ممبران تصفیه آب – خرید و قیمت ممبران صنعتی membrane

ممبران صنعتی تصفیه آب چیست و چگونه کار میکند ؟

فیلتر ممبران (ممبرین) صنعتی دستگاه تصفیه آب صنعتی ،  از چندین لایه ی نازک الیاف که به دور یک لوله به صورت پاکت های جداگانه به هم پیچیده شده اند و آب ورودی (Feed Water) پس از عبور از بین غشا ممبران و حذف ذرات اضافی آن عبور کرده  و از طرف دیگر فیلترممبران صنعتی ، آب تصفیه شده (Permeate Water) خارج میشود.

تکنولوژی مورد استفاده در دستگاه های تصفیه آب صنعتی ، اسمز معکوس با استفاده از فیلتر ممبران صنعتی RO عملیات تصفیه و خالص سازی آب را انجام می دهد.

فرایندی که در فیلتر ممبران صنعتی اتفاق می افتد عکس فرایند اسمزی است، که برای ایجاد جریان معکوس از فشاری که توسط پمپ دستگاه تامین می شود ، استفاده می کنند.

شرکت آبنوس پالایش وارد کننده انواع ممبران صنعتی از برندهای : ممبران filmtec یا فیلمتک ساخت کشور آمریکا و ممبران ممبران CSM ساخت کشور کره جنوبی

فیلتر ممبران صنعتی اسمز معکوس در انواع فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی و فیلتر ممبران دریایی تولید می شوند. هر یک از انواع فیلتر ممبران با توجه به مشخصات آب ورودی قابلیت حذف آلاینده های مختلف و کاهش TDS آب را دارند.

 

تشخیص فیلتر ممبران اصلی :

فیلتر ممبران اصلی ترین و مهمترین جزء یک دستگاه آب شیرین کن می باشد،به همین دلیل خرید فیلتر ممبران اصلی و تشخیص فیلتر ممبران اصلی  از ممبران تقلبی بسیار مهم می باشد.

متاسفانه به دلیل افزایش نرخ ارز و در نتیجه بالا رفتن قیمت تجهیزات از جمله فیلتر ممبران دستگاه آب شیرین کن ، بعضی از فروشندگان اقدام به فروش ممبران هایی مینمایند که قبلا استفاده شده و پس از یک بار شستشو و بسته بندی مجددا آن را به فروش میرسانند.

در ادامه به نکاتی میپردازیم که با در نظر گرفتن آن ها میتوانید فیلتر ممبران با کیفیت و اورجینال خریداری نمایید :

مهمترین نکته در خرید فیلتر ممبران اصل ، تهیه آن از وارد کنندگان اصلی و با سابقه این محصول، می باشد.

 شرکت آبنوس پالایش وارد کننده انواع ممبران صنعتی از برندهای : ممبران filmtec یا فیلمتک ساخت کشور آمریکا و ممبران ممبران CSM ساخت کشور کره جنوبی

روش های تشخیص فیلتر ممبران اصلی و تقلبی :

 • بسته بندی ممبران اصلی : ظاهر بسته بندی فیلترهای تقلبی بسیار بی کیفیت بوده و گاهاً باز شدن چند باره کارتن و چسب زدن درب کارتن کاملا مشخص می باشد.
 • بررسی مشخصات فنی : یکی از موارد بررسی ممبران اصلی تعداد لایه های ممبران می باشد که در این مورد میتوان با دانلود مشخصات فنی هر ممبران و مطابقت آن با محصول خریداری شده از خرید فیلتر ممبران با کیفیت مطمعن شد.
 • بوی مواد نگهدارنده : پس از باز نمودن بسته بندی ممبران، می بایست بوی مواد نگهدارنده داخل بسته بندی فیلتر ممبران را متوجه شوید. لازم به ذکر است مواد نگهدارنده جهت جلوگیری از رشد میکروب و میکرو ارگانیسم ها به داخل بسته بندی اضافه میشود.
 • وزن ممبران : وزن فیلتر ممبران اصلی سنگین تر از ممبران های تقلبی می باشد.
 • ظاهر ممبران : در بعضی از موارد فیلترهای ممبران تقلبی پس از باز شدن و قبل از مصرف در کناره های فیلتر، مقدار کمی جلبک سبز رنگ مشاهده می شود.
 • سریال نامبر : غشاهای ممبران اصلی بر روی کارتن دارای سریال نامبر Serial Number معتبر و قابل استعلام می باشند.

فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی

ممبران تصفیه آب اسمز معکوس (RO) نقش کلیدی در واحدهای تصفیه آب دارند، زیرا از آنها برای حذف نمک ها و سایر آلاینده ها به طور موثر استفاده می شود. عملکرد ممبرین تصفیه آب  تحت تأثیر بسیاری از عوامل مختلف مانند ویژگی های تغذیه و پارامترهای عملیاتی در طول عملیات قرار می گیرد. هدف از این مطالعه، تجزیه و تحلیل تأثیر ویژگی‌های خوراک تصفیه آب صنعتی شهری (رسانایی، پتانسیل کاهش اکسیداسیون (ORP)، کل جامدات معلق (TSS)، کدورت و نیاز شیمیایی اکسیژن (COD)) و پارامترهای عملیاتی (فشار خوراک، جریان، جریان) است. نرخ و دما) بر عملکرد ممبران تصفیه آب RO در یک کارخانه بازیافت تصفیه آب صنعتی شهری با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشین (ML). XGBoost، جنگل تصادفی، شبکه‌های عصبی مصنوعی (ANN) و رگرسیون خطی چندگانه (MLR) برای پیش‌بینی سه شاخص عملکرد ممبران RO (تفاوت فشار در ممبران ، عبور نمک و نرخ جریان نفوذ) مورد استفاده قرار گرفتند. روش‌هایی که می‌توانند عبور نمک، نرخ جریان نفوذ و اختلاف فشار در بین ممبران تصفیه آب را با بالاترین دقت پیش‌بینی کنند به ترتیب به‌عنوان ANN، جنگل تصادفی و MLR یافت شدند. با توجه به مدل‌های توسعه‌یافته، دما متغیری است که بر هر سه پارامتر عملکرد RO تأثیر می‌گذارد.

فهرست مطالب

افزایش طول عمر ممبران صنعتی با رعایت چند نکته :

 1.  چنانچه فیلتر ممبران دستگاه آب شیرین کن برای مدت زیادی قرار است که کار نکند حتما از مواد نگهدارنده و شوینده ممبران استفاده نمایید.
 2. در صورتی که تولید فیلتر ممبران صنعتی بیشتر از 10% افت داشت حتما عملیات شستشو ممبران یا همان CIP صورت پذیرد.
 3. کدورت آب ورودی به سیستم و فیلتر ممبران ها یا همان SDI حتما کمتر از 5 باشد.
 4. یکی از خطرناک ترین موارد برای تخریب ممبران، فولینگ بیولوژیکی یا همان گرفتگی ممبران توسط میکروارگانیسم ها و میکروب می باشد. جهت جلوگیری از این مورد باید حتما عملیات کلر زنی آب انجام شود و یا میکروب آب ورودی به سیستم توسط دستگاه یووی آب حذف گردد.
 5. کلر موجود در آب خام می بایست قبل از رسیدن به فیلتر ممبران توسط فیلتر کربن یا تزریق متابی سولفیت سدیم حذف شود در غیر اینصورت آسیب جدی به غشا وارد میشود.
 6. بعد از اولین استفاده از ممبران سطح فیلتر می بایست همیشه مرطوب باشد.
 7. فشار آب در صورتی که بالاتر از فشار طراحی شده در سیستم باشد سبب تلسکوپی شدن و خراب شدن فیلتر ممبران میشود.
 

مشخصات فنی فیلتر ممبران صنعتی فیلمتک

مشخصات فنی ممبرین دریایی فیلمتک ( ممبران دریایی 8 اینچ  SW30HRLE-400 )
حداکثر دمای عملیاتی113°F (45°C)
حداکثر فشار عملیاتی1,200 psig (83 bar)
حداکثر افت فشار عنصر15 psig (1.0 bar)
محدوده pH ، عملیات مداوم 2 – 11
محدوده pH، تمیز کردن کوتاه مدت (30 دقیقه)1 – 13
حداکثر شاخص چگالی سیلت خوراک (SDI)SDI 5
تحمل کلر آزاد< 0.1 ppm
 
مشخصات فنی ممبرین 8 اینچ فیلمتک ( ممبران 8 اینچ  FILMTECH BW30-400 )
حداکثر دمای عملیاتی113°F (45°C)
حداکثر فشار عملیاتی600 psig (41 bar)
حداکثر افت فشار عنصر15 psig (1.0 bar)
محدوده pH ، عملیات مداوم 2 – 11
محدوده pH، تمیز کردن کوتاه مدت (30 دقیقه)1 – 13
حداکثر شاخص چگالی سیلت خوراک (SDI)SDI 5
تحمل کلر آزاد< 0.1 ppm
 
مشخصات فنی ممبرین دریایی فیلمتک ( ممبران دریایی 4 اینچ  SW30HRLE-4040 )
حداکثر دمای عملیاتی113°F (45°C)
حداکثر فشار عملیاتی1,200 psig (83 bar)
حداکثر افت فشار عنصر15 psig (1.0 bar)
محدوده pH ، عملیات مداوم 2 – 11
محدوده pH، تمیز کردن کوتاه مدت (30 دقیقه)1 – 13
حداکثر شاخص چگالی سیلت خوراک (SDI)SDI 5
تحمل کلر آزاد< 0.1 ppm
 
مشخصات فنی ممبرین 4 اینچ فیلمتک ( ممبران 4 اینچ  FILMTECH BW30-4040 )
حداکثر دمای عملیاتی113°F (45°C)
حداکثر فشار عملیاتی600 psig (41 bar)
حداکثر افت فشار عنصر15 psig (1.0 bar)
محدوده pH ، عملیات مداوم 2 – 11
محدوده pH، تمیز کردن کوتاه مدت (30 دقیقه)1 – 13
حداکثر شاخص چگالی سیلت خوراک (SDI)SDI 5
تحمل کلر آزاد< 0.1 ppm
 

نقش فیلتر ممبرین تصفیه آب اسمز معکوس (RO) چیست ؟

فیلتر ممبرین تصفیه آب اسمز معکوس (RO) نقش کلیدی در واحدهای تصفیه تصفیه آب صنعتی دارند، زیرا از آنها برای حذف نمک ها و سایر آلاینده ها به طور موثر استفاده می شود. عملکرد ممبران تصفیه آب RO تحت تأثیر بسیاری از عوامل مختلف مانند ویژگی های تغذیه و پارامترهای عملیاتی در طول عملیات قرار می گیرد.

روش‌هایی که می‌توانند عبور نمک، نرخ جریان نفوذ و اختلاف فشار در بین ممبران را با بالاترین دقت پیش‌بینی کنند به ترتیب به‌عنوان ANN، جنگل تصادفی و MLR یافت شدند. با توجه به مدل‌های توسعه‌یافته، دما متغیری است که بر هر سه پارامتر عملکرد RO تأثیر می‌گذارد. مشخص شد که عبور نمک بسیار تحت‌تاثیر هدایت آب خوراک قرار می‌گیرد و نرخ جریان خوراک به عنوان تأثیرگذارترین پارامتر برای نرخ جریان نفوذ و اختلاف فشار تعیین شد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (RO) در شرکت فنی و مهندسی آبنوس پالایش به طور سفارشی برای حجم مورد نیاز تصفیه آب صنعتی شما توسط تیمی مجرب متشکل از مهندسین کاربردی مکانیک و شیمی طراحی و ساخته می‌شود. ما با ارائه بهترین قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی همراه با کیفیت بالا و استاندارد‌های بین‌المللی و همچنین عملکرد طولانی مدت سعی در افزایش اعتماد و رضایت شما را داریم.

فیلتر ممبران آب شیرین کن نقش کلیدی در واحدهای تصفیه آب صنعتی دارند، زیرا از آنها برای حذف نمک ها و سایر آلاینده ها به طور موثر استفاده می شود. عملکرد ممبران RO تحت تأثیر بسیاری از عوامل مختلف مانند ویژگی های تغذیه و پارامترهای عملیاتی در طول عملیات قرار می گیرد. هدف از این مطالعه، تجزیه و تحلیل تأثیر ویژگی‌های خوراک تصفیه آب صنعتی شهری (رسانایی، پتانسیل کاهش اکسیداسیون (ORP)، کل جامدات معلق (TSS)، کدورت و نیاز شیمیایی اکسیژن (COD)) و پارامترهای عملیاتی (فشار خوراک، جریان، جریان) است. نرخ و دما) بر عملکرد ممبران RO در یک کارخانه بازیافت تصفیه آب صنعتی شهری با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشین (ML). XGBoost، جنگل تصادفی، شبکه‌های عصبی مصنوعی (ANN) و رگرسیون خطی چندگانه (MLR) برای پیش‌بینی سه شاخص عملکرد ممبران RO (تفاوت فشار در ممبران ها ، عبور نمک و نرخ جریان نفوذ) مورد استفاده قرار گرفتند. روش‌هایی که می‌توانند عبور نمک، نرخ جریان نفوذ و اختلاف فشار در بین ممبران ها را با بالاترین دقت پیش‌بینی کنند به ترتیب به‌عنوان ANN، جنگل تصادفی و MLR یافت شدند. با توجه به مدل‌های توسعه‌یافته، دما متغیری است که بر هر سه پارامتر عملکرد RO تأثیر می‌گذارد. مشخص شد که عبور نمک بسیار تحت‌تاثیر هدایت آب خوراک قرار می‌گیرد و نرخ جریان خوراک به عنوان تأثیرگذارترین پارامتر برای نرخ جریان نفوذ و اختلاف فشار تعیین شد.

تفاوت بین ممبرین لایه نازک و CTA چیست؟

ممبرین CTA (سلولز تری استات) یک ممبران محصول جانبی کاغذی است که به یک لایه مصنوعی متصل شده است. ممبرین های CTA طوری ساخته می شوند که اجازه تماس با کلر موجود در آب را می دهند. اینها به مقدار کمی کلر در منبع آب نیاز دارند تا از تشکیل باکتری روی آن جلوگیری شود. ممبرین های CTA دارای نرخ دفع 85-95٪ هستند.

ممبرین TFC (Thin Film Composite) از یک ماده مصنوعی ساخته شده است و نیاز به حذف کلر قبل از ورود آب به ممبرین دارد. کلر آسیب جبران ناپذیری به عنصر ممبرین لایه نازک وارد می کند – به همین دلیل، فیلترهای کربنی به عنوان پیش تصفیه در تمام سیستم های اسمز معکوس مسکونی با استفاده از ممبرین های TFC استفاده می شود. یک ممبرین لایه نازک نسبت به غشای CTA رد بیشتر (95-98٪) و عمر طولانی تری دارد.

آیا ممبرین های لایه نازک RO می توانند کلر را تحمل کنند؟
کلر سطح ممبرین های پلی آمیدی کامپوزیت لایه نازک را اکسید می کند و باعث می شود که ممبرین توانایی خود را در دفع یا دفع نمک ها از دست بدهد.

ممبرین های لایه نازک می توانند تا 1000 پی پی ام در ساعت کلر را تحمل کنند. ردپای فلزات اکسیداسیون را تسریع می کند. بنابراین کلر باید از آب تغذیه RO حذف شود.

تفاوت بین ممبرین های شیر و آب شور چیست؟
هیچ تفاوتی در مواد غشایی وجود ندارد. غشاهای آب شور دارای یک پوسته بیرونی از فایبرگلاس هستند در حالی که آب لوله کشی دارای پوشش نواری هستند. ساختار به  ممبرین های آب شور اجازه می دهد تا در فشارهای بالاتر مورد نیاز برای تصفیه آب شور کار کنند.

تفاوت های برندهای مختلف ممبران چیست؟

تفاوت انواع ممبرین چیست؟ آیا همه ممبرین های یک نوع (به عنوان مثال TFC) از تولید کنندگان مختلف یکسان هستند؟ (مثال: فیلتر روغن تویوتا با میتسوبیشی متفاوت است).

حق با شماست. اینها در ساخت و عملکرد بسیار شبیه هستند. مانند سایر محصولات، تفاوت اصلی در شهرت و قابلیت اطمینان سازنده است. با این حال، از آنجایی که تولید کنندگان متفاوتی وجود دارد، ممبرین ها بسته به سازنده در چندین نوع پیکربندی انتهایی وجود دارند. هنگام سفارش مخازن، باید مشخص کنید که قصد دارید از چه مارکی از ممبرین استفاده کنید تا آداپتورهای انتهایی مناسب را بتوان در آن تعبیه کرد. هنگام جایگزینی ممبران با مارک دیگری، باید مشخصات ممبرین را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پیکربندی انتهایی با آن سازگار است. جایگزینی مستقیم

تفاوت بین غشاهای مختلف جریان چیست؟

سوال: چرا عملکرد در ممبرین های مسکونی با درجه جریان مختلف متفاوت است؟ (24 gpd، 36 gpd، 100 gpd، و غیره) ممبران ها حتی به تعداد دفعاتی که رول شده اند یکسان به نظر می رسند.

پاسخ: مساحت مفید مواد غشایی در دو اندازه متفاوت است. به دلیل تفاوت در ناحیه غشایی که توسط پارچه های دیگر ساخته شده است، ظاهر یکسانی دارند.

تفاوت بین غشاهای خشک و مرطوب چیست؟

هنگامی که غشاهای لایه نازک ساخته می شوند، خشک می شوند. این غشاهای خشک زمانی که به درستی ذخیره شوند، ماندگاری نامحدودی دارند. غشاها هنگامی که با آب شسته یا آزمایش می شوند خیس می شوند. پس از خیس شدن، غشاها را نمی توان خشک کرد. غشاهای مرطوب باید حفظ شوند تا از رشد میکروارگانیسم ها روی آنها جلوگیری شود. این کار معمولا با استفاده از محلول 1-2 درصد متابی سولفیت سدیم انجام می شود. برای جزئیات بیشتر به دنبال اطلاعات مربوط به ذخیره سازی ممبرین ها باشید.

شرایط نگهداری و ماندگاری مناسب برای ممبرین

ذخیره سازی ممبرین ها
ممبرین ها را در مکانی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. محدودیت دمای ذخیره سازی غشاء 22 درجه فارنهایت تا 113 درجه فارنهایت (5.5- تا 45 درجه سانتی گراد) است.

در محلول 2% نگهدارنده غشایی AM-88 و 20% گلیسیرین AM-225 نگهداری کنید. این از انجماد زیر 32 درجه فارنهایت جلوگیری نمی کند، اما کریستال ها نرم هستند و ممبرین آسیب نمی بیند.

عناصر جدید را در بسته بندی اصلی نگهداری کنید.

هر 3 ماه یکبار مواد نگهدارنده را در عناصر حفظ شده بررسی کنید. اگر واضح نیست، حذف و دوباره نگهداری کنید. PH ماده نگهدارنده نباید کمتر از 3 باشد.

مدت زمان نگهداری عناصر حفظ شده 6 ماه تا 1 سال است.

زمان نگهداری عناصر خشک (جدید) نامحدود است و این عناصر می توانند دمای زیر 22 درجه فارنهایت را تحمل کنند.

خاموش شدن سیستم

با استفاده از روش تمیز کردن، ممبرین های موجود در سیستم را تمیز کنید.

محلول نگهدارنده را به گردش درآورید.

سیستم را خاموش کرده و دریچه ها را ببندید تا هوا وارد سیستم نشود.

یک بار در ماه مواد نگهدارنده را چک کنید.

در این ویدیو میخواهیم موضوعات زیر را بررسی کنیم :

فیلتر ممبران چیست

فیلتر ممبران یک فرآیند جداسازی فشار محور است که از یک غشاء برای الک مکانیکی و شیمیایی ذرات و ماکرومولکول ها استفاده می کند.

بهترین فیلتر ممبران تصفیه آب

قبل از انتخاب بهترین فیلتر ممبران تصفیه آب لازم است از کارشناسان آبنوس پالایش مشاوره بگیرید . همه چیز بستگی به نوع آبی دارد که می خواهید به آن برسید.

قیمت ممبران تصفیه آب

قیمت ممبران تصفیه آب RO می توانند 3 تا 5 سال عمر کنند. هزینه‌های سالانه از 60 دلار تا 200 دلار متغیر است برای دریافت لیست قیمت فیلتر ممبران فیلمتک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بررسی انواع فیلتر ممبران فیلمتک FilmTec ( تشخیص فیلتر ممبران اصلی آمریکایی )

فیلتر ممبران فیلمتک شامل محصولاتی با فناوری جداسازی است که در کاربردهای آب صنعتی، شهری، تجاری و مصرفی بسیار مؤثر است.

عناصر اسمز معکوس آب شور FilmTec™ Prime RO عملکرد را تا سطح اول افزایش می دهند و در عین حال به تأثیر پایداری بی نظیری می رسند. با استفاده از عناصر اسمز معکوس آب شور جدید برای کاربردهای صنعتی، تا 20 درصد انرژی کاهش یافته و در عین حال کیفیت نفوذپذیر را تا 60 درصد بهبود می بخشد.

محصولات FilmTec با بهره گیری از فناوری های اثبات شده و بسیار مؤثر، مانند اسمز معکوس (RO) و نانوفیلتراسیون (NF) نسبت به عناصر معمولی، مواد جامد و مواد آلی محلول بیشتری را دفع می کنند و انرژی کمتری برای تولید نفوذ مصرف می کنند.

از استفاده در تصفیه آب شور گرفته تا جداسازی های تخصصی، عناصر موجود در مجموعه FilmTec™ به عملکرد بالا و در عین حال مقرون به صرفه از طریق توانایی خود در موارد زیر دست می یابند:

 • طیف وسیعی از شرایط عملیاتی را تحمل کنید.
 • در فشارهای پایین بسیار کارآمد عمل کنید.
 • پایداری ساختاری و pH عالی را حفظ کنید.
 • مقاومت در برابر رشد باکتری
 • تولید شار غشایی عالی و دفع نمک.

بررسی انواع فیلتر ممبران در سیستم اسمز معکوس RO

فیلتر ممبران از فشار استفاده می کند تا آب یا هر نوع مایع حامل دیگری را از طریق یک غشای متخلخل یا نیمه تراوا وارد کند. این فرآیند ذرات معلق را از اجزای محلول و سیال جدا می کند.

فیلترممبران تصفیه آب صنعتی RO همچنین به عنوان غشاء فیلم های ریز متخلخل هستند که دارای رتبه بندی های خاصی برای اندازه منافذ خود هستند. اینها همچنین به عنوان فیلترهای میکرو متخلخل، صفحه نمایش یا غربال شناخته می شوند و میکروارگانیسم ها یا ذرات بزرگتر از اندازه منافذ آنها را از طریق فرآیند جذب سطحی حفظ می کنند. از طرف دیگر، ذرات کوچکتر از اندازه منافذ فیلتر غشایی معمولاً توسط مکانیسم‌های دیگری نگهداری می‌شوند.

انواع فیلتر ممبران سیستم RO

انواع مختلفی از فیلترهای ممبران در بازار موجود است. شرکت ها و تولید کنندگان مختلف محصولات مختلفی را ارائه می کنند. بهتر است در مورد انواع فیلترهای غشایی اطلاعاتی کسب کنید تا دقیقا بدانید چه چیزی با نیازهای شما مطابقت دارد.

فیلتر ممبران سلولز مخلوط

این فیلترها شامل استات سلولز و نیترات سلولز می باشد. آنها بسیار متخلخل، خالص هستند و زمان خیس شدن سریعی دارند. اینها فیلترهای غشایی استاندارد هستند که برای کاربردهای مختلف در آزمایشگاه‌ها مانند پایش هوا، تجزیه و تحلیل آلودگی، میکروبیولوژی و استریل کردن مایعات بیولوژیکی استفاده می‌شوند.

فیلتر ممبران استات سلولز

این فیلترها شامل دی استات سلولز و تری استات است. آنها قابل استریل، استحکام بالا و بار ساکن پایین هستند. می‌توانید از این فیلترهای غشایی برای کاربردهایی مانند سیتولوژی تشخیصی، فیلتر کردن محلول‌های آنزیمی، مطالعاتی که شامل اتصال گیرنده‌ها و بهبود بهبود ارگانیسم‌های گرم مثبت و سخت‌گیر هستند، استفاده کنید.

فیلتر ممبران استات سلولز پوشش داده شده

این فیلترها شامل استات سلولز است که روی تکیه گاه پلی استری که غیر بافته است ریخته می شود. این فیلترهای غشایی دارای ماتریس بار استاتیک کم همراه با بهبود سازگاری شیمیایی هستند. چنین فیلترهایی معمولاً به عنوان پیش فیلتر یا فیلتر شفاف کننده استفاده می شوند.

فیلتر ممبران PTFE  هیدروفیل

این فیلترها دارای حداکثر pH و مقاومت شیمیایی هستند. هنگامی که مرطوب هستند، از نظر نوری شفاف هستند و نرخ جریان بالایی را ارائه می دهند. می توانید از این فیلترهای غشایی برای HPLC و انواع دیگر مخلوط حلال های آلی و آبی استفاده کنید.

 فیلتر ممبران PTFE آبگریز

این فیلترها بسیار متخلخل، نازک هستند و مانند غشاهای نگهدارنده مطلق عمل می کنند. آنها حتی با بازهای قوی، اسیدهای قوی و حلال هایی که از نظر شیمیایی تهاجمی هستند بی اثر می مانند. می‌توانید از این فیلترهای غشایی برای استریل کردن گازها، تهویه گاز و هوا، یا برای شفاف‌سازی و استریل کردن اسیدهای قوی یا حلال‌هایی که با فیلترهای غشایی دیگر سازگار نیستند، استفاده کنید.

فیلتر ممبرین نایلون

اینها فیلترهای غشایی بسیار قوی هستند که در برابر حرارت مقاوم بوده و ذاتاً آبدوست هستند. آنها همچنین با حلال ها و محلول های الکلی و آبی سازگار هستند. شما می توانید از این فیلترها برای تهیه HPLC نمونه ها، گاز زدایی در خلاء و برای شفاف سازی و فیلتر استریل کردن محلول های حلال آلی و آبی استفاده کنید.

فیلتر ممبرین پلی کربنات

اینها از نظر نوری شفاف هستند و دارای منافذ استوانه ای هستند که بسیار یکنواخت هستند. آنها پایدار هستند، مقاومت شیمیایی برتر و پایداری حرارتی کافی دارند. شما می توانید از این فیلترهای غشایی برای میکروسکوپ اپی فلورسانس، میکروسکوپ الکترونی، میکروسکوپ نوری و تست عقیمی و نوشیدنی ها استفاده کنید.

رویه هایی که می توانید از فیلترهای غشایی استفاده کنید

فیلترهای غشایی می توانند برای اهداف مختلف بسیار مفید باشند. معمولاً فیلتر غشایی که انتخاب می‌کنید بستگی به نوع روش‌هایی دارد که قصد دارید از آن استفاده کنید. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از چنین فیلترهایی استفاده کنید:

فیلتراسیون جریان متقاطع

این روش عمدتاً در صنایع غذایی استفاده می شود. این یک فناوری فیلتراسیون برای مایعات کدر مانند شراب، آبمیوه و غیره است. گاهی اوقات در دیالیز نیز استفاده می شود.

میکروفیلتراسیون

مواد سطح فیلتر برای این روش ممکن است از فولاد ضد زنگ، پارچه نساجی یا پلاستیک باشد. این روش معمولاً در کاربردهای بیوتکنولوژی، برای جداسازی امولسیون های آب-روغن یا برای جداسازی هیدروکسیدها یا اکسیدهای کلوئیدی استفاده می شود.

نانو فیلتراسیون

در این روش از فیلترهای غشایی و فشار کم با منافذ بزرگتر استفاده می شود. این روش در درمان های انجام شده برای آب آشامیدنی مانند حذف فلزات سنگین و نرم شدن آب بسیار مفید است.

اولترافیلتراسیون

این روش معمولاً برای جداسازی پروتئین ها یا برای عقیم سازی سرد در صنعت داروسازی استفاده می شود. همچنین برای تمیز کردن فاضلاب و بازیابی فلز در زمینه متالورژی مفید است.

فیلتر ممبرین اسمز معکوس RO

این یک فرآیند فشار محور است که در آن فشار در واقع فرآیند طبیعی اسمز را معکوس می کند. این معمولاً برای تصفیه آب فرآیندی، آشامیدنی و آکواریوم استفاده می شود. همچنین می تواند برای تولید کنسانتره آب میوه و تصفیه فاضلاب بسیار مفید باشد.

چرا فیلتر ممبران فیلمتک را پیشنهاد می کنیم و بررسی قیمت فیلتر ممبران امریکایی

فیلتر ممبران فیلمتک طراحی شده برای تصفیه آب های چالش برانگیز و دستیابی به جداسازی های تخصصی
از جداسازی نمک‌ها، جامدات و سایر مواد از آب تا تولید آب فوق‌العاده خالص، مجموعه ™FilmTec به رفع انواع نیازهای دشوار امروزی در تصفیه آب کمک می‌کند.
تصفیه آب فرآیندی
آب فوق خالص
آب شهری
آب تجاری
آب آشامیدنی خانگی
دفع بیشتر نمک و بهره وری بالاتر
عناصر غشایی اسمز معکوس ™FilmTec در تصفیه آب فرآیندهای صنعتی بسیار موثر هستند. در بسیاری از سیستم های صنعتی، عناصر RO همچنین به عنوان پیش تصفیه برای بسترهای رزین تبادل یونی (IX) عمل می کنند. به دلیل ویژگی‌های استثنایی، فناوری ™FilmTec می‌تواند به کاهش سرمایه‌گذاری، کاهش هزینه‌های عملیاتی و انعطاف‌پذیری بیشتر برای گسترش سیستم در آینده کمک کند.

عناصر نمونه کار که برای تصفیه آب فرآیندی به خوبی کار می کنند عبارتند از:

عناصر آب شور ™FilmTec، که دارای سطح غشایی بی‌نظیر با فعالیت بالا هستند که عملکرد دفع نمک معمولی 99.5 درصد یا بیشتر را تولید می‌کنند.
عناصر آب شور کم انرژی ™FilmTec، که به طور خاص برای پاسخگویی به تقاضای در حال ظهور برای عملکرد سیستم RO با فشار پایین طراحی شده اند. این عناصر به کاهش هزینه های عملیاتی بدون به خطر انداختن دفع نمک یا بهره وری بالا کمک می کنند.
المان‌های غشایی اسمز معکوس ™FilmTec که قبل از بسترهای تبادل یونی نصب می‌شوند، که به کاهش چشمگیر هزینه‌های عملیاتی دیمینرالایزر کمک می‌کنند. پیش تصفیه آب برای آرایش دیگ با این عناصر سیلیس، مواد جامد محلول و کربن آلی کل (TOC) را حذف می کند، عمر رزین ها را افزایش می دهد و استفاده از بازسازی شیمیایی، حمل و نقل زباله و هزینه های نگهداری را کاهش می دهد.
عناصر غشایی اسمز معکوس ™FilmTec که در سیستم‌های RO دو گذر استفاده می‌شوند که آب با خلوص بالا را در یک فرآیند مداوم تولید می‌کنند. برای کاربردهایی با الزامات کمتر سختگیرانه خلوص آب، این عناصر می توانند به طور مقرون به صرفه در سیستم های RO تک گذر نیز استفاده شوند.
شرکت آبنوس پالایش واردکننده و  نمایندگی ممبران فیلمتک ، برای دریافت مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید.

مزایای فیلتر ممبران فیلمتک filmtec اصلی آمریکایی

کاهش آلودگی بیشتر

آب فوق خالص که برای شستشوی مدارهای مجتمع در تولید نیمه هادی استفاده می شود، به مقاومت شدید 18.2 مگا اهم بر سانتی متر نیاز دارد. مجموعه فیلمTec™ شامل عناصر غشایی اسمز معکوس است که پتانسیل آلودگی در سیستم های پردازش آب فوق خالص را تا حد زیادی کاهش می دهد.

سایر پیشرفت های عنصر FilmTec™ عبارتند از:

یک شستشوی TOC تا کمتر از 20ppb در یک ساعت.
ایزوپروپیل الکل عالی (IPA) و رد سیلیس.
آزمایش شده و برای کاربرد در فرآیندی پذیرفته شده است که در آن PH خوراک بالاتر امکان دفع بالاتر آنیون های اسید ضعیف مانند بور و سیلیس را فراهم می کند.

رد نمک قابل اعتماد و مقاومت باکتریایی

عناصر غشایی اسمز معکوس FilmTec™ در سطح جهانی برای رفع نیازهای روزافزون تامین آب آشامیدنی امروزی استفاده می شوند. این عناصر در نمک زدایی آب دریا با قابلیت اطمینان ثابت، عمر طولانی، قابلیت دفع نمک بالا و مقاومت در برابر رسوب باکتریایی برتری دارند.

عناصر آب شور FilmTec™ LE (کم انرژی) می توانند حجم زیادی از آب را در فشارهای کاری کم تصفیه کنند. فشارهای عملیاتی کم به معنای کاهش هزینه های عملیاتی با حفظ بهره وری بالا است.

از عناصر نانوفیلتراسیون FilmTec™ (NF) نیز برای تصفیه آب آشامیدنی عمومی در مناطقی استفاده می‌شود که سطح بالایی از دفع سدیم ممکن است با غشاهای RO مورد نیاز نباشد، اما نمک‌های دیگر مانند کلسیم و منیزیم باید حذف شوند. نرم کردن غشاء NF در مقایسه با نرم‌کننده آهک و نرم‌کننده زئولیت کلرید سدیم (NaCl) جایگزین ارزان‌تری است. به طور خاص، غشای نانوفیلتراسیون FilmTec™ NF270 پس از تمیز کردن مکرر، دفع نمک کم، مصرف انرژی پایین و عملکرد پایدار را ارائه می دهد. این ویژگی ها آن را به گزینه ای اصلی برای آب های سطحی آلوده تبدیل می کند.

عملکرد قابل پیش بینی
عناصر غشایی اسمز معکوس FilmTec™ در انواع کاربردهای تجاری، از رستوران‌ها تا کارواش‌ها و هتل‌ها تا آزمایشگاه‌های پزشکی و علمی استفاده می‌شوند. آنها عملکرد بسیار قابل پیش بینی، دفع نمک بالا و نرخ جریان بالا را ارائه می دهند.

عناصر FilmTec™ برای سیستم هایی با هر اندازه و نیاز آبی در دسترس هستند.

اکثر عناصر سیستم تجاری

FilmTec™ به صورت خشک یا به صورت مرطوب سنتی در دسترس هستند. عناصر خشک وزن کمتری دارند، می توانند راحت تر ذخیره شوند و نسبت به عناصر مرطوب ماندگاری بیشتری دارند. از آنجایی که هیچ راه حل ذخیره ای برای شستشو وجود ندارد، عناصر خشک نیز آسان تر هستند و نصب آن زمان کمتری می برد.

بالاترین کیفیت موجود

عناصر FilmTec™ که به دلیل موقعیت برند نخبه خود شناخته می شوند، آب آشامیدنی خانگی با کیفیت بالا، از جمله عناصر آب آشامیدنی کم فشار که قادر به تامین تصفیه آب کل خانه و نقطه استفاده هستند، تولید می کنند.

عناصر RO آب شیر FilmTec™ دارای فناوری غشایی پیشرفته هستند و قابلیت اطمینان و ثبات فوق العاده ای را ارائه می دهند. فرآیند ساخت خودکار ما امکان تولید دقیق هر عنصر را با مشخصات محکم و از پیش تعریف شده فراهم می کند.

مانند تمام عناصر غشایی اسمز معکوس FilmTec™، عناصر آب آشامیدنی خانگی با دقت ساخته شده و به طور کامل آزمایش شده اند تا اطمینان حاصل شود که عملکرد قابل پیش بینی، بدون مشکل و عملکرد بالا ثابتی را ارائه می دهند. آنها طیف وسیعی از نیازهای حجم آب را برآورده می کنند، از 24 گالن در روز تا 800 گالن در روز. این عناصر برای حمل خشک در دسترس هستند.

ساخت دقیق برای کیفیت نهایی

المان‌های غشایی اسمز معکوس FilmTec™ که در تأسیسات دارای گواهی ISO 9002 ما ساخته شده‌اند، با استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری ساخت دقیق صنعت تولید می‌شوند. با مواد اولیه مرغوب،
این عناصر به دستیابی به استحکام، دوام و قوام بالا کمک می کنند.

ما به طور کامل عناصر خود را آزمایش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها عملکرد قابل پیش بینی و بدون مشکل را ارائه می دهند. فرآیند کنترل کیفیت ما شامل آزمایش بصری و خلاء خطوط چسب و آزمایش مرطوب برای تأیید رد و عملکرد جریان است.

در نتیجه، عناصر FilmTec™ تفاوت های بسیار کمی را از عنصر به عنصر نشان می دهند. هر یک از عناصر مرطوب ما قبل از حمل و نقل با یک محلول ذخیره سازی در یک کیسه مانع اکسیژن بسته بندی می شود تا احتمال آلودگی بیولوژیکی به حداقل برسد.

ما کیفیت و عملکرد عناصر FilmTec™ را با ضمانت محدود سه ساله قوی و خدمات و پشتیبانی گسترده تضمین می کنیم.

فیلتر ممبران تصفیه آب اسمز معکوس RO چگونه کار می کند و باعث حذف چه آلاینده هایی از آب می شود؟

در فرایند اسمز معکوس، با استفاده از یک پمپ فشار بالا برای اعمال فشار در سمت محلول غلیظ استفاده می شود. با اعمال فشار آب از سمت محلول غلیظ به سمت محلول رقیق حرکت می کند. با استفاده از اسمز معکوس، حدود 95 تا 99 درصد نمک ها و املاح موجود در آب حذف می شوند. مقدار فشار لازم برای ایجاد این جریان، به آب ورودی بستگی دارد، هرچه غلظت آب بیش تر باشد، فشار بیش تری برای غلبه بر فشار اسمزی مورد نیاز است.

بعد از عبور آب از غشای اسمز معکوس، دو جریان آب تصفیه شده بدون آلاینده و املاح و هم چنین آب غلیظ و آلوده را به عنوان خروجی داریم. آب تصفیه شده مورد استفاده قرار گرفته و آب غلیظ نیز به عنوان پساب فرایند اسمز معکوس دور ریخته می شود.

آب ورودی به غشای اسمز معکوس تحت فشار وارد می شود، در نتیجه مولکول های آب از غشای نیمه تراوا عبور کرده و دیگر آلاینده ها، نمک ها و املاح اجازه عبور ندارند؛ این مواد به سمت پساب هدایت شده و دور ریخته می شوند. در برخی از سیستم های تصفیه آب RO، پساب را نیز وارد زهکش کرده و یا به آب خوراک اضافه می کنند. به آب عبوری از غشا آب تصفیه شده یا Permeat گفته می شود، که حدود 95 تا 99 درصد نمک های آن حذف شده است.

اما حال می خواهیم بدانیم تکنولوژی قدرتمند اسمز معکوس، باعث حذف چه آلاینده هایی از آب می شود؟ همان طور که گفته شد، اسمز معکوس قادر به حذف 99% نمک ها، ذرات کلوئیدی، مواد آلی، باکتری ها، املاح، رسوبات و کلیه جامدات محلول در آب (TDS) می باشد.

غشای اسمز معکوس، آلاینده های آب را بر اساس اندازه آنها حذف می کند. هر آلاینده ای با وزن مولکولی بزرگ تر از 200 با اجرای درست فرایند اسمز معکوس از آب حذف می شود. بنابر این واضح است که مولکول آب با وزن مولکولی 18 به راحتی از غشا عبور خواهد کرد. علاوه بر اندازه، آلاینده هایی با بار یونی بزرگ تر نسبت به آب نیز قادر به عبور از غشای نیمه تراوا نمی باشند.

از اسمز معکوس در تصفیه آب های شور مانند آب دریا، آب های سطحی یا اصطلاحا لب شور و آب های زیر زمینی استفاده می شود، که خود نشان دهنده قدرت بالای این فرایند در تصفیه آب است.

انواع فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی RO برای آب های مختلف

ممبران های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس بر اساس نوع آب ورودی به دو دسته ممبران های BW (Brakish Water) و ممبران های SW (Sea Water) تقسیم می شوند. ممبران های BW برای تصفیه آب های لب شور و ممبران های SW برای تصفیه آب های شور مانند آب دریا مورد استفاده قرار می گیرند.

 

برای سنجش نوع و کیفیت آب ورودی به ممبران از معیاری به نام TDS استفاده می شود. در صورتی که TDS آب ورودی به ممبران از 10،000 میلی گرم بر لیتر کمتر باشد، از ممبران های BW و اگر TDS آب ورودی بالاتر از این عدد باشد، از ممبران های SW برای تصفیه آن استفاده می شود.

 

فیلترهای ممبران بر اساس ظرفیت تصفیه آبی که دارند نیز به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. این ممبران ها در قطرهای 2.5، 4 و 8 اینچ در بازار موجود می باشند. ممبران های 4 و 8 اینچ برای مصارف صنعتی و ممبران های 2.5 اینچ برای سیستم های تصفیه آب خانگی قابل استفاده هستند.

ممبران های میکروفیلتراسیون (MF)

ممبران های میکروفیلتراسیون قادر به حذف ذرات با اندازه تقریبی 0.03 تا 10 میکرون از آب می باشند. برای حذف این ذرات توسط روش میکروفیلتراسیون، به فشار حدود 15 PSI تا 60 PSI نیاز است. مواد و آلاینده هایی که توسط میکروفیلتراسیون از آب حذف می شوند شامل: شن، ماسه، گل و لای، لجن، خاک، جلبک و برخی از انگل ها و باکتری ها می باشند. اما روش میکروفیلتراسیون، معمولا باعث حذف ویروس ها نمی شوند. برای حذف میکروارگانیزم های آب مانند ویروس ها در کنار میکروفیلتراسیون از یک فیلتر اشعه UV استفاده می شود.

 

 

از کاربردهای دیگر این فناوری، جلوگیری از تشکیل رسوب می باشد. با توجه به این موضوع، از کاربردهای روش میکروفیلتراسیون، در بخش پیش تصفیه سیستم های نانوفیلتراسیون و یا اسمز معکوس است، که از ایجاد رسوب و کاهش عملکرد و طول عمر این سیستم ها جلوگیری کند. در ادامه در رابطه با روش های نانوفیلتراسیون و اسمز معکوس نیز توضیح خواهیم داد.

فیلتر ممبران اولترافیلتراسیون (UF)

در روش اولترافیلتراسیون، ذرات تا ابعاد 0.01 میکرون با فشار کاری بین 30 تا 100 PSI از آب حذف می شوند. اولترافیلتراسیون علاوه بر حذف تمامی ذراتی که توسط میکروفیلتراسیون حذف می شوند، توانایی حذف بخش زیادی از ویروس ها را نیز دارد. برای اطمینان از حذف همه میکروارگانیزم ها، توصیه می شود از یک وسیله ضد عفونی کننده در کنار ممبران های UF استفاده کنید.

فیلتر ممبران های اسمز معکوس (RO) 

ممبران های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس RO، قدرتمندترین ممبران ها برای تصفیه آب می باشند. این ممبران ها تقریبا می توانند کل مواد معدنی محلول در آب را حذف کنند. هم چنین ممبران های RO قادر به حذف فلزات سنگین، مواد آلی، انگل ها، باکتری ها و ویروس های موجود درآب نیز هستند. برای به حداکثر رساندن اثر بخشی عملکرد اسمز معکوس، این روش همزمان با چند روش تصفیه دیگر ترکیب می شود.

بازدهی یک فیلتر ممبران RO به فشار و دمای آب ورودی بستگی دارد. غشای نیمه تراوای اسمز معکوس در فشار 65 PSI و دمای 77 درجه فارنهایت تست می شود. هر تغییری در هر یک از این دو پارامتر، هر اندازه هم کم باشد، باعث تغییر در عملکرد غشاء می شود.

ممبران های RO با توجه به نوع و شرکت سازنده دارای محدودیت های عملیاتی مختلفی می باشند. برای آگاهی از این محدودیت ها می توانید به کاتالوگ یا دیتا شیت ارائه شده از طرف شرکت سازنده مراجعه کنید. در هر صورت برخی از محدودیت های عمومی وجود دارند که برای همه ممبران ها یکسان می باشند. برخی از این موارد در زیر آمده است:

1- محدودیت دما و PH آب ورودی
ممبران ها قادر به تصفیه آب ورودی با حداکثر دمای 45 درجه سانتی گراد می باشند. PH نیز یکی دیگر از پارامترهای مهم تاثیرگذار بر عملکرد و کیفیت فیلتراسیون ممبران ها می باشد؛ محدوده PH مناسب برای ممبران ها بین 2 تا 12 است.

2- کلر
کلر به عنوان پیش تصفیه اسمز معکوس به آب ورودی به دستگاه های تصفیه آب صنعتی اضافه می شود. لایه ای از ممبران RO که باعث جذب و حذف آلاینده های آب می شود، از جنس پلی آمید ساخته شده است و در برابر حضور کلر در آب بسیار آسیب پذیر است. حد مجاز کلر آزاد برای ممبران، کمتر از 0.1 میلی گرم در لیتر می باشد، میزان کلر بیش از این مقدار باعث تخریب غشای لایه پلی آمیدی و از بین رفتن کامل ممبران خواهد شد.

ممبران های نانوفیلتراسیون (NF)

ممبران های نانوفیلتراسیون، قادر به حذف ذرات تا ابعاد 0.001 میکرون می باشند. این ممبران ها دارایA حفره های ریزتری نسبت به ممبران های میکروفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون می باشند، بنابر این عبور آب از این ممبران ها نیازمند فشار بالاتری در حدود 150 PSI می باشد. ممبران های NF قادر به حذف کلیه ذرات و آلاینده های دو روش قبلی نیز هستند.

آب خروجی تصفیه شده توسط ممبران های نانوفیلتراسیون، دارای خاصیت قلیایی کمی است، بنابر این خاصیت خورندگی دارد. در نتیحه باید با استفاده از روش هایی مانند اضافه کردن بخشی از آب ورودی به آب تصفیه شده خروجی یا دیگر روش های افزایش خاصیت قلیایی آب، خاصیت خورندگی آب خروجی از این ممبران ها را کاهش داد.

ممبرانهای NF سختی آب را نیز حذف می کنند. توصیه می شود در صورتی که از این ممبران ها برای کاهش سختی آب استفاده می شود، از یک سیستم پیش تصفیه قبل از آنها استفاده شود تا از تشکیل رسوب یون های سخت بر روی ممبران و خرابی آن جلوگیری کند.

سوالات متداول خرید فیلتر ممبران فیلمتک تصفیه آب صنعتی

فرآیند فیلتراسیون غشایی یک روش جداسازی فیزیکی است که با توانایی جداسازی مولکول ها با اندازه ها و ویژگی های مختلف مشخص می شود. نیروی محرکه آن اختلاف فشار بین دو طرف یک غشاء خاص است. فناوری غشاء شما را قادر می سازد تا هزینه های کلی تولید را کاهش دهید و در عین حال کیفیت محصول را افزایش دهید.

فیلتر غشایی به عنوان یک مانع فیزیکی
بنابراین، فیلتراسیون غشایی چیست؟ در ابتدایی ترین اصطلاحات، فیلتراسیون غشایی شامل عبور یک جریان خوراک منفرد از یک سیستم غشایی است که آن را به دو جریان مجزا، معروف به تراوش و احتباس، جدا می کند. غشایی که آنها را جدا می کند یک مانع فیزیکی با ویژگی های بسیار تخصصی است – مانعی که فقط برخی از اجزای انتخاب شده در جریان خوراک می توانند از آن عبور کنند. عبور از منافذ چنین مواد غشایی به قدری کوچک هستند که بر حسب آنگستروم (10-10 متر) اندازه گیری می شوند و فشار لازم است تا مایع را از درون آنها عبور دهد. در واقع، منافذ غشاهای مورد استفاده برای نانوفیلتراسیون و اسمز معکوس به قدری کوچک هستند که حتی با میکروسکوپ الکترونی روبشی نیز قابل مشاهده نیستند.

چهار نوع متداول پذیرفته شده فیلتراسیون غشایی وجود دارد. اینها بر اساس اندازه موادی که برای جداسازی از مایع خوراک لازم است تعریف می شوند. چهار نوع فیلتراسیون غشایی با نام‌های اسمز معکوس، نانوفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون و میکروفیلتراسیون به ترتیب افزایش اندازه منافذ شناخته می‌شوند. غشاهای صفحه تخت و غشاهای زخم مارپیچی ما این نوع فیلتراسیون غشا را پوشش می دهند.

اسمز معکوس از محکم ترین غشا ممکن در جداسازی مایع استفاده می کند. در اصل، آب تنها ماده ای است که می تواند در غشا نفوذ کند. تمام مواد دیگر (باکتری ها، هاگ ها، چربی ها، پروتئین ها، صمغ ها، نمک ها، قندها، مواد معدنی و غیره) نمی توانند از آن عبور کنند.

نانوفیلتراسیون به یون‌های کوچک (مانند مواد معدنی) اجازه عبور می‌دهد در حالی که یون‌های بزرگ‌تر و بیشتر اجزای آلی (مانند باکتری‌ها، هاگ‌ها، چربی‌ها، پروتئین‌ها، صمغ‌ها و قندها) را حذف می‌کند.

نانوفیلتراسیون (NF) در مقابل اسمز معکوس (RO)

نانوفیلتراسیون به خوبی اسمز معکوس فرآیند جداسازی نیست و از غشاهایی استفاده می کند که کمی بازتر هستند.

اولترافیلتراسیون شامل استفاده از غشاهایی است که در آنها منافذ بزرگتر و فشار نسبتاً کم است. نمک ها، قندها، اسیدهای آلی و پپتیدهای کوچکتر اجازه عبور دارند، در حالی که پروتئین ها، چربی ها و پلی ساکاریدها مجاز نیستند.

در میکروفیلتراسیون، مواد جامد معلق، باکتری ها و گلبول های چربی معمولاً تنها موادی هستند که اجازه عبور از آن ها را ندارند.

شرکت آبنوس پالایش وارد کننده انواع ممبران تصفیه آب فیلمتک :

برای استعلام قیمت ممبران صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید .

آبنوس پالایش وارد کننده ممبران آب شیرین کن فیلمتک اصل ساخت کشور آمریکا 

34 نظر

  1. سلام و عرض احترام. محلول های شستشوی فیلتر ممبران و در آبنوس پالایش میتونید تهیه کنید ولی در ابتدا باید ببینید مشکل پیش اومده برای فیلتر ممبران شما چی هست. چون فولینگ فیلتر ممبران انواع مختلفی دارند مثل فولینگ سیلیسی فیلتر ممبران، فولینگ آلی فیلتر ممبران، فولینگ فلزی (عموما فلزات سنگین) فیلتر ممبران، فولینگ سولفات کلسیم فیلتر ممبران و . . . برای این مشخص شدن نوع فولینگ فیلتر ممبران دستگاه تون پیشنهاد میکنم از کارشناسان آبنوس پالایش مشاوره رایگان بگیرین.

 1. درود بر شما . از کجا می تونم بفهمم فیلتر ممبران اصلی هست؟ راهی برای تشخیص ممبران های اصل فیلمتک از تقلبی اونا وجود داره؟

  1. تشخیص ممبران های اصلی از تقلبی کار ساده ای نیست، اما با در نظر گرفتن مواردی از قبیل جنس، برند، وزن و … می توان تا حدودی از اصل بودن محصول اطمینان پیدا کرد. اما به طور کلی خرید فیلتر ممبران اصل باید با مراجعه به فروشگاه ها یا سایت های معتبر انجام شود. این تنها راه حل اطمینان از خرید محصول اصل می باشد.

 2. فیلترهای ممبران برندهای مختلف از نظر کیفیت با هم خیلی فرق دارن؟ این که برای چه کاربردی از چه فیلتر ممبرانی و چه برندی استفاده کنم مهمه؟

  1. طبیعتا تفاوتی بین برندهای مختلف از لحاظ کیفیت وجود دارد، اما در میان برندهای معتبر فیلتر ممبران معمولا از برندهای مختلف فیلترهای ممبران معادل در برند دیگر وجود دارد که فقط از نظر قیمت با یکدیگر تفاوت دارند. بنابر این توصیه می شه اگه قصد خرید فیلترهای ممبرhن رو دارید از طریق شماره های سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما رو راهنمایی کنند

 3. سلام. ممبران های ال جی و هایدروناتیک و فیلمتک از لحاظ کیفیت با هم فرقی دارن؟ چه ممبرانی رو بخریم بهتر هست؟

  1. بین فیلترهای ممبران صنعتی برندهای مختلف از نظر کیفیت و نوع ساختار تفاوت های جزئی وجود داره. ولی برندهایی که نام بردید همه جزو برندهای برتر تولید کننده فیلتر ممبران در دنیا هستند و تفاوت زیادی ندارن، اما گاهی با توجه به شرایط سیستم و آب ورودی شاید نیاز به استفاده از مدل مشخصی از یک برند باشه به همین دلیل توصیه می کنیم برای انتخاب محصول مناسب با مشاوران ما در تماس باشید.

 4. سلام آیا برای تعویض ممبران های دستگاه باید از همون برند قبلی استفاده بشه یا می شه معادل اون مدل از برندهای دیگه فیلتر ممبران موجود در بازار هم استفاده کنیم؟

  1. سلام توصیه می شه که از همون برند ممبران مجددا استفاده کنید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما رو راهنمایی کنن.

 5. سلام بر شما. چه فیلتر ممبرانی برای تصفیه آب صنایع داروسازی مناسبه؟ بین فیلتر ممبران فیلمتک و برندهای دیگه ممبران تصفیه آب صنعتی برای این کار تفاوتی توی کیفیت هست؟

 6. فیلتر ممبران فیلمتک DOW با فیلتر ممبران فیلمتک Dupont چه فرقی با هم دارن؟ از روی مشخصات محصول که با هم هیچ تفاوتی ندارند آیا بین اصل بودن و نبودنشون فرقی هست؟

 7. فیلتر ممبران تصفیه آب فیلمتک 8 اینچ به غیر از ممبران 8 اینچ فیلمتک BW30-400 الان چه مدل های دیگه ای موجود دارین؟

 8. فیلتر ممبران فیلمتک DOW با فیلتر ممبران فیلمتک Dupont چه فرقی با هم دارن؟ از روی مشخصات محصول که با هم هیچ تفاوتی ندارند آیا بین اصل بودن و نبودنشون فرقی هست؟

 9. فیلتر ممبران تصفیه آب فیلمتک 8 اینچ به غیر از ممبران 8 اینچ فیلمتک BW30-400 الان چه مدل های دیگه ای موجود دارین؟

 10. طول عمر فیلتر ممبران صنعتی چقدره و چه کارهایی باید برای حفظ این طول عمر فیلتر ممبران انجام بشه؟

 11. سلام وقت شما بخیر. طی روزهای اخیر از چند جا قیمت ممبران 8 اینچ BW30-400 برند فیلمتک رو گرفتم و متوجه شدم قیمت ها یه مقداری متفاوته؟ علت این تفاوت قیمت چیست؟ آیا جنس فیک و اصلی دارند؟ اساسا ازکجا میشه فهمید این ممبران اصلی و ساخت کشور آمریکا هستش؟

  1. دلیل تفاوت قیمت ممبران RO در هر دو مدل 4 اینچ و 8 اینچ علاوه بر اینکه هر تامین کننده حاشیه سود متفاوتی دارد، مهمترین دلیل تفاوت قیمت ها (اختلاف قیمت بالاتر از 500.000 تومان) به این دلیل است که ممبران دستگاه آب شیرین کن خصوصا برند فیلمتک دو نوع اصلی و طرح فیلمتک ( های کپی ) می باشد. که طریقه شناسایی آن علاوه بر دلایلی که در بالا شرح داده شده است عمر مفید ممبران می باشد که در ممبران های اصلی تا 4-5 سال می باشد در حالی که این زمان برای ممبران تقلبی یا کپی کمتر از دو سال می باشد

 12. هفته گذشته از شرکت شما 3 عدد ممبران 8 اینچ فیلمتک مدل BW30-400 خرید کرده ام. زمانیکه ممبران را برای جایگذاری در پرشروسل باز کردم متوجه شدم که یک طرف ممبران ها اورینگ ندارد. ممنون میشوم راهنمایی کنید.

  1. با سلام . ممبران دستگاه RO به طور نرمال و پلمپ دارای یک طرف اورینگ می‌باشد و برای جایگذاری حتماً باید ورود آب به ممبران از جهتی باشد که اورینگ دارد. در صورتیکه نیاز به توضیحات بیشتر بابت نصب ممبران دارید با واحد پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمایید

 13. روزبخیر من به 12 عدد ممبران 4 اینچ FILMTECH BW30-4040 نیاز دارم ؟ چگونه میتونم استعلام قیمت دریافت کنم ؟

 14. شما تعویض ممبران آب شیرین کن هم انجام میدین یا فقط فروش ممبران دریایی و ممبران لب شور رو انجام میدین ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *