ممبران تصفیه آب – خرید و قیمت ممبران صنعتی membrane

فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی

ممبران تصفیه آب اسمز معکوس (RO) نقش کلیدی در واحدهای تصفیه آب دارند، زیرا از آنها برای حذف نمک ها و سایر آلاینده ها به طور موثر استفاده می شود. عملکرد ممبرین تصفیه آب  تحت تأثیر بسیاری از عوامل مختلف مانند ویژگی های تغذیه و پارامترهای عملیاتی در طول عملیات قرار می گیرد. هدف از این مطالعه، تجزیه و تحلیل تأثیر ویژگی‌های خوراک تصفیه آب صنعتی شهری (رسانایی، پتانسیل کاهش اکسیداسیون (ORP)، کل جامدات معلق (TSS)، کدورت و نیاز شیمیایی اکسیژن (COD)) و پارامترهای عملیاتی (فشار خوراک، جریان، جریان) است. نرخ و دما) بر عملکرد ممبران تصفیه آب RO در یک کارخانه بازیافت تصفیه آب صنعتی شهری با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشین (ML). XGBoost، جنگل تصادفی، شبکه‌های عصبی مصنوعی (ANN) و رگرسیون خطی چندگانه (MLR) برای پیش‌بینی سه شاخص عملکرد ممبران RO (تفاوت فشار در ممبران ، عبور نمک و نرخ جریان نفوذ) مورد استفاده قرار گرفتند. روش‌هایی که می‌توانند عبور نمک، نرخ جریان نفوذ و اختلاف فشار در بین ممبران تصفیه آب را با بالاترین دقت پیش‌بینی کنند به ترتیب به‌عنوان ANN، جنگل تصادفی و MLR یافت شدند. با توجه به مدل‌های توسعه‌یافته، دما متغیری است که بر هر سه پارامتر عملکرد RO تأثیر می‌گذارد.

نقش فیلتر ممبرین تصفیه آب اسمز معکوس (RO) چیست ؟

فیلتر ممبرین تصفیه آب اسمز معکوس (RO) نقش کلیدی در واحدهای تصفیه تصفیه آب صنعتی دارند، زیرا از آنها برای حذف نمک ها و سایر آلاینده ها به طور موثر استفاده می شود. عملکرد ممبران تصفیه آب RO تحت تأثیر بسیاری از عوامل مختلف مانند ویژگی های تغذیه و پارامترهای عملیاتی در طول عملیات قرار می گیرد.

روش‌هایی که می‌توانند عبور نمک، نرخ جریان نفوذ و اختلاف فشار در بین ممبران را با بالاترین دقت پیش‌بینی کنند به ترتیب به‌عنوان ANN، جنگل تصادفی و MLR یافت شدند. با توجه به مدل‌های توسعه‌یافته، دما متغیری است که بر هر سه پارامتر عملکرد RO تأثیر می‌گذارد. مشخص شد که عبور نمک بسیار تحت‌تاثیر هدایت آب خوراک قرار می‌گیرد و نرخ جریان خوراک به عنوان تأثیرگذارترین پارامتر برای نرخ جریان نفوذ و اختلاف فشار تعیین شد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (RO) در شرکت فنی و مهندسی آبنوس پالایش به طور سفارشی برای حجم مورد نیاز تصفیه آب صنعتی شما توسط تیمی مجرب متشکل از مهندسین کاربردی مکانیک و شیمی طراحی و ساخته می‌شود. ما با ارائه بهترین قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی همراه با کیفیت بالا و استاندارد‌های بین‌المللی و همچنین عملکرد طولانی مدت سعی در افزایش اعتماد و رضایت شما را داریم.

فیلتر ممبران اسمز معکوس (RO) نقش کلیدی در واحدهای تصفیه آب صنعتی دارند، زیرا از آنها برای حذف نمک ها و سایر آلاینده ها به طور موثر استفاده می شود. عملکرد ممبران RO تحت تأثیر بسیاری از عوامل مختلف مانند ویژگی های تغذیه و پارامترهای عملیاتی در طول عملیات قرار می گیرد. هدف از این مطالعه، تجزیه و تحلیل تأثیر ویژگی‌های خوراک تصفیه آب صنعتی شهری (رسانایی، پتانسیل کاهش اکسیداسیون (ORP)، کل جامدات معلق (TSS)، کدورت و نیاز شیمیایی اکسیژن (COD)) و پارامترهای عملیاتی (فشار خوراک، جریان، جریان) است. نرخ و دما) بر عملکرد ممبران RO در یک کارخانه بازیافت تصفیه آب صنعتی شهری با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشین (ML). XGBoost، جنگل تصادفی، شبکه‌های عصبی مصنوعی (ANN) و رگرسیون خطی چندگانه (MLR) برای پیش‌بینی سه شاخص عملکرد ممبران RO (تفاوت فشار در ممبران ها ، عبور نمک و نرخ جریان نفوذ) مورد استفاده قرار گرفتند. روش‌هایی که می‌توانند عبور نمک، نرخ جریان نفوذ و اختلاف فشار در بین ممبران ها را با بالاترین دقت پیش‌بینی کنند به ترتیب به‌عنوان ANN، جنگل تصادفی و MLR یافت شدند. با توجه به مدل‌های توسعه‌یافته، دما متغیری است که بر هر سه پارامتر عملکرد RO تأثیر می‌گذارد. مشخص شد که عبور نمک بسیار تحت‌تاثیر هدایت آب خوراک قرار می‌گیرد و نرخ جریان خوراک به عنوان تأثیرگذارترین پارامتر برای نرخ جریان نفوذ و اختلاف فشار تعیین شد.

بررسی انواع فیلتر ممبران فیلمتک FilmTec ( تشخیص فیلتر ممبران اصلی آمریکایی )

فیلتر ممبران فیلمتک شامل محصولاتی با فناوری جداسازی است که در کاربردهای آب صنعتی، شهری، تجاری و مصرفی بسیار مؤثر است.

عناصر اسمز معکوس آب شور FilmTec™ Prime RO عملکرد را تا سطح اول افزایش می دهند و در عین حال به تأثیر پایداری بی نظیری می رسند. با استفاده از عناصر اسمز معکوس آب شور جدید برای کاربردهای صنعتی، تا 20 درصد انرژی کاهش یافته و در عین حال کیفیت نفوذپذیر را تا 60 درصد بهبود می بخشد.

محصولات FilmTec با بهره گیری از فناوری های اثبات شده و بسیار مؤثر، مانند اسمز معکوس (RO) و نانوفیلتراسیون (NF) نسبت به عناصر معمولی، مواد جامد و مواد آلی محلول بیشتری را دفع می کنند و انرژی کمتری برای تولید نفوذ مصرف می کنند.

از استفاده در تصفیه آب شور گرفته تا جداسازی های تخصصی، عناصر موجود در مجموعه FilmTec™ به عملکرد بالا و در عین حال مقرون به صرفه از طریق توانایی خود در موارد زیر دست می یابند:

 • طیف وسیعی از شرایط عملیاتی را تحمل کنید.
 • در فشارهای پایین بسیار کارآمد عمل کنید.
 • پایداری ساختاری و pH عالی را حفظ کنید.
 • مقاومت در برابر رشد باکتری
 • تولید شار غشایی عالی و دفع نمک.

در این ویدیو میخواهیم موضوعات زیر را بررسی کنیم :

فیلتر ممبران چیست

فیلتر ممبران یک فرآیند جداسازی فشار محور است که از یک غشاء برای الک مکانیکی و شیمیایی ذرات و ماکرومولکول ها استفاده می کند.

بهترین فیلتر ممبران تصفیه آب

قبل از انتخاب بهترین فیلتر ممبران تصفیه آب لازم است از کارشناسان آبنوس پالایش مشاوره بگیرید . همه چیز بستگی به نوع آبی دارد که می خواهید به آن برسید.

قیمت ممبران تصفیه آب

قیمت ممبران تصفیه آب RO می توانند 3 تا 5 سال عمر کنند. هزینه‌های سالانه از 60 دلار تا 200 دلار متغیر است برای دریافت لیست قیمت فیلتر ممبران فیلمتک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چرا فیلتر ممبران فیلمتک را پیشنهاد می کنیم و بررسی قیمت فیلتر ممبران امریکایی


فیلتر ممبران فیلمتک طراحی شده برای تصفیه آب های چالش برانگیز و دستیابی به جداسازی های تخصصی
از جداسازی نمک‌ها، جامدات و سایر مواد از آب تا تولید آب فوق‌العاده خالص، مجموعه ™FilmTec به رفع انواع نیازهای دشوار امروزی در تصفیه آب کمک می‌کند.
تصفیه آب فرآیندی
آب فوق خالص
آب شهری
آب تجاری
آب آشامیدنی خانگی
دفع بیشتر نمک و بهره وری بالاتر
عناصر غشایی اسمز معکوس ™FilmTec در تصفیه آب فرآیندهای صنعتی بسیار موثر هستند. در بسیاری از سیستم های صنعتی، عناصر RO همچنین به عنوان پیش تصفیه برای بسترهای رزین تبادل یونی (IX) عمل می کنند. به دلیل ویژگی‌های استثنایی، فناوری ™FilmTec می‌تواند به کاهش سرمایه‌گذاری، کاهش هزینه‌های عملیاتی و انعطاف‌پذیری بیشتر برای گسترش سیستم در آینده کمک کند.

عناصر نمونه کار که برای تصفیه آب فرآیندی به خوبی کار می کنند عبارتند از:

عناصر آب شور ™FilmTec، که دارای سطح غشایی بی‌نظیر با فعالیت بالا هستند که عملکرد دفع نمک معمولی 99.5 درصد یا بیشتر را تولید می‌کنند.
عناصر آب شور کم انرژی ™FilmTec، که به طور خاص برای پاسخگویی به تقاضای در حال ظهور برای عملکرد سیستم RO با فشار پایین طراحی شده اند. این عناصر به کاهش هزینه های عملیاتی بدون به خطر انداختن دفع نمک یا بهره وری بالا کمک می کنند.
المان‌های غشایی اسمز معکوس ™FilmTec که قبل از بسترهای تبادل یونی نصب می‌شوند، که به کاهش چشمگیر هزینه‌های عملیاتی دیمینرالایزر کمک می‌کنند. پیش تصفیه آب برای آرایش دیگ با این عناصر سیلیس، مواد جامد محلول و کربن آلی کل (TOC) را حذف می کند، عمر رزین ها را افزایش می دهد و استفاده از بازسازی شیمیایی، حمل و نقل زباله و هزینه های نگهداری را کاهش می دهد.
عناصر غشایی اسمز معکوس ™FilmTec که در سیستم‌های RO دو گذر استفاده می‌شوند که آب با خلوص بالا را در یک فرآیند مداوم تولید می‌کنند. برای کاربردهایی با الزامات کمتر سختگیرانه خلوص آب، این عناصر می توانند به طور مقرون به صرفه در سیستم های RO تک گذر نیز استفاده شوند.
شرکت آبنوس پالایش واردکننده و  نمایندگی ممبران فیلمتک ، برای دریافت مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید.

خرید فیلتر ممبران فیلمتک
%6 تخفیف
ممبران 4 اینچ فیلمتک (FILMTEC) مدل BW30-4040
ممبران 4 اینچ فیلمتک (FILMTEC) مدل BW30-4040 6,300,000تومان
%3 تخفیف
ممبران تصفیه آب فیلمتک (FILMTEC DOW) سایز 8 اینچ مدل BW30-400
ممبران تصفیه آب فیلمتک (FILMTEC DOW) سایز 8 اینچ مدل BW30-400 15,300,000تومان

مزایای فیلتر ممبران فیلمتک filmtec اصلی آمریکایی

کاهش آلودگی بیشتر

آب فوق خالص که برای شستشوی مدارهای مجتمع در تولید نیمه هادی استفاده می شود، به مقاومت شدید 18.2 مگا اهم بر سانتی متر نیاز دارد. مجموعه فیلمTec™ شامل عناصر غشایی اسمز معکوس است که پتانسیل آلودگی در سیستم های پردازش آب فوق خالص را تا حد زیادی کاهش می دهد.

سایر پیشرفت های عنصر FilmTec™ عبارتند از:

یک شستشوی TOC تا کمتر از 20ppb در یک ساعت.
ایزوپروپیل الکل عالی (IPA) و رد سیلیس.
آزمایش شده و برای کاربرد در فرآیندی پذیرفته شده است که در آن PH خوراک بالاتر امکان دفع بالاتر آنیون های اسید ضعیف مانند بور و سیلیس را فراهم می کند.

رد نمک قابل اعتماد و مقاومت باکتریایی


عناصر غشایی اسمز معکوس FilmTec™ در سطح جهانی برای رفع نیازهای روزافزون تامین آب آشامیدنی امروزی استفاده می شوند. این عناصر در نمک زدایی آب دریا با قابلیت اطمینان ثابت، عمر طولانی، قابلیت دفع نمک بالا و مقاومت در برابر رسوب باکتریایی برتری دارند.

عناصر آب شور FilmTec™ LE (کم انرژی) می توانند حجم زیادی از آب را در فشارهای کاری کم تصفیه کنند. فشارهای عملیاتی کم به معنای کاهش هزینه های عملیاتی با حفظ بهره وری بالا است.

از عناصر نانوفیلتراسیون FilmTec™ (NF) نیز برای تصفیه آب آشامیدنی عمومی در مناطقی استفاده می‌شود که سطح بالایی از دفع سدیم ممکن است با غشاهای RO مورد نیاز نباشد، اما نمک‌های دیگر مانند کلسیم و منیزیم باید حذف شوند. نرم کردن غشاء NF در مقایسه با نرم‌کننده آهک و نرم‌کننده زئولیت کلرید سدیم (NaCl) جایگزین ارزان‌تری است. به طور خاص، غشای نانوفیلتراسیون FilmTec™ NF270 پس از تمیز کردن مکرر، دفع نمک کم، مصرف انرژی پایین و عملکرد پایدار را ارائه می دهد. این ویژگی ها آن را به گزینه ای اصلی برای آب های سطحی آلوده تبدیل می کند.

عملکرد قابل پیش بینی
عناصر غشایی اسمز معکوس FilmTec™ در انواع کاربردهای تجاری، از رستوران‌ها تا کارواش‌ها و هتل‌ها تا آزمایشگاه‌های پزشکی و علمی استفاده می‌شوند. آنها عملکرد بسیار قابل پیش بینی، دفع نمک بالا و نرخ جریان بالا را ارائه می دهند.

عناصر FilmTec™ برای سیستم هایی با هر اندازه و نیاز آبی در دسترس هستند.

اکثر عناصر سیستم تجاری

FilmTec™ به صورت خشک یا به صورت مرطوب سنتی در دسترس هستند. عناصر خشک وزن کمتری دارند، می توانند راحت تر ذخیره شوند و نسبت به عناصر مرطوب ماندگاری بیشتری دارند. از آنجایی که هیچ راه حل ذخیره ای برای شستشو وجود ندارد، عناصر خشک نیز آسان تر هستند و نصب آن زمان کمتری می برد.

بالاترین کیفیت موجود


عناصر FilmTec™ که به دلیل موقعیت برند نخبه خود شناخته می شوند، آب آشامیدنی خانگی با کیفیت بالا، از جمله عناصر آب آشامیدنی کم فشار که قادر به تامین تصفیه آب کل خانه و نقطه استفاده هستند، تولید می کنند.

عناصر RO آب شیر FilmTec™ دارای فناوری غشایی پیشرفته هستند و قابلیت اطمینان و ثبات فوق العاده ای را ارائه می دهند. فرآیند ساخت خودکار ما امکان تولید دقیق هر عنصر را با مشخصات محکم و از پیش تعریف شده فراهم می کند.

مانند تمام عناصر غشایی اسمز معکوس FilmTec™، عناصر آب آشامیدنی خانگی با دقت ساخته شده و به طور کامل آزمایش شده اند تا اطمینان حاصل شود که عملکرد قابل پیش بینی، بدون مشکل و عملکرد بالا ثابتی را ارائه می دهند. آنها طیف وسیعی از نیازهای حجم آب را برآورده می کنند، از 24 گالن در روز تا 800 گالن در روز. این عناصر برای حمل خشک در دسترس هستند.

ساخت دقیق برای کیفیت نهایی


المان‌های غشایی اسمز معکوس FilmTec™ که در تأسیسات دارای گواهی ISO 9002 ما ساخته شده‌اند، با استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری ساخت دقیق صنعت تولید می‌شوند. با مواد اولیه مرغوب،
این عناصر به دستیابی به استحکام، دوام و قوام بالا کمک می کنند.

ما به طور کامل عناصر خود را آزمایش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها عملکرد قابل پیش بینی و بدون مشکل را ارائه می دهند. فرآیند کنترل کیفیت ما شامل آزمایش بصری و خلاء خطوط چسب و آزمایش مرطوب برای تأیید رد و عملکرد جریان است.

در نتیجه، عناصر FilmTec™ تفاوت های بسیار کمی را از عنصر به عنصر نشان می دهند. هر یک از عناصر مرطوب ما قبل از حمل و نقل با یک محلول ذخیره سازی در یک کیسه مانع اکسیژن بسته بندی می شود تا احتمال آلودگی بیولوژیکی به حداقل برسد.

ما کیفیت و عملکرد عناصر FilmTec™ را با ضمانت محدود سه ساله قوی و خدمات و پشتیبانی گسترده تضمین می کنیم.

فیلتر ممبران تصفیه آب اسمز معکوس RO چگونه کار می کند و باعث حذف چه آلاینده هایی از آب می شود؟

در فرایند اسمز معکوس، با استفاده از یک پمپ فشار بالا برای اعمال فشار در سمت محلول غلیظ استفاده می شود. با اعمال فشار آب از سمت محلول غلیظ به سمت محلول رقیق حرکت می کند. با استفاده از اسمز معکوس، حدود 95 تا 99 درصد نمک ها و املاح موجود در آب حذف می شوند. مقدار فشار لازم برای ایجاد این جریان، به آب ورودی بستگی دارد، هرچه غلظت آب بیش تر باشد، فشار بیش تری برای غلبه بر فشار اسمزی مورد نیاز است.

بعد از عبور آب از غشای اسمز معکوس، دو جریان آب تصفیه شده بدون آلاینده و املاح و هم چنین آب غلیظ و آلوده را به عنوان خروجی داریم. آب تصفیه شده مورد استفاده قرار گرفته و آب غلیظ نیز به عنوان پساب فرایند اسمز معکوس دور ریخته می شود.

آب ورودی به غشای اسمز معکوس تحت فشار وارد می شود، در نتیجه مولکول های آب از غشای نیمه تراوا عبور کرده و دیگر آلاینده ها، نمک ها و املاح اجازه عبور ندارند؛ این مواد به سمت پساب هدایت شده و دور ریخته می شوند. در برخی از سیستم های تصفیه آب RO، پساب را نیز وارد زهکش کرده و یا به آب خوراک اضافه می کنند. به آب عبوری از غشا آب تصفیه شده یا Permeat گفته می شود، که حدود 95 تا 99 درصد نمک های آن حذف شده است.

اما حال می خواهیم بدانیم تکنولوژی قدرتمند اسمز معکوس، باعث حذف چه آلاینده هایی از آب می شود؟ همان طور که گفته شد، اسمز معکوس قادر به حذف 99% نمک ها، ذرات کلوئیدی، مواد آلی، باکتری ها، املاح، رسوبات و کلیه جامدات محلول در آب (TDS) می باشد.

غشای اسمز معکوس، آلاینده های آب را بر اساس اندازه آنها حذف می کند. هر آلاینده ای با وزن مولکولی بزرگ تر از 200 با اجرای درست فرایند اسمز معکوس از آب حذف می شود. بنابر این واضح است که مولکول آب با وزن مولکولی 18 به راحتی از غشا عبور خواهد کرد. علاوه بر اندازه، آلاینده هایی با بار یونی بزرگ تر نسبت به آب نیز قادر به عبور از غشای نیمه تراوا نمی باشند.

از اسمز معکوس در تصفیه آب های شور مانند آب دریا، آب های سطحی یا اصطلاحا لب شور و آب های زیر زمینی استفاده می شود، که خود نشان دهنده قدرت بالای این فرایند در تصفیه آب است.

انواع فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی RO برای آب های مختلف

ممبران های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس بر اساس نوع آب ورودی به دو دسته ممبران های BW (Brakish Water) و ممبران های SW (Sea Water) تقسیم می شوند. ممبران های BW برای تصفیه آب های لب شور و ممبران های SW برای تصفیه آب های شور مانند آب دریا مورد استفاده قرار می گیرند.

 

برای سنجش نوع و کیفیت آب ورودی به ممبران از معیاری به نام TDS استفاده می شود. در صورتی که TDS آب ورودی به ممبران از 10،000 میلی گرم بر لیتر کمتر باشد، از ممبران های BW و اگر TDS آب ورودی بالاتر از این عدد باشد، از ممبران های SW برای تصفیه آن استفاده می شود.

 

فیلترهای ممبران بر اساس ظرفیت تصفیه آبی که دارند نیز به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. این ممبران ها در قطرهای 2.5، 4 و 8 اینچ در بازار موجود می باشند. ممبران های 4 و 8 اینچ برای مصارف صنعتی و ممبران های 2.5 اینچ برای سیستم های تصفیه آب خانگی قابل استفاده هستند.

ممبران های میکروفیلتراسیون (MF)

ممبران های میکروفیلتراسیون قادر به حذف ذرات با اندازه تقریبی 0.03 تا 10 میکرون از آب می باشند. برای حذف این ذرات توسط روش میکروفیلتراسیون، به فشار حدود 15 PSI تا 60 PSI نیاز است. مواد و آلاینده هایی که توسط میکروفیلتراسیون از آب حذف می شوند شامل: شن، ماسه، گل و لای، لجن، خاک، جلبک و برخی از انگل ها و باکتری ها می باشند. اما روش میکروفیلتراسیون، معمولا باعث حذف ویروس ها نمی شوند. برای حذف میکروارگانیزم های آب مانند ویروس ها در کنار میکروفیلتراسیون از یک فیلتر اشعه UV استفاده می شود.

 

 

از کاربردهای دیگر این فناوری، جلوگیری از تشکیل رسوب می باشد. با توجه به این موضوع، از کاربردهای روش میکروفیلتراسیون، در بخش پیش تصفیه سیستم های نانوفیلتراسیون و یا اسمز معکوس است، که از ایجاد رسوب و کاهش عملکرد و طول عمر این سیستم ها جلوگیری کند. در ادامه در رابطه با روش های نانوفیلتراسیون و اسمز معکوس نیز توضیح خواهیم داد.

فیلتر ممبران اولترافیلتراسیون (UF)


در روش اولترافیلتراسیون، ذرات تا ابعاد 0.01 میکرون با فشار کاری بین 30 تا 100 PSI از آب حذف می شوند. اولترافیلتراسیون علاوه بر حذف تمامی ذراتی که توسط میکروفیلتراسیون حذف می شوند، توانایی حذف بخش زیادی از ویروس ها را نیز دارد. برای اطمینان از حذف همه میکروارگانیزم ها، توصیه می شود از یک وسیله ضد عفونی کننده در کنار ممبران های UF استفاده کنید.

فیلتر ممبران های اسمز معکوس (RO) 

ممبران های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس RO، قدرتمندترین ممبران ها برای تصفیه آب می باشند. این ممبران ها تقریبا می توانند کل مواد معدنی محلول در آب را حذف کنند. هم چنین ممبران های RO قادر به حذف فلزات سنگین، مواد آلی، انگل ها، باکتری ها و ویروس های موجود درآب نیز هستند. برای به حداکثر رساندن اثر بخشی عملکرد اسمز معکوس، این روش همزمان با چند روش تصفیه دیگر ترکیب می شود.

بازدهی یک فیلتر ممبران RO به فشار و دمای آب ورودی بستگی دارد. غشای نیمه تراوای اسمز معکوس در فشار 65 PSI و دمای 77 درجه فارنهایت تست می شود. هر تغییری در هر یک از این دو پارامتر، هر اندازه هم کم باشد، باعث تغییر در عملکرد غشاء می شود.

ممبران های RO با توجه به نوع و شرکت سازنده دارای محدودیت های عملیاتی مختلفی می باشند. برای آگاهی از این محدودیت ها می توانید به کاتالوگ یا دیتا شیت ارائه شده از طرف شرکت سازنده مراجعه کنید. در هر صورت برخی از محدودیت های عمومی وجود دارند که برای همه ممبران ها یکسان می باشند. برخی از این موارد در زیر آمده است:

1- محدودیت دما و PH آب ورودی
ممبران ها قادر به تصفیه آب ورودی با حداکثر دمای 45 درجه سانتی گراد می باشند. PH نیز یکی دیگر از پارامترهای مهم تاثیرگذار بر عملکرد و کیفیت فیلتراسیون ممبران ها می باشد؛ محدوده PH مناسب برای ممبران ها بین 2 تا 12 است.

2- کلر
کلر به عنوان پیش تصفیه اسمز معکوس به آب ورودی به دستگاه های تصفیه آب صنعتی اضافه می شود. لایه ای از ممبران RO که باعث جذب و حذف آلاینده های آب می شود، از جنس پلی آمید ساخته شده است و در برابر حضور کلر در آب بسیار آسیب پذیر است. حد مجاز کلر آزاد برای ممبران، کمتر از 0.1 میلی گرم در لیتر می باشد، میزان کلر بیش از این مقدار باعث تخریب غشای لایه پلی آمیدی و از بین رفتن کامل ممبران خواهد شد.

ممبران های نانوفیلتراسیون (NF)

ممبران های نانوفیلتراسیون، قادر به حذف ذرات تا ابعاد 0.001 میکرون می باشند. این ممبران ها دارای حفره های ریزتری نسبت به ممبران های میکروفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون می باشند، بنابر این عبور آب از این ممبران ها نیازمند فشار بالاتری در حدود 150 PSI می باشد. ممبران های NF قادر به حذف کلیه ذرات و آلاینده های دو روش قبلی نیز هستند.

آب خروجی تصفیه شده توسط ممبران های نانوفیلتراسیون، دارای خاصیت قلیایی کمی است، بنابر این خاصیت خورندگی دارد. در نتیحه باید با استفاده از روش هایی مانند اضافه کردن بخشی از آب ورودی به آب تصفیه شده خروجی یا دیگر روش های افزایش خاصیت قلیایی آب، خاصیت خورندگی آب خروجی از این ممبران ها را کاهش داد.

ممبرانهای NF سختی آب را نیز حذف می کنند. توصیه می شود در صورتی که از این ممبران ها برای کاهش سختی آب استفاده می شود، از یک سیستم پیش تصفیه قبل از آنها استفاده شود تا از تشکیل رسوب یون های سخت بر روی ممبران و خرابی آن جلوگیری کند.

11 نظر

  1. سلام و عرض احترام. محلول های شستشوی فیلتر ممبران و در آبنوس پالایش میتونید تهیه کنید ولی در ابتدا باید ببینید مشکل پیش اومده برای فیلتر ممبران شما چی هست. چون فولینگ فیلتر ممبران انواع مختلفی دارند مثل فولینگ سیلیسی فیلتر ممبران، فولینگ آلی فیلتر ممبران، فولینگ فلزی (عموما فلزات سنگین) فیلتر ممبران، فولینگ سولفات کلسیم فیلتر ممبران و . . . برای این مشخص شدن نوع فولینگ فیلتر ممبران دستگاه تون پیشنهاد میکنم از کارشناسان آبنوس پالایش مشاوره رایگان بگیرین.

 1. درود بر شما . از کجا می تونم بفهمم فیلتر ممبران اصلی هست؟ راهی برای تشخیص ممبران های اصل فیلمتک از تقلبی اونا وجود داره؟

  1. تشخیص ممبران های اصلی از تقلبی کار ساده ای نیست، اما با در نظر گرفتن مواردی از قبیل جنس، برند، وزن و … می توان تا حدودی از اصل بودن محصول اطمینان پیدا کرد. اما به طور کلی خرید فیلتر ممبران اصل باید با مراجعه به فروشگاه ها یا سایت های معتبر انجام شود. این تنها راه حل اطمینان از خرید محصول اصل می باشد.

 2. فیلترهای ممبران برندهای مختلف از نظر کیفیت با هم خیلی فرق دارن؟ این که برای چه کاربردی از چه فیلتر ممبرانی و چه برندی استفاده کنم مهمه؟

  1. طبیعتا تفاوتی بین برندهای مختلف از لحاظ کیفیت وجود دارد، اما در میان برندهای معتبر فیلتر ممبران معمولا از برندهای مختلف فیلترهای ممبران معادل در برند دیگر وجود دارد که فقط از نظر قیمت با یکدیگر تفاوت دارند. بنابر این توصیه می شه اگه قصد خرید فیلترهای ممبرhن رو دارید از طریق شماره های سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما رو راهنمایی کنند

 3. سلام. ممبران های ال جی و هایدروناتیک و فیلمتک از لحاظ کیفیت با هم فرقی دارن؟ چه ممبرانی رو بخریم بهتر هست؟

  1. بین فیلترهای ممبران صنعتی برندهای مختلف از نظر کیفیت و نوع ساختار تفاوت های جزئی وجود داره. ولی برندهایی که نام بردید همه جزو برندهای برتر تولید کننده فیلتر ممبران در دنیا هستند و تفاوت زیادی ندارن، اما گاهی با توجه به شرایط سیستم و آب ورودی شاید نیاز به استفاده از مدل مشخصی از یک برند باشه به همین دلیل توصیه می کنیم برای انتخاب محصول مناسب با مشاوران ما در تماس باشید.

 4. سلام آیا برای تعویض ممبران های دستگاه باید از همون برند قبلی استفاده بشه یا می شه معادل اون مدل از برندهای دیگه فیلتر ممبران موجود در بازار هم استفاده کنیم؟

  1. سلام توصیه می شه که از همون برند ممبران مجددا استفاده کنید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما رو راهنمایی کنن.

 5. سلام بر شما. چه فیلتر ممبرانی برای تصفیه آب صنایع داروسازی مناسبه؟ بین فیلتر ممبران فیلمتک و برندهای دیگه ممبران تصفیه آب صنعتی برای این کار تفاوتی توی کیفیت هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.