . 
شرکت فنی و مهندسی آبنوس پالایش به طور سفارشی برای حجم مورد نیاز تصفیه آب صنعتی یا تصفیه آب خانگی شما توسط تیمی مجرب ارائه دهنده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و دستگاه تصفیه آب صنعتی  همراه با کیفیت بالا و استاندارد‌های بین‌المللی می باشد. با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دستگاه تصفیه آب خانگی Rest

دستگاه تصفیه آب Rest از محصولات با کیفیت  می باشد، که با برای تصفیه کردن آب از سیستم اسمز معکوس استفاده می کند. این دستگاه تصفیه آب با گذراندن 6 مرحله فیلتراسیون به وسیله فیلترهای پیش تصفیه، فیلتر ممبران و فیلترهای پست کربن و مینرال، عملیات خالص سازی آب را انجام می دهد و منجر به حذف تمامی املاح و مواد مضر موجود در آب می شود.

دستگاه تصفیه آب رومیزی ارگانیسم دارای هوزینگ ها و فیلترهای مرغوب و بسیار با کیفیتی می باشد، که در فرایند تصفیه آب به بهترین شکل ممکن نقش به سزایی دارند. کلیه قطعات این دستگاه تصفیه آب اصلی می باشد و برای جلوگیری از آلوده شدن آب داخل مخزن نیز، مخزن ذخیره آن به صورت آنتی باکتریال ساخته شده است.
دستگاه تصفیه آب خانگی هر نوع مشکل کیفیت آب را به روش فیلتراسیون برطرف می نمایند ؛ تنها نحوه ی فیلتر تصفیه آب خانگی در دستگاه های مختلف با تکنولوژی های متفاوت می باشد ؛ هر فیلتر تصفیه آب کارکرد متفاوتی دارد ، بعضی از آن ها طعم و مزه آب را بهتر میکنند و برخی دیگر مواد شیمیایی مضر و میکروب ها را از آب حذف می کنند.دستگاه تصفیه آب خانگی چند مرحله اسمز معکوس از انواع فیلتر های مختلف برای تصفیه آب استفاده میکند .

دستگاه تصفیه آب خانگی اجنرال (OGENERAL)

دستگاه تصفیه آب اجنرال از محصولات با کیفیت برند اجنرال می باشد، که با برای تصفیه کردن آب از سیستم اسمز معکوس استفاده می کند. این دستگاه تصفیه آب با گذراندن 6 تا 8 مرحله فیلتراسیون به وسیله فیلترهای پیش تصفیه، فیلتر ممبران 13 لایه مارپیچی شکل و فیلترهای پست کربن و مینرال، عملیات خالص سازی آب را انجام می دهد و منجر به حذف تمامی املاح و مواد مضر موجود در آب می شود.

دستگاه تصفیه آب رومیزی اجنرال دارای هوزینگ ها و فیلترهای مرغوب و بسیار با کیفیتی می باشد، که در فرایند تصفیه آب به بهترین شکل ممکن نقش به سزایی دارند. کلیه قطعات این دستگاه تصفیه آب تایوانی می باشد و برای جلوگیری از آلوده شدن آب داخل مخزن نیز، مخزن ذخیره آن به صورت آنتی باکتریال ساخته شده است.
دستگاه تصفیه آب خانگی هر نوع مشکل کیفیت آب را به روش فیلتراسیون برطرف می نمایند ؛ تنها نحوه ی فیلتر تصفیه آب خانگی در دستگاه های مختلف با تکنولوژی های متفاوت می باشد ؛ هر فیلتر تصفیه آب کارکرد متفاوتی دارد ، بعضی از آن ها طعم و مزه آب را بهتر میکنند و برخی دیگر مواد شیمیایی مضر و میکروب ها را از آب حذف می کنند.دستگاه تصفیه آب خانگی چند مرحله اسمز معکوس از انواع فیلتر های مختلف برای تصفیه آب استفاده میکند . 
شرکت فنی و مهندسی آبنوس پالایش به طور سفارشی برای حجم مورد نیاز تصفیه آب صنعتی یا تصفیه آب خانگی شما توسط تیمی مجرب ارائه دهنده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و دستگاه تصفیه آب صنعتی  همراه با کیفیت بالا و استاندارد‌های بین‌المللی می باشد. با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دستگاه تصفیه آب آکوا لاین (Aqua Line)

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا لاین  بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته شده است و کیفیت بسیار بالایی دارد. این دستگاه محصول کشور تایوان است و از بهترین روش تصفیه آب یعنی اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می کند. دستگاه تصفیه آب آکوا لاین دارای 9 مرحله فیلتراسیون می باشد و با دقت بالایی آلاینده ها، فلزات سنگین، ذرات معلق، کلر آزاد، بو، رنگ و طعم نامطبوع آب را حذف می کند. این دستگاه دارای موتور، آداپتور، پمپ، مخزن، شیر برداشت، مخزن و هوزینگ های آنتی باکتریال می باشد. همچنین تمامی فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا لاین از مواد فود گرید ساخته شده اند و برای تصفیه آب آشامیدنی مناسب می باشند.
دستگاه تصفیه آب خانگی هر نوع مشکل کیفیت آب را به روش فیلتراسیون برطرف می نمایند ؛ تنها نحوه ی فیلتر تصفیه آب خانگی در دستگاه های مختلف با تکنولوژی های متفاوت می باشد ؛ هر فیلتر تصفیه آب کارکرد متفاوتی دارد ، بعضی از آن ها طعم و مزه آب را بهتر میکنند و برخی دیگر مواد شیمیایی مضر و میکروب ها را از آب حذف می کنند.دستگاه تصفیه آب خانگی چند مرحله اسمز معکوس از انواع فیلتر های مختلف برای تصفیه آب استفاده میکند .
شرکت فنی و مهندسی آبنوس پالایش به طور سفارشی برای حجم مورد نیاز تصفیه آب صنعتی یا تصفیه آب خانگی شما توسط تیمی مجرب ارائه دهنده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و دستگاه تصفیه آب صنعتی  همراه با کیفیت بالا و استاندارد‌های بین‌المللی می باشد. با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دستگاه تصفیه آب سیلوریکس silverix

دستگاه تصفیه آب سیلوریکس silverix این محصول دارای تمام کیفیت های لازم برای تصفیه آلاینده های موجود در آب می باشد و در ساخت آن از فیلترهایی مثل اکسیژن ساز و مینرال برای بالا رفتن سطح کیفی آب استفاده شده است. در ساخت دستگاه تصفیه آب سیلوریکس از فیلترهای با کیفیت بالا استفاده شده و این فیلترها طول عمر مناسبی دارند. دستگاه تصفیه آب سیلوریکس با گذراندن 10 مرحله فیلتراسیون و بهره مندی از روش اسمز معکوس RO فرآیند خالص سازی و پالایش آب را انجام می دهد.

دستگاه های تصفیه آب سیلوریکس با استفاده از فیلترها و قطعات با کیفیت بالا از کمپانی های موفق در این زمینه است. خرید محصول از کمپانی و برند معتبر از ویژگی های است که برای خرید دستگاه میتوان از آن استفاده کرد.
دستگاه تصفیه آب خانگی هر نوع مشکل کیفیت آب را به روش فیلتراسیون برطرف می نمایند ؛ تنها نحوه ی فیلتر تصفیه آب خانگی در دستگاه های مختلف با تکنولوژی های متفاوت می باشد ؛ هر فیلتر تصفیه آب کارکرد متفاوتی دارد ، بعضی از آن ها طعم و مزه آب را بهتر میکنند و برخی دیگر مواد شیمیایی مضر و میکروب ها را از آب حذف می کنند.دستگاه تصفیه آب خانگی چند مرحله اسمز معکوس از انواع فیلتر های مختلف برای تصفیه آب استفاده میکند .
شرکت فنی و مهندسی آبنوس پالایش به طور سفارشی برای حجم مورد نیاز تصفیه آب صنعتی یا تصفیه آب خانگی شما توسط تیمی مجرب ارائه دهنده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و دستگاه تصفیه آب صنعتی  همراه با کیفیت بالا و استاندارد‌های بین‌المللی می باشد. با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دستگاه تصفیه آب خانگی Tank Pac

دستگاه تصفیه آب خانگی تانک پک (TANK PAC) جزء برند های با سابقه و قدیمی تایوانی به حساب می آید که فعالیت خود را با تولید مخازن دستگاه های تصفیه آب آغاز کرد و هم اکنون نیز در زمینه ساخت انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی تبحر دارد. دستگاه تصفیه آب 8 مرحله ای Tank Pac یکی از محصولات مقرون به صرفه و اقتصادی است، که توسط این کمپانی به بازار عرضه شده که در حال حاضر از معدود دستگاه های تایوانی موجود در بازار ایران می باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی هر نوع مشکل کیفیت آب را به روش فیلتراسیون برطرف می نمایند ؛ تنها نحوه ی فیلتر تصفیه آب خانگی در دستگاه های مختلف با تکنولوژی های متفاوت می باشد ؛ هر فیلتر تصفیه آب کارکرد متفاوتی دارد ، بعضی از آن ها طعم و مزه آب را بهتر میکنند و برخی دیگر مواد شیمیایی مضر و میکروب ها را از آب حذف می کنند.دستگاه تصفیه آب خانگی چند مرحله اسمز معکوس از انواع فیلتر های مختلف برای تصفیه آب استفاده میکند .
شرکت فنی و مهندسی آبنوس پالایش به طور سفارشی برای حجم مورد نیاز تصفیه آب صنعتی یا تصفیه آب خانگی شما توسط تیمی مجرب ارائه دهنده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و دستگاه تصفیه آب صنعتی  همراه با کیفیت بالا و استاندارد‌های بین‌المللی می باشد. با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دستگاه تصفیه آب آکوا پیور Aqua Pure

دستگاه تصفیه آب آکوا پیور Aqua Pure ، محصول با کیفیت دیگر از کمپانی Aqua Pure می باشد، که با بهره گیری از روش اسمز معکوس RO و 8 مرحله فیلتراسیون به وسیله فیلترهای قلیایی و نانو فیلتراسیون در دو مرحله پایانی دستگاه، فرآیند تصفیه آب را به بهترین نحو انجام می دهد و آب خالص و قلیایی شده تولید می نماید. طراحی این دستگاه به گونه ای است که مناسب قرار دادن در زیر سینک آشپزخانه بوده و فضای زیادی را اشغال نمی کند، همچنین ظاهری شیک و ساختاری منسجم دارد. این دستگاه تصفیه آب خانگی علاوه بر فیلترهای معمول مورد استفاده در دستگاه های تصفیه آب، دارای فیلتر نانوفیلتراسیون (NF) می باشد که خاصیت آنتی باکتریال دارد.

 

دستگاه تصفیه آب سی سی کا CCK

دستگاه تصفیه آب سی سی کا CCK با داشتن 8 مرحله فیلتراسیون با دقت بسیار بالا، همچنین بهره مندی از فیلتر قلیایی و فیلتر اشعه ماوراء بنفش UV در مرحله هفتم و هشتم از فرایند خالص سازی آب، بهترین و با کیفیت ترین آب را در اختیار شما قرار می دهد. دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا برای انجام عملیات تصفیه آب از روش اسمز معکوس (RO) استفاده می کند. این دستگاه تصفیه آب مجهز به فیلتر ممبران قدرتمند 13 لایه آمریکایی می باشد.

فیلتر ممبران نقش موثری در انجام فرایند تصفیه آب دارد، علاوه بر حذف مواد مضر آب به نوعی باعث کاهش سختی آب و جلوگیری از رسوب گرفتگی کتری و شیرالات آشپزخانه می شود. CCK برند معتبر تایوانی می باشد، که قدمت زیادی در صنعت تصفیه آب و دستگاه های تصفیه آب خانگی دارد و محصولات با کیفیتی مانند  به بازار عرضه کرده است. این دستگاه تصفیه آب خانگی، دارای 8 مرحله فیلتراسیون می باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکواپرو AQUAPRO
دستگاه تصفیه آب خانگی آکواپرو AQUAPRO  از بهترین دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) است که به وسیله فیلتر اشعه فرابنفش (UV) امکان گندزدایی آب را فراهم می آورد همچنین با استفاده از فیلتر قلیایی PH آب را تنظیم کرده و در نهایت خروجی آب با کیفیتی را در اختیار شما قرار می دهد. این دستگاه ساخت کشور تایوان بوده و طراحی بی نظیری در ساخت دستگاه و فیلترها استفاده شده است.

این دستگاه دارای استانداردهای بسیار معتبر NSF ،FDA و WQA می باشد، این موضوع نشان دهنده تولید دستگاه طبق پارامترهای بسیار سخت گیرانه است و آب خروجی از آن سطح کیفی بسیار مطلوبی دارد. برند آکوا پرو تولید کننده محصولات و دستگاه های تصفیه آب با کیفیت های بسیار مطلوب است.

معرفی فیلتر های تصفیه آب RO

فیلترهای دستگاه تصفیه آب RO
شش مرحله ای و بالاتر
1- فیلتر الیافی (PP): فیلتر الیافی از جنس پلی پروپیلن (PP) است، که برای حذف رسوب گل و لای، شن، لجن و مواد جامد معلق مناسب می باشد. فیلتر الیافی معمولا با قطر منافذ 1 یا 5 میکرون موجود است و به عنوان پیش تصفیه در دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس چند مرحله ای مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلترهای PP بر اساس میزان مصرف آب هر دو تا سه ماه یک بار باید تعویض شوند. یکی از راه های تشخیص زمان تعویض فیلتر الیافی تغییر رنگ آن به کرمی تیره یا قهوه ای است.

2- فیلتر کربن گرانول (UDF): فیلتر کربن فعال مرحله 2 دارای خاصیت جذب سطحی می باشد، بنابر این قادر است کلر، گازهای شیمیایی محلول در آب، مواد آلی شیمیایی، مشتقات کلر مانند تری هالو متان ها، آفت کش ها، بو و طعم نامطبوع را از آب حذف کند. کلر علاوه بر مضراتی که برای سلامتی شما دارد، می تواند به فیلتر ممبران نیز آسیب برساند.

3- فیلتر کربن فعال بلاک (CTO): این فیلتر از جنس کربن فعال دارای پایه گیاهی (تهیه شده از زغال پوسته نارگیل) یک تکه و فشرده می باشد که تکمیل کننده فرایند تصفیه در مرحله دوم اما با قدرت بیش تر است. وظیفه این فیلتر حذف کربن آلی، ترکیبات آلی محلول، فلزات سنگین، کلر آزاد، آلودگی های ارگانیک، کلر، طعم و بوی نامطبوع آب و کلیه ذراتی است که از مراحل قبل در آب باقی مانده اند. این کار مانع از رسیدن آلودگی ها به فیلتر ممبران می شود.
فیلترهای کربنی بر اساس میزان مصرف و کیفیت آب ورودی تعویض می شوند؛ ولی این زمان بستگی مستقیمی به میزان مصرف و کارکرد دستگاه دارد، که عموما به طور میانگین حدود هر شش ماه یک بار می باشد.

4- ممبران اسمز معکوس: جنس فیلتر ممبران از پلی آمید است، که در برابر فشار و PH های مختلف آب مقاومت بالایی دارد. این فیلتر در جداسازی آلاینده های غیر آلی محلول در آب مثل املاح معدنی و اکثر مواد شیمیایی مضر به جز مواد آلی فرار و کلر و حلال ها و بعضی کودها بیشتر از 98% بازدهی دارد. ممبران اسمز معکوس خالص ترین و سالم ترین آب را برای شما تولید می کند، که دارای پایین ترین TDS است.

فیلتراسیون بسیار موثر و منافذ بسیار ریز فیلتر ممبران باعث سرعت پایین تصفیه آب می شود؛ به همین خاطر همیشه یک مخزن ذخیره آب همراه این دستگاه ها هست و یک خروجی هم برای پساب تولید شده وجود دارد. هر چند اسمز معکوس برای حذف املاح معدنی و انواع مواد آلاینده ریز بسیار خوب عمل می کند؛ ولی بر روی مواد آلی مثل کلر و آلاینده های ارگانیک آب شهر موثر نیست و حتی ممبران به کلر موجود در آب حساس است.

به دلیل حساس بودن ممبران به کلر، همیشه حداقل یک فیلتر کربنی در دستگاه های تصفیه آب خانگی به عنوان پیش تصفیه برای حذف کلر وجود دارد. عمر ممبران با توجه به میزان مصرف آب متغیر است ولی به طور معمول اگر مجهز به سلف واش باشد 2 تا 3 سال دوام دارد.

5- فیلتر پست کربن: به علت سرعت پایین فیلتراسیون آب به علت دقت بسیار بالای فیلتر ممبران در دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس، آب به صورت آهسته و قطره ای تولید می شود و یک مخزن ذخیره برای جمع آوری آب در زمان هایی که مصرف وجود ندارد تعبیه شده است.

به همین خاطر برای جلوگیری از ایجاد طعم و بوی احتمالی ناشی از راکد ماندن آب در مخزن از یک فیلتر کربن خطی با عنوان پست کربن در دستگاه های تصفیه آب استفاده می شود، تا قبل از استفاده نهایی شما بو و یا طعم احتمالی تاثیر تانک بر آب مخزن حذف شود. لازم به ذکر است که در ساخت تانک های ذخیره آب با برندهای معتبر مثل تانک پک از تیوپ های ضد باکتری استفاده شده است، که تاثیر تانک بر آب در مدت زمان نگهداری را به کمترین حالت ممکن می رساند.

6- فیلتر مینرال: ممبران اسمز معکوس تمام مواد مضر و غیر مضر را از آب حذف می کند. نوشیدن آب خالص در دراز مدت برای سلامتی مضر است و اندکی طعم تلخی دارد؛ به همین دلیل بعد از عبور آب از ممبران مجددا املاح معدنی مثل کلسیم، منیزیم و سدیم در حد لازم از طریق شیر میکس و فیلتر مینرال به آن اضافه می شود، تا تاثیرات منفی آب تصفیه شده صد در صد خالص را از بین ببرد و pH ایده ال برای آب آشامیدنی تنظیم شود.

بنابر این در استفاده از دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس مطمئن باشید که ضمن تصفیه آب با بالاترین کیفیت برای آشامیدن با تعبیه فیلترهای مینرال، دیگر نیازی نیست نگران کمبود املاح مفید و ضروری بدن مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم باشید.

7- فیلتر قلیایی: این فیلتر یک آپشن اضافی برای قلیایی یا هیدروژنه کردن آب است و جزو فیلترهای ضروری برای دستگاه تصفیه آب محسوب نمی شود. pH آب قلیایی بین 7 تا 8 به دلیل مزیت های سلامتی که نسبت به آب خنثی و اسیدی دارد ترجیح داده می شود. فیلتر قلیایی باید حتما پس از شش ماه تا یک سال بسته به میزان مصرف تعویض شود.

8- فیلتر یووی: در این فیلتر از لامپ اشعه فرابنفش برای کشتن میکروب های آب استفاده می شود. لامپ یووی همیشه یک آپشن در دستگاه های تصفیه آب خانگی چند مرحله ای برای محافظت بیشتر در برابر میکروارگانیسم های آب است.

در واقع سیستم یووی نمی تواند به تنهایی برای تصفیه کامل آب کافی باشد و در کنار سیستم یووی همیشه به یک سیستم فیلتراسیون برای حذف مواد جامد معلق، آلاینده های محلول شیمیایی و آلی و لاشه میکروب ها نیاز است.

دستگاه های تصفیه آب خانگی با دقت بالای ۵ میکرون

دستگاه های تصفیه آب 1 تا 3 مرحله ای از این نوع دستگاه ها هستند که به طور معمول دارای فیلترهای الیافی و کربنی می باشند. این دستگاه ها توانایی حذف ذرات معلق با اندازه بالای 5 میکرون را از آب دارند.
دستگاه های تصفیه آب با دقت بالای 5 میکرون قابلیت حذف شن های ریز، ذرات معلق موجود در لوله ها مثل زنگ آهن و حتی تخم و لارو حشرات را دارند. اگر این دستگاه ها به فیلترهای کربنی مجهز باشند، می توانند تا حد قابل قبولی مواد شیمیایی آب مانند فلزات سنگین، بو، رنگ و طعم و تا حد کمی باکتری ها را نیز حذف کنند.
هر چه اندازه منافذ فیلترها کوچکتر باشد، آلاینده های ریزتری را می تواند از آب جداسازی کند. اگر منافذ فیلتر 1 میکرون و یا کوچکتر باشد یعنی هر نوع آلاینده ای را که بزرگتر از 1 میکرون است مثل انگل کریپتوسپوریدیوم ( که با فرایند کلرزنی تصفیه آب شهری قابل حذف شدن نیست) را می تواند جداسازی کند.
اگر سایز منافذ این فیلترها “ nominal” یا “mean” باشد، در واقع منافذ با میانگین یک میکرون دارند؛ یعنی بعضی از منافذ آن کمتر یا بیشتر از یک میکرون هستند و بنابراین ممکن است آلاینده هایی مثل کریپتوسپوریدیوم ها را از آب حذف نکنند.

 

محل نصب دستگاه های تصفیه آب خانگی

سیستم های تصفیه آب خانگی اصطلاحا POE برای فیلتراسیون کل آب ورودی به ساختمان و سیستم های تصفیه آب خانگی POU برای تصفیه آب در محل مصرف مانند حمام، ماشین ظرفشویی، آشپزخانه، آب آشامیدنی استفاده می شوند، که در واقع همان دستگاه های تصفیه آب خانگی معمول هستند.

دستگاه های تصفیه آب خانگی با توجه به موقعیت و مکانی که می توانید از آنها در منزل خود استفاده کنید شامل انواع زیر هستند:

دستگاه های تصفیه آب بیسیک یا قدیمی تر
پارچ آب (متشکل از یک فیلتر کربنی یا یک فیلتر میکس مدیا شامل فیلتر الیافی و کربن فعال) که می تواند مواد جامد معلق، زنگ، شن و ماسه، کلر و مشتقات آن، چربی و بوی نامطبوع آب را حذف کند و می تواند برای داخل یخچال هم استفاده شود.

تصفیه آب های سرشیری معمولا فیلترهای کربنی هستند، که قبل از شیر آب قرار می گیرند و می توانند کلر و مشتقات آن، چربی و بوی نامطبوع آب را حذف کنند.

دستگاه تصفیه آب یک مرحله ای کلمنی رومیزی، که می تواند مقدار مورد نیاز آب آشامیدنی شما را برای مدت طولانی تامین کند، بدون این که نیاز به تعویض فیلتر در کوتاه مدت داشته باشد.

دستگاه تصفیه آب یک مرحله ای زیر سینکی که معمولا از یک فیلتر میکس مدیا (فیلتر الیافی+ کربن فعال) تشکیل شده و می تواند مواد جامد معلق، زنگ، شن و ماسه، کلر و مشتقات آن، چربی و بوی نامطبوع آب را حذف کند.

دستگاه های تصفیه آب پیشرفته

هیچ نوع سیستم فیلتراسیون تک مرحله ای وجود ندارد، که بتواند تمام آلاینده ها را از آب حذف کند؛ بنابراین در دستگاه های تصفیه آب خانگی نسل جدید از چند نوع فیلتر که هر کدام برای حذف مواد خاصی ایده آل هستند استفاده شده است. این دستگاه ها معمولا حجم بیشتری را نسبت به سیستم های تک مرحله ای اشغال می کنند.

دستگاه های تصفیه آب چند مرحله ای رومیزی، 3 یا تعداد بیشتری فیلتر دارند و برای کسانی که در آشپزخانه فضای کافی دارند مناسب هستند.

دستگاه های تصفیه آب چند مرحله ای زیر سینکی همان کار را برای شما انجام می دهند، ولی فضای زیادی نمی خواهند و در زیر سینک نصب می شوند. این دستگاه ها دارای سه مرحله و بیش تر هستند و بیش ترین استقبال را از طرف مصرف کننده ها دارند.

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی پایه دار که از نظر کیفیت مشابه با انواع بدون پایه هستند، ولی قابلیت جابجایی و تعویض فیلتر آنها راحت تر است.

سیستم تصفیه آب جاذبه ای که از یک سیستم فیلتراسیون چند لایه ای تشکیل شده است و برای مصرف بیرون از خانه و سفر مناسب می باشد.

دستگاه تصفیه آب مناسب برای شما باید با توجه به کارکردهای مختلف دستگاه های تصفیه آب و هم چنین نوع آب ورودی به دستگاه، انتخاب شود. در زیر به صورت مختصر به بررسی هر کدام از این موارد می پردازیم:

دستگاه های تصفیه آب مجهز به ممبران RO


دستگاه های تصفیه آب RO اغلب برای آب هایی استفاده می شوند، که از املاح بالایی برخوردارند و یا به مواد آلاینده ای مانند آرسنیک و نیترات و …. آلوده شده اند. این دستگاه های تصفیه آب قادر به حذف کلیه جامدات محلول در آب (TDS) و یا اصطلاحا سختی آب هستند. بنابر این اگر آب منطقه شما شور است، حاوی مواد مضر برای سلامتی مثل آرسنیک و نیترات است و یا سختی بالایی دارد، بدون شک مناسب ترین دستگاه برای شما دستگاه تصفیه آب مجهز به فیلتر ممبران است.

دستگاه تصفیه آب مجهز به فیلتر UF
اگر آب ورودی مورد مصرف شما دارای سختی مناسبی باشد (حدود TDS=100-200 ppm) و تنها دارای مواد معلقی مانند شن ها، رنگ، گل، باکتری و ویروس ها است، دستگاه تصفیه آب به روش UF برای شما بسیار مناسب است. دستگاه های تصفیه آب UF توانایی حذف باکتری ها، میکروب ها، انگل ها، شن، گل و هر ماده ای که قطر آن بالاتر از 0.01 میکرون باشد را دارند.

دستگاه تصفیه آب خانگی سه فیلتره (بالای 1 میکرون)


دستگاه های تصفیه آب خانگی سه فیلتره با دقت فیلتراسیون بالای 1 میکرون تنها برای آب هایی مناسب می باشند، که به ذرات معلقی مانند ماسه ریز آلوده هستند. این دستگاه ها در صورت مجهز بودن به فیلترهای کربنی، توانایی حذف نسبی مواد شیمیایی مانند کودهای شیمیایی و فلزات سنگین را دارند.

به طور مثال اگر آب منطقه شما نرم و دارای کیفیت بالا است، به یک سیستم اسمز معکوس نیاز ندارید و فقط یک فیلتر الیافی با کیفیت و فیلتر کربنی برای تصفیه آب کافیست. اگر دقت لازم را در مورد شناسایی آلاینده های آب منطقه خود کرده اید و هیچ مورد مهمی وجود ندارد، یک فیلتر یخچال برای شما می تواند کافی باشد.

خرید بهترین دستگاه تصفیه آب


انواع مختلفی از دستگاه های تصفیه آب با فیلترهای مختلف در بازار موجود هستند و تصمیم گیری در مورد این که به چه نوعی نیاز دارید و یا چه نوعی برای شما بهتر است، کمی گیج کننده به نظر می رسد. در این جا مواردی را که برای خرید دستگاه تصفیه آب باید در نظر بگیرید، با هم مرور می کنیم:

در مورد این که چرا می خواهید دستگاه تصفیه آب بخرید فکر کنید. خیلی از مردم به دلیل رفع مزه بد آب و یا کاهش املاح معدنی (سختی آب) و گل و لای و آلاینده های مضر محلول موجود در آب اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب می کنند.

مهم ترین فاکتور برای خرید دستگاه تصفیه آب این است که شما چه نوع ناخالصی را می خواهید از آب حذف کنید و این که آیا در مورد سلامتی آب نگران هستید و یا فقط طعم و بوی نامطلوب آب شما را اذیت می کند.

مواد آلاینده احتمالی آب منطقه خودتان را شناسایی کنید. مثلا آب لوله کشی شهر معمولا دارای مقداری کلر و محصولات جانبی آن مثل تری هالومتان ها، فلزات سنگین مثل جیوه و سرب، میکروپلاستیک، آرسنیک، مواد آلی باقی مانده از جانداران در آب و میکروارگانیسم هایی است که با کلر حذف نمی شوند.

فیلتر مناسب برای حذف این آلاینده ها را بشناسید. به این دلیل که فیلترهای مختلفی برای انواع مختلف آلاینده های آب طراحی شده است و بعضی از دستگاه ها از چند نوع فیلتر مختلف برای حذف ناخالصی های آب استفاده می کنند.

ببینید که چه نوع دستگاهی برای شما از نظر هزینه، فضای خانه و سبک زندگی مناسب است. انتخاب یک سیستم تصفیه آب بر اساس مدل، تکنولوژی و میزان آب مورد نیاز خانواده انجام می شود. به خصوص میزان آب مورد نیاز روزانه اهمیت زیادی در انتخاب دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس با مخزن مناسب دارد. مخزن کوچکتر نمی تواند نیازهای یک خانواده پرجمعیت را برآورده کند و مخزن بزرگ تر از حد لازم هم باعث دیر خالی شدن مخزن و ماندن آب می شود.

تصمیم بگیرید که سایز دستگاه تصفیه آب مورد نیاز شما با توجه به ابعاد محل مورد نظرتان چقدر باید باشد.

توجه داشته باشید که انواع دستگاه های تصفیه آب زیر سینکی و رومیزی فقط در ظاهر و طراحی یا در تجهیزات نمایش وضعیت آب خروجی با هم تفاوت دارند. اما در عمل هر دو نوع دستگاه از یک روش برای تصفیه آب استفاده می کنند و حتی میزان ظرفیت تولید آب دستگاه های زیر سینکی و رومیزی با هم برابر است.

طراحی و شکل ظاهری دستگاه های تصفیه آب رومیزی و زیر سینکی باعث می شود که این دستگاه ها دارای فیلترهای اختصاصی خودشان باشند.

بنابر این توصیه ما این است که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب، از اختصاصی نبودن فیلترهای آن اطمینان حاصل کنید، تا در موقع تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی با مشکل تهیه فیلترها مواجه نشوید.

همه تجهیزات تصفیه آب نیاز به نگهداری و سرویس دوره ای دارند ولی در بعضی از محصولات این سرویس ها ساده تر هستند، مثل تعویض فیلتر کربنی یا لامپ یووی. در بعضی سیستم های دیگر نگهداری پیچیده تر است مثل بازسازی فیلترهای اکسید کننده یا تعویض ممبران در سیستم های اسمز معکوس.

بهتر است قبل از خرید دستگاه از نحوه نگهداری و سرویس آن اطلاع کافی پیدا کنید.

در زمان خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، همان طور که سیستم های RO را برای پیدا کردن محصولی که مناسب شما باشد مقایسه می کنید، حتماً پیش خودتان این 5 سوال را مطرح کنید:

• آیا این دستگاه بازخورد خوبی از نظر مشتریان داشته است؟
• آیا شرکت تولید کننده این دستگاه تصفیه آب معتبر است؟
• آیا این دستگاه تصفیه آب از قطعات با کیفیت تولید کنندگان قابل اعتماد استفاده می کند؟ و آیا دستگاه و قطعات آن از نظر FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) و NSF (بنیاد ملی بهداشت) تأیید شده اند؟
• آیا این دستگاه تصفیه آب از جدیدترین روش استفاده می کند و فناوری آن به روز است؟

توانایی و مزیت این دستگاه تصفیه آب در مقایسه با دستگاه های دیگر مانند آن چیست و چطور مقایسه می شود؟ چون برخی دستگاه های تصفیه آب بسته به نیاز مشتری و نوع آلاینده های آب توانایی بالاتری از نظر جداسازی مواد آلاینده دارند.

تشخیص دستگاه تصفیه آب تقلبی از اصلی

وزن: فیلترهای تقلبی اغلب سبک تر از فیلترهای اصلی هستند؛ چون فاقد مقادیر کافی کربن و اجزای دیگر فیلتراسیون هستند. حتی بعضی از فیلترها ممکن است محتوی هیچ کدام از محصولات مورد نیاز برای تصفیه آب نباشند و فقط از قطعات خرد شده روزنامه پر شده باشند. البته فیلترهایی که از ذغال سنگ به جای ذغال پوسته نارگیل استفاده شده وزن بیش تری دارند.

این فیلترها به اندازه فیلترهای کربن پوسته نارگیل قدرت جذب موادی مثل مشتقات کلر را ندارند، برای مدت طولانی مواد مضر را نمی توانند جذب کنند و حتی آلاینده هایی مثل فلزات سنگین را می توانند به آب وارد کنند. در دستگاه های تقلبی به جای استفاده از پلاستیک گرید خوراکی از پلاستیک معمولی استفاده می شود که مواد شیمیایی مضر را داخل آب آزاد می کند.

برچسب گواهینامه: آب آشامیدنی می تواند محتوی رسوب و مواد جامد، فلزات سنگین مثل سرب، جیوه، آزبست، مواد شیمیایی مضر مثل نیترات و محصولات جانبی کلر، آفت کش ها، رادیواکتیو و بقایای داروها باشد. یک سیستم تصفیه آب اصلی، از نظر استانداردهای NSF برای حذف این مواد آلاینده و تاثیر جانبی بر روی سلامتی تست و تایید شده است.

چندین انجمن مستقل گواهینامه هایی برای تایید کیفیت تجهیزات تصفیه آب صادر می کنند. دو مورد از مهم ترین این گواهینامه ها بنیاد ملی بهداشت (NSF) و انجمن کیفیت آب (WQA) هستند. توجه داشته باشید که گواهینامه EPA، کیفیت دستگاه را از نظر حذف بعضی از آلاینده های خاص تضمین نمی کند. مطمئن شوید بر روی جعبه دستگاهی که می خرید، گواهینامه از NSF یا WQA یا Underwriters Laboratories Inc را داشته باشد.

NSF: یک سازمان غیروابسته است که برای محصولات تصفیه آب استاندارد تعیین می کند. بعضی از استانداردهای NSF برای سیستم های تصفیه آب، استاندارد 42 و 53 NSF/ANSI برای فیلتر کربنی، استاندارد 41 برای طعم و بو، استاندارد 53 برای اطمینان از حذف کیست های میکروارگانیسم ها و استاندارد 58 برای سیستم های اسمز معکوس هستند، که می توانید از طریق سایت NSF databaseExternal محصول مورد نظر خودتان را بررسی کنید.

برچسب NSF می تواند برای اطمینان از اصل بودن کالا به شما کمک کند. البته در نظر داشته باشید، NSF یک سیستم ارائه گواهی است نه یک سیستم کنترل کیفیت و بنابراین نمی تواند کارایی فیلتر را ضمانت کند. برای این منظور بهتر است، همان طور که گفتیم شرکت سازنده دستگاه را هم در نظر داشته باشید.

خیلی از دستگاه های تصفیه آب تقلبی عنوانی شبیه به برندهای معتبر و برچسب تقلبی و فریبنده دارند؛ ولی دارای نماد معتبر بر روی جعبه محصول نیستند و ممکن است فقط یک آرم تقلبی کوچک داشته باشند که برای فریب خریدار طراحی شده است.

بسته بندی براق: خیلی از دستگاه های تصفیه آب تقلبی و فیلترهای تقلبی طوری طراحی شده اند، که از نظر ظاهری گران تر و جذاب تر به نظر می رسند و بسته بندی براق و فریب دهنده دارند.

قیمت: قیمت دستگاه های تصفیه آب تقلبی و فیلترهای جعلی ممکن است خیلی پایین و غیر واقعی باشد.

دستگاه تصفیه آب ساخت کدام کشور را خریداری کنم؟


اگر بخواهیم راهکاری برای انتخاب بهترین برند دستگاه تصفیه آب داشته باشیم، باید گفت در عملکرد دستگاه تصفیه آب ساخت هیچ برند یا کشوری برتر شاخصی وجود ندارد. برای مثال تقریبا تمام دستگاه های تصفیه آبی که از تکنولوژی مشخصی مانند اسمز معکوس استفاده می کنند، برای تصفیه آب به یک روش عمل می کنند و کیفیت آب قابل قبولی دارند.

نکته مهم در انتخاب دستگاه های تصفیه آب با هر برند و مدلی که باشند، فیلترهای سه مرحله اول فیلتراسیون (فیلتر الیافی، کربن گرانول و کربن بلاک) است. تاثیر این فیلترها با توجه به جنس و ماده اولیه تشکیل دهنده آنها می تواند تا حدودی متفاوت باشد. بنابراین برای انتخاب دستگاه تصفیه آب، اصالت و کیفیت فیلترهای آن اهمیت زیادی دارد.

خارج از مبحث اصالت فیلترها، دستگاه های تصفیه آب خانگی در فرایند تصفیه آب تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. بنابراین توصیه می کنیم دستگاه تصفیه آبی را انتخاب کنید، که همه اجزا و مواد آن توسط شرکت های معتبری تولید می شوند، که کنترل کیفی خوبی دارند و از نظر استانداردهای سلامتی، کنترل کیفیت و خدمات پشتیبانی آن اطمینان داشته باشید.

تفاوت دستگاه های تصفیه آب بیش تر از نظر جنبه ظاهری و زیبایی، امکانات جانبی دستگاه مثل نمایش کیفیت آب خروجی یا وضعیت احتمالی فیلترها است. البته دستگاه های تصفیه آب با توجه به کیفیت و امکانات به کار رفته در آنها، قطعا تفاوت هایی از لحاظ طول عمر و سایر موارد با هم دارند.

این به انتخاب شما بستگی دارد، که آیا امکان هزینه کردن برای خرید دستگاه تصفیه آب با کیفیت و دارای ظاهری زیبا برایتان وجود دارد و یا تنها به دنبال دستگاهی برای تصفیه آب هستید و ظاهر آن اهمیت چندانی برای شما ندارد.

دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت بخرم یا گران قیمت؟


قیمت دستگاه های تصفیه آب بر اساس نوع براکت، اندازه، نیازهای پیش تصفیه، میزان تولید آب و نصب متفاوت است. در یک کلمه و به طور خلاصه، دستگاه های تصفیه آب نیز مانند لباس های مورد استفاده شما دارای تنوع زیاد و برندهای مختلفی می باشند. آیا به دنبال یک پولیور مارک با کیفیت هستید!؟ یا یک پولیور غیر مارک با کیفیت قابل قبول هم برای شما کافی است؟

در نهایت دستگاه تصفیه آب را با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید. مثلا اگر بودجه کمتری دارید، می توانید یک سیستم با قدرت فیلتراسیون کمتر مثلا دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس با تعداد فیلتر تا شش عدد و ظاهر ساده تر ولی با کیفیت خریداری کنید.

 

برای خرید دستگاه تصفیه آب باید به چه نکاتی توجه کنید؟


اگر در حال بررسی برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی هستید، در اینجا پیشنهادهایی در مورد این که قبل از خرید سیستم اسمز معکوس چه چیزی باید بدانید آورده ایم، که می تواند مفید باشد.

چه مدت طول می کشد تا یک مخزن ذخیره اسمز معکوس پر شود؟


از آنجا که روند تصفیه آب با فیلتر اسمز معکوس به زمان نیاز دارد، وجود مخزن ذخیره سازی آب یک جزء ضروری برای هر سیستم اسمز معکوس است. بدون مخزن ذخیره سازی آب، باید حدود 5-10 دقیقه صبر می کردید تا فقط یک لیوان آب پر شود. به طور معمول 1 تا 2 ساعت طول می کشد، تا یک مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد (2.8 گالن یا 10.6 لیتر) پر شود. بهتر است طبق نیاز روزانه خانواده تان به آب تصفیه شده، دستگاه خود را با اندازه مخزن مناسب انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *